Новини

20 червня 2019, 10:19

Розпочалось засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
20 червня 2019, 10:14

Голова Верховної Ради підкреслив, що необхідно мобілізувати всі державницькі сили, щоб зупинити реванш і не допустити перегляду демократичних перетворень

докладніше
20 червня 2019, 09:34

Огляд головних тем «Голосу України» від 20 червня

докладніше
20 червня 2019, 09:15

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на пленарному засіданні 20 червня

докладніше
19 червня 2019, 17:31

Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики розглянув зміни до Закону «Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації»

докладніше
19 червня 2019, 16:54

Члени депутатської фракції Політичної партії «Об’єднання «САМОПОМІЧ» провели особистий прийом громадян

докладніше
19 червня 2019, 15:30

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій висловив співчуття у зв’язку з трагічною смертю народного депутата України Дмитра Тимчука

докладніше
19 червня 2019, 14:04

Відбулося засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
19 червня 2019, 13:02

Ірина Геращенко: «Українські дипломати мають донести міжнародним партнерам інформацію про застосування Росією і бойовиками сексуального насильства на Донбасі в якості знаряддя війни та катування українців»

докладніше
19 червня 2019, 12:07

Закон про мову і практична законотворчість: Інститут законодавства Верховної Ради долучився до гуманітарних проектів з популяризації української мови

докладніше
19 червня 2019, 09:42

Огляд головних тем «Голосу України» від 19 червня

докладніше
19 червня 2019, 09:13

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на пленарному засіданні 19 червня

докладніше
18 червня 2019, 18:20

Відбулися пленарні засідання Верховної Ради України

докладніше
18 червня 2019, 18:02

Члени депутатської фракції політичної партії «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» провели особистий прийом громадян

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
10 жовтня 2003, 17:27

Комітет з питань Європейської інтеграції вважає, що урядовий проект закону щодо митного контролю товарів і транспортних засобів безпосередньо на митному кордоні необхідно направити на доопрацювання

Комітет з питань Європейської інтеграції вважає, що урядовий проект закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо митного контролю товарів і транспортних засобів безпосередньо на митному кордоні) необхідно направити на доопрацювання.

Автори проекту пропонують викласти в новій редакції статтю 60 Митного кодексу України щодо надання митним органам права проводити після пропуску товарів і транспортних засобів через митний кордон України перевірку достовірності їх обліку на підприємствах, що здійснюють зовнішньоекономічну діяльність, тобто перевірку бухгалтерської та іншої документації з метою встановлення відповідності даних про такі товари і транспортні засоби, зазначених у митних деклараціях, даним бухгалтерського обліку.

Необхідність надання митним органам такого права обґрунтовується потребою забезпечення можливості відмовитися від обов'язкового фізичного контролю товарів і транспортних засобів безпосередньо на митному кордоні і досягти на цій основі скорочення часу потрібного для їх митного оформлення.

Зазначалося, що сформульована в проекті нова редакція статті 60 Митного кодексу передбачає, що право на проведення перевірки достовірності обліку товарів і транспортних засобів після їх пропуску через митний кордон України надається митним органам України для забезпечення повноти митного контролю. Тобто, проект фактично передбачає віднесення зазначеної перевірки до процедур митного контролю.

Натомість, відповідно до статті 42 Митного кодексу, у разі ввезення на митну територію України митний контроль закінчується після здійснення у повному обсязі митного оформлення товарів і транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України. А відповідно до статті 1 Митного кодексу, під митним оформленням розуміється виконання митним органом дій (процедур), які пов'язані із закріпленням результатів митного контролю товарів і транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України, і мають юридичне значення для подальшого використання цих товарів і транспортних засобів.

Таким чином, має місце суперечність між положеннями запропонованої у проекті нової редакції статті 60 Митного кодексу і вищезазначеними нормами його статей 42 і 1, які передбачають, що митний контроль товарів і транспортних засобів, призначених для ввезення на митну територію України, має завершуватися на митному кордоні України.

Законопроектом пропонується надати право митним лабораторіям митних органів України права на здійснення судово-експертної діяльності, для чого внести відповідні доповнення до ст. 7 Закону України "Про судову експертизу".

Необхідність внесення таких змін у пояснювальній записці до законопроекту пояснюється тим, що на сьогодні суди не визнають висновки митних лабораторій через відсутність законодавчого врегулювання статусу останніх, що ускладнює процедуру притягнення винних осіб до відповідальності і призводить до несплати до Державного бюджету значних митних платежів.

Народні депутати відзначили також, що положення проекту відповідають Угоді про митну оцінку та Митному Кодексу ЄС.