Новини

20 червня 2019, 10:19

Розпочалось засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
20 червня 2019, 10:14

Голова Верховної Ради підкреслив, що необхідно мобілізувати всі державницькі сили, щоб зупинити реванш і не допустити перегляду демократичних перетворень

докладніше
20 червня 2019, 09:34

Огляд головних тем «Голосу України» від 20 червня

докладніше
20 червня 2019, 09:15

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на пленарному засіданні 20 червня

докладніше
19 червня 2019, 17:31

Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики розглянув зміни до Закону «Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації»

докладніше
19 червня 2019, 16:54

Члени депутатської фракції Політичної партії «Об’єднання «САМОПОМІЧ» провели особистий прийом громадян

докладніше
19 червня 2019, 15:30

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій висловив співчуття у зв’язку з трагічною смертю народного депутата України Дмитра Тимчука

докладніше
19 червня 2019, 14:04

Відбулося засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
19 червня 2019, 13:02

Ірина Геращенко: «Українські дипломати мають донести міжнародним партнерам інформацію про застосування Росією і бойовиками сексуального насильства на Донбасі в якості знаряддя війни та катування українців»

докладніше
19 червня 2019, 12:07

Закон про мову і практична законотворчість: Інститут законодавства Верховної Ради долучився до гуманітарних проектів з популяризації української мови

докладніше
19 червня 2019, 09:42

Огляд головних тем «Голосу України» від 19 червня

докладніше
19 червня 2019, 09:13

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на пленарному засіданні 19 червня

докладніше
18 червня 2019, 18:20

Відбулися пленарні засідання Верховної Ради України

докладніше
18 червня 2019, 18:02

Члени депутатської фракції політичної партії «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» провели особистий прийом громадян

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
15 жовтня 2003, 11:21

Комітет з питань державного будівництва та місцевого самоврядування рекомендує парламенту зняти з розгляду проект закону про вибори народних депутатів України, внесений народним депутатом Б.Губським

Комітет з питань державного будівництва та місцевого самоврядування рекомендує парламенту зняти з розгляду проект закону про вибори народних депутатів України, внесений народним депутатом Б.Губським та іншими як такий, що поданий з порушенням Регламенту Верховної Ради України.

Автори в пояснювальній записці до проекту зазначають: "Враховано, що порядок проведення виборів до парламентів, включаючи й за умов використання пропорційної системи, суттєво відрізняється у різних державах. Все більше переважають тенденції до утвердження таких процедур прямих виборів, які передбачають голосування за конкретних осіб, а не за загальнонаціональні партійні списки".

Законопроектом передбачається, що вибори проводяться за системою пропорційного представництва. На території України утворюються одномандатні округи, кількість яких визначається конституційним складом Верховної Ради України. У виборчому процесі особлива роль надається політичним партіям. Передбачається, що виключно політичні партії (блоки) формують виборчі списки, висувають по одному кандидату у депутати у кожному виборчому окрузі з числа осіб, занесених до її виборчого списку.

Пропонується також встановити, що з метою забезпечення належного представництва серед кандидатів у депутати представників національних меншин, жінок, молоді, різних соціальних верств населення, регіонів, формуючи виборчі списки, партії (блоки) мають враховувати відповідні пропорції, що склалися у суспільстві. Це має бути одним із реальних свідчень проведення виборів дійсно на засадах пропорційного представництва.

Передбачено, що кандидати у депутати будуть йти на вибори не з своєю власною програмою, а з програмою партії (блоку). Партії (блоки) забезпечуватимуть проведення передвиборної агітації за висунутих ними кандидатів.

З метою зменшення тінізації виборчого процесу, забезпечення його відкритості пропонується суттєво (до 10 мільйонів гривень) збільшити граничний розмір виборчого фонду партії (блоку) і, разом з тим, посилити державний та громадський контроль за внесками, особливо крупними, до виборчих фордів партій (блоків).

Члени Комітету вважають, що "по суті законопроектом передбачена мажоритарна система виборів народних депутатів, яка названа пропорційною". Народні депутати висловили також низку зауважень щодо розміру виборчого фонду партії (блоку), формування виборчих комісій, висування спостерігачів тощо.