Новини

08 квітня 2020, 18:26

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики розглянув низку ініціатив для економічної підтримки культури та креативних індустрій (відео)

докладніше
08 квітня 2020, 15:00

Комітет з питань антикорупційної політики заслухав керівництво НАЗК про стан підготовки до запуску реєстру політичних публічних фінансів (відео)

докладніше
08 квітня 2020, 08:49

Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики провів засідання в режимі відеоконференції

докладніше
07 квітня 2020, 13:00

Комітет з питань енергетики та житлово-комунальних послуг: Укладення договорів між споживачами та виконавцями комунальних послуг відтерміновано через карантин

докладніше
06 квітня 2020, 17:24

Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів провів перше засідання у режимі відеоконференції

докладніше
06 квітня 2020, 12:00

Комітет з питань інтеграції України з ЄС на засіданні в онлайн режимі розглянув законопроекти на їх відповідність праву ЄС та зобов’язанням України відповідно до Угоди про асоціацію

докладніше
04 квітня 2020, 14:35

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков висловлює співчуття у зв’язку зі смертю Івана Вакарчука

докладніше
03 квітня 2020, 18:46

Комітет з питань правоохоронної діяльності спільно з Генеральною прокуратурою, Національним антикорупційним бюро та Антикорупційною ініціативою Європейського союзу провели веб-конференцію на тему «Система електронного кримінального провадження eCase»

докладніше
03 квітня 2020, 15:07

Голова Верховної Ради України підписав Розпорядження, яким продовжив дію додаткових заходів із попередження поширення коронавірусної хвороби

докладніше
02 квітня 2020, 14:53

Порядок отримання висновків Єврокомісії щодо законопроєктів у сфері енергетики

докладніше
01 квітня 2020, 18:32

Уряд має забезпечити належне фінансування наукових співробітників, які розробили вітчизняні експрес-тести для діагностики коронавірусу, - Олена Кондратюк

докладніше
01 квітня 2020, 15:57

Голова Верховної Ради підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)»

докладніше
31 березня 2020, 16:13

Голова Верховної Ради підписав три закони, ухвалені на позачерговому засіданні Парламенту

докладніше
31 березня 2020, 00:51

Позачергове засідання Верховної Ради України

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
10 липня 2003, 16:52

Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності рекомендував парламенту прийняти у першому читанні проект закону про внесення змін до Кримінального кодексу України та Кодексу України про адміністративні правопорушення (щодо відповідальності за незаконне перетинання державного кордону України)

Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності рекомендував парламенту прийняти у першому читанні проект закону про внесення змін до Кримінального кодексу України та Кодексу України про адміністративні правопорушення (щодо відповідальності за незаконне перетинання державного кордону України), внесений Кабінетом Міністрів.

Проект закону розроблено на виконання Указу Президента "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України "Про зміцнення безпеки державного кордону України у контексті боротьби з міжнародним тероризмом, нелегальною міграцією та наркоторгівлею".

Як зазначили розробники проекту, "нагальна необхідність у такому акті обумовлена потребою усунення розбіжностей у кваліфікації діянь, пов'язаних із незаконним перетинанням державного контролю, яка виникла після набрання чинності з 1 вересня 2001 року новим Кримінальним кодексом України. Вони звертають увагу, що склалася ситуація, за якої диспозиція ч.1 ст. 331 КК України і диспозиція ч. 1 ст. 204-1 КУпАП за своїм змістом повністю ідентичні.

Зокрема, проектом пропонуються зміни, якими передбачається обмежити склад злочину за суб'єктом вчинення злочину (іноземці та особи без громадянства), метою вчинення цих дій останніми (постійне незаконне проживання на території України чи незаконна міграція в інші держави).

При цьому кримінальній відповідальності будуть підлягати іноземці та особи без громадянства, які перетнули державний кордон України будь-яким способом поза пунктами пропуску через державний кордон чи в пунктах пропуску через державний кордон, але за чужими чи такими, що містять недостовірні відомості про особу, документами, або без них, або з ухиленням від прикордонного контролю шляхом використання тайників та інших засобів, що утруднюють виявлення осіб у транспортних засобах.

Склад злочину не залежатиме від способу перетинання державного кордону. До кримінальної відповідальності притягатимуться й іноземці та особи без громадянства, які прибули в Україну на законних підставах (на навчання, у службових справах, з метою туризму тощо), але потім незаконно мігрували в інші держави.

Законопроектом також передбачається внесення змін до низки статей Кодексу України про адміністративні правопорушення, які передбачають встановлення адміністративної відповідальності поряд з "перетинанням державного кордону" також "за спробу перетинання державного кордону". Необхідність внесення таких доповнень автори проекту пояснюють потребою усунення розбіжностей між складом правопорушення "незаконне перетинання державного кордону" і практикою, що склалася при її застосуванні судами України. На сьогодні неможливо притягнути до адміністративної відповідальності за незаконне перетинання державного кордону жодну особу, яка була затримана органами охорони державного кордону при спробі порушити державний кордон України в бік суміжної держави без установлених документів чи дозволу відповідних органів державної влади (пред'явила під час паспортного контролю недійсний документ, не мала у визначений законодавствах випадках візи тощо), адже кордон вона не перетнула. За даними розробників проекту, це близько 50% затриманих Прикордонними військами порушників державного кордону.

Проектом пропонується також надати Прикордонним військам право затримувати осіб, які вчинили незаконне перетинання державного кордону, на термін до розгляду справи суддею. Доповнення передбачають, що справи про незаконне перетинання державного кордону та злісну непокору законному розпорядженню або вимозі військовослужбовця Прикордонних військ України або члена громадського формування з охорони державного кордону України повинні розглядатися протягом доби( нині діє визначений строк у п'ятнадцять днів з дня одержання протоколу про адміністративне правопорушення або інших матеріалів справи).

Члени Комітету підтримали законопроект, спрямований на усунення суперечностей у чинних законодавчих актах, удосконалення законодавства з питань відповідальності за незаконне перетинання державного кордону України та боротьби з нелегальною міграцією.