Новини

27 липня 2021, 10:30

Комітет з питань економічного розвитку за період п’ятої сесії подав на розгляд Верховної Ради 63 законопроекти

докладніше
27 липня 2021, 09:56

Огляд головних тем «Голосу України» від 27 липня

докладніше
26 липня 2021, 17:40

Протягом п’ятої сесії Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики провів 18 засідань, на яких розглянуто 124 питання

докладніше
26 липня 2021, 12:08

Руслан Стефанчук: Антиолігархічна реформа в Україні впроваджуватиметься за трьома напрямами

докладніше
26 липня 2021, 11:30

Голова Верховної Ради підписав закони щодо стимулювання розвитку електричного транспорту в Україні

докладніше
26 липня 2021, 11:07

За поданням Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики протягом п’ятої сесії прийнято 26 законів в цілому

докладніше
26 липня 2021, 08:00

Голова Верховної Ради України перебуватиме із триденною робочою поїздкою у Миколаївській та Одеській областях

докладніше
25 липня 2021, 10:41

Визначати перелік олігархів має незалежна комісія, - Голова Парламенту

докладніше
23 липня 2021, 18:43

Олена Кондратюк: інтерни-випускники Програми стажування у Верховній Раді мають стати добрими промоутерами парламентаризму

докладніше
23 липня 2021, 16:20

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон щодо тимчасового спрощення митного оформлення транспортних засобів, ввезених на митну територію України

докладніше
23 липня 2021, 14:52

У Верховній Раді відбулася церемонія закриття Програми стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2021 році

докладніше
23 липня 2021, 12:23

У Комітеті з питань економічного розвитку обговорили стан розвитку суднобудівної галузі

докладніше
23 липня 2021, 10:53

Голова Верховної Ради України підписав Закон про особливості формування мережі ліцеїв

докладніше
23 липня 2021, 09:56

Огляд головних тем «Голосу України» від 23 липня

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
10 липня 2003, 16:52

Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності рекомендував парламенту прийняти у першому читанні проект закону про внесення змін до Кримінального кодексу України та Кодексу України про адміністративні правопорушення (щодо відповідальності за незаконне перетинання державного кордону України)

Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності рекомендував парламенту прийняти у першому читанні проект закону про внесення змін до Кримінального кодексу України та Кодексу України про адміністративні правопорушення (щодо відповідальності за незаконне перетинання державного кордону України), внесений Кабінетом Міністрів.

Проект закону розроблено на виконання Указу Президента "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України "Про зміцнення безпеки державного кордону України у контексті боротьби з міжнародним тероризмом, нелегальною міграцією та наркоторгівлею".

Як зазначили розробники проекту, "нагальна необхідність у такому акті обумовлена потребою усунення розбіжностей у кваліфікації діянь, пов'язаних із незаконним перетинанням державного контролю, яка виникла після набрання чинності з 1 вересня 2001 року новим Кримінальним кодексом України. Вони звертають увагу, що склалася ситуація, за якої диспозиція ч.1 ст. 331 КК України і диспозиція ч. 1 ст. 204-1 КУпАП за своїм змістом повністю ідентичні.

Зокрема, проектом пропонуються зміни, якими передбачається обмежити склад злочину за суб'єктом вчинення злочину (іноземці та особи без громадянства), метою вчинення цих дій останніми (постійне незаконне проживання на території України чи незаконна міграція в інші держави).

При цьому кримінальній відповідальності будуть підлягати іноземці та особи без громадянства, які перетнули державний кордон України будь-яким способом поза пунктами пропуску через державний кордон чи в пунктах пропуску через державний кордон, але за чужими чи такими, що містять недостовірні відомості про особу, документами, або без них, або з ухиленням від прикордонного контролю шляхом використання тайників та інших засобів, що утруднюють виявлення осіб у транспортних засобах.

Склад злочину не залежатиме від способу перетинання державного кордону. До кримінальної відповідальності притягатимуться й іноземці та особи без громадянства, які прибули в Україну на законних підставах (на навчання, у службових справах, з метою туризму тощо), але потім незаконно мігрували в інші держави.

Законопроектом також передбачається внесення змін до низки статей Кодексу України про адміністративні правопорушення, які передбачають встановлення адміністративної відповідальності поряд з "перетинанням державного кордону" також "за спробу перетинання державного кордону". Необхідність внесення таких доповнень автори проекту пояснюють потребою усунення розбіжностей між складом правопорушення "незаконне перетинання державного кордону" і практикою, що склалася при її застосуванні судами України. На сьогодні неможливо притягнути до адміністративної відповідальності за незаконне перетинання державного кордону жодну особу, яка була затримана органами охорони державного кордону при спробі порушити державний кордон України в бік суміжної держави без установлених документів чи дозволу відповідних органів державної влади (пред'явила під час паспортного контролю недійсний документ, не мала у визначений законодавствах випадках візи тощо), адже кордон вона не перетнула. За даними розробників проекту, це близько 50% затриманих Прикордонними військами порушників державного кордону.

Проектом пропонується також надати Прикордонним військам право затримувати осіб, які вчинили незаконне перетинання державного кордону, на термін до розгляду справи суддею. Доповнення передбачають, що справи про незаконне перетинання державного кордону та злісну непокору законному розпорядженню або вимозі військовослужбовця Прикордонних військ України або члена громадського формування з охорони державного кордону України повинні розглядатися протягом доби( нині діє визначений строк у п'ятнадцять днів з дня одержання протоколу про адміністративне правопорушення або інших матеріалів справи).

Члени Комітету підтримали законопроект, спрямований на усунення суперечностей у чинних законодавчих актах, удосконалення законодавства з питань відповідальності за незаконне перетинання державного кордону України та боротьби з нелегальною міграцією.