Новини

09 липня 2020, 17:09

Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект про звільнення від судового збору при оскарженні постанов у справах про адміністративні правопорушення

докладніше
09 липня 2020, 16:49

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів розглянув низку законопроектів

докладніше
09 липня 2020, 15:48

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендує Верховній Раді прийняти в цілому проект Постанови про призначення чергових місцевих виборів на неділю 25 жовтня 2020 року

докладніше
09 липня 2020, 13:43

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки заслухав інформацію Міністра оборони України та його заступників, зокрема щодо планів з подальшого реформування та розвитку Збройних Сил України та з інших питань

докладніше
09 липня 2020, 13:36

Заступниця Голови Верховної Ради Олена Кондратюк та представники Програми РАДА і Фонду Східна Європа обговорили новий етап співробітництва з Парламентом на 2020-2021 роки

докладніше
09 липня 2020, 11:44

Комітет з питань освіти, науки та інновацій визначив цьогорічних лауреатів іменних стипендій Верховної Ради для молодих учених-докторів наук

докладніше
09 липня 2020, 10:02

Огляд головних тем «Голосу України» від 9 липня

докладніше
09 липня 2020, 09:56

У парламенті щорічно будуть проводити ґендерний аудит, - Вячеслав Штучний

докладніше
08 липня 2020, 18:35

Комітет з питань антикорупційної політики рекомендує Верховній Раді прийняти за основу і в цілому законопроект щодо передачі корпоративних прав в управління

докладніше
08 липня 2020, 18:05

Забезпечення прав корінних народів і національних меншин обговорено на слуханнях Комітету з прав людини

докладніше
08 липня 2020, 17:08

Комітет з питань енергетики та житлово-комунальних послуг провів слухання з питань безпечного використання природного газу в побуті (відео)

докладніше
08 липня 2020, 15:11

Комітет з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України рекомендує прийняти за основу і в цілому законопроект щодо вдосконалення електронної форми документообігу

докладніше
08 липня 2020, 11:30

Комітет з питань інтеграції України з Європейським Союзом розглянув ряд законопроектів, що належать до пріоритетних сфер адаптації законодавства України до законодавства ЄС

докладніше
08 липня 2020, 11:01

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів провів круглий стіл на тему “Захист прав людей похилого віку”

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
10 липня 2003, 16:52

Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності рекомендував парламенту прийняти у першому читанні проект закону про внесення змін до Кримінального кодексу України та Кодексу України про адміністративні правопорушення (щодо відповідальності за незаконне перетинання державного кордону України)

Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності рекомендував парламенту прийняти у першому читанні проект закону про внесення змін до Кримінального кодексу України та Кодексу України про адміністративні правопорушення (щодо відповідальності за незаконне перетинання державного кордону України), внесений Кабінетом Міністрів.

Проект закону розроблено на виконання Указу Президента "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України "Про зміцнення безпеки державного кордону України у контексті боротьби з міжнародним тероризмом, нелегальною міграцією та наркоторгівлею".

Як зазначили розробники проекту, "нагальна необхідність у такому акті обумовлена потребою усунення розбіжностей у кваліфікації діянь, пов'язаних із незаконним перетинанням державного контролю, яка виникла після набрання чинності з 1 вересня 2001 року новим Кримінальним кодексом України. Вони звертають увагу, що склалася ситуація, за якої диспозиція ч.1 ст. 331 КК України і диспозиція ч. 1 ст. 204-1 КУпАП за своїм змістом повністю ідентичні.

Зокрема, проектом пропонуються зміни, якими передбачається обмежити склад злочину за суб'єктом вчинення злочину (іноземці та особи без громадянства), метою вчинення цих дій останніми (постійне незаконне проживання на території України чи незаконна міграція в інші держави).

При цьому кримінальній відповідальності будуть підлягати іноземці та особи без громадянства, які перетнули державний кордон України будь-яким способом поза пунктами пропуску через державний кордон чи в пунктах пропуску через державний кордон, але за чужими чи такими, що містять недостовірні відомості про особу, документами, або без них, або з ухиленням від прикордонного контролю шляхом використання тайників та інших засобів, що утруднюють виявлення осіб у транспортних засобах.

Склад злочину не залежатиме від способу перетинання державного кордону. До кримінальної відповідальності притягатимуться й іноземці та особи без громадянства, які прибули в Україну на законних підставах (на навчання, у службових справах, з метою туризму тощо), але потім незаконно мігрували в інші держави.

Законопроектом також передбачається внесення змін до низки статей Кодексу України про адміністративні правопорушення, які передбачають встановлення адміністративної відповідальності поряд з "перетинанням державного кордону" також "за спробу перетинання державного кордону". Необхідність внесення таких доповнень автори проекту пояснюють потребою усунення розбіжностей між складом правопорушення "незаконне перетинання державного кордону" і практикою, що склалася при її застосуванні судами України. На сьогодні неможливо притягнути до адміністративної відповідальності за незаконне перетинання державного кордону жодну особу, яка була затримана органами охорони державного кордону при спробі порушити державний кордон України в бік суміжної держави без установлених документів чи дозволу відповідних органів державної влади (пред'явила під час паспортного контролю недійсний документ, не мала у визначений законодавствах випадках візи тощо), адже кордон вона не перетнула. За даними розробників проекту, це близько 50% затриманих Прикордонними військами порушників державного кордону.

Проектом пропонується також надати Прикордонним військам право затримувати осіб, які вчинили незаконне перетинання державного кордону, на термін до розгляду справи суддею. Доповнення передбачають, що справи про незаконне перетинання державного кордону та злісну непокору законному розпорядженню або вимозі військовослужбовця Прикордонних військ України або члена громадського формування з охорони державного кордону України повинні розглядатися протягом доби( нині діє визначений строк у п'ятнадцять днів з дня одержання протоколу про адміністративне правопорушення або інших матеріалів справи).

Члени Комітету підтримали законопроект, спрямований на усунення суперечностей у чинних законодавчих актах, удосконалення законодавства з питань відповідальності за незаконне перетинання державного кордону України та боротьби з нелегальною міграцією.