Новини

19 вересня 2019, 18:28

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів обговорив низку законодавчих ініціатив щодо підвищення розміру прожиткового мінімуму

докладніше
19 вересня 2019, 18:13

Засідання Верховної Ради

докладніше
19 вересня 2019, 17:26

Голова Верховної Ради України обговорив з Головою Представництва НАТО в Україні можливості підтримки та розширення співпраці

докладніше
19 вересня 2019, 16:40

Верховна Рада призначила Дмитра Сенниченка головою Фонду державного майна України

докладніше
19 вересня 2019, 16:20

Члени Комітету з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, м. Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин провели особистий прийом громадян

докладніше
19 вересня 2019, 15:34

Відбулося організаційне засідання депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків зі США

докладніше
19 вересня 2019, 14:03

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо перезавантаження влади»

докладніше
19 вересня 2019, 14:00

Обрано керівництво депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків з Японією

докладніше
19 вересня 2019, 13:12

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо подання єдиної звітності з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування і податку на доходи фізичних осіб»

докладніше
19 вересня 2019, 13:11

Відбулося організаційне засідання депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків з Канадою

докладніше
19 вересня 2019, 13:10

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»

докладніше
19 вересня 2019, 13:07

До складу міжфракційного об’єднання «Українці в світі» увійшли 49 народних депутатів

докладніше
19 вересня 2019, 13:02

Розпочне роботу Книжковий клуб Верховної Ради України «Саміт з книгою»

докладніше
19 вересня 2019, 13:01

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення публічних закупівель»

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
15 жовтня 2003, 11:21

Комітет з питань державного будівництва та місцевого самоврядування рекомендує парламенту зняти з розгляду проект закону про вибори народних депутатів України, внесений народним депутатом Б.Губським

Комітет з питань державного будівництва та місцевого самоврядування рекомендує парламенту зняти з розгляду проект закону про вибори народних депутатів України, внесений народним депутатом Б.Губським та іншими як такий, що поданий з порушенням Регламенту Верховної Ради України.

Автори в пояснювальній записці до проекту зазначають: "Враховано, що порядок проведення виборів до парламентів, включаючи й за умов використання пропорційної системи, суттєво відрізняється у різних державах. Все більше переважають тенденції до утвердження таких процедур прямих виборів, які передбачають голосування за конкретних осіб, а не за загальнонаціональні партійні списки".

Законопроектом передбачається, що вибори проводяться за системою пропорційного представництва. На території України утворюються одномандатні округи, кількість яких визначається конституційним складом Верховної Ради України. У виборчому процесі особлива роль надається політичним партіям. Передбачається, що виключно політичні партії (блоки) формують виборчі списки, висувають по одному кандидату у депутати у кожному виборчому окрузі з числа осіб, занесених до її виборчого списку.

Пропонується також встановити, що з метою забезпечення належного представництва серед кандидатів у депутати представників національних меншин, жінок, молоді, різних соціальних верств населення, регіонів, формуючи виборчі списки, партії (блоки) мають враховувати відповідні пропорції, що склалися у суспільстві. Це має бути одним із реальних свідчень проведення виборів дійсно на засадах пропорційного представництва.

Передбачено, що кандидати у депутати будуть йти на вибори не з своєю власною програмою, а з програмою партії (блоку). Партії (блоки) забезпечуватимуть проведення передвиборної агітації за висунутих ними кандидатів.

З метою зменшення тінізації виборчого процесу, забезпечення його відкритості пропонується суттєво (до 10 мільйонів гривень) збільшити граничний розмір виборчого фонду партії (блоку) і, разом з тим, посилити державний та громадський контроль за внесками, особливо крупними, до виборчих фордів партій (блоків).

Члени Комітету вважають, що "по суті законопроектом передбачена мажоритарна система виборів народних депутатів, яка названа пропорційною". Народні депутати висловили також низку зауважень щодо розміру виборчого фонду партії (блоку), формування виборчих комісій, висування спостерігачів тощо.