Новини

18 вересня 2019, 18:30

Орієнтовний графік розгляду проекту закону про Державний бюджет України на 2020 рік відповідно до Регламенту Верховної Ради України

докладніше
18 вересня 2019, 18:10

У Комітеті з питань транспорту та інфраструктури відбулася зустріч з представниками Європейського Союзу в Україні

докладніше
18 вересня 2019, 18:02

Комітет з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради розглянув законопроект щодо протидії зловживанням прав народних депутатів у ході законодавчої процедури

докладніше
18 вересня 2019, 17:57

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки прийняв рішення про створення спільної міжфракційної робочої групи з підготовки проекту закону щодо реформування СБУ

докладніше
18 вересня 2019, 16:30

Представники депутатської фракції Політичної партії «Європейська Солідарність» провели особистий прийом громадян

докладніше
18 вересня 2019, 16:00

Комітет з питань свободи слова розглянув питання забезпечення прав акредитованих журналістів і працівників ЗМІ на здійснення професійної діяльності у Верховній Раді України

докладніше
18 вересня 2019, 13:22

Ранкове засідання Верховної Ради

докладніше
18 вересня 2019, 13:10

Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законів України у сфері використання ядерної енергії»

докладніше
18 вересня 2019, 12:52

До Дня безпеки пацієнта українським медикам передали 20 “швидких”

докладніше
18 вересня 2019, 11:30

Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скорочення переліку видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню»

докладніше
18 вересня 2019, 11:26

Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України щодо зменшення тиску на бізнес»

докладніше
18 вересня 2019, 11:20

Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо початку роботи Вищого антикорупційного суду»

докладніше
18 вересня 2019, 10:00

Голова Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова провела зустріч з представниками Міжнародної організації праці

докладніше
18 вересня 2019, 09:32

Огляд головних тем «Голосу України» від 18 вересня

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
10 жовтня 2003, 19:40

Парламентський Комітет з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України розглянув низку нормативно-правових документів

Парламентський Комітет з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України проаналізував на відповідність Регламенту Верховної Ради України проект постанови "Про внесення змін до Постанови Верховної Ради України " Про порядок висвітлення роботи четвертої сесії Верховної Ради України четвертого скликання" від 3 липня 2003 року", внесеного народним депутатом України С.Правденком.

Члени Комітету зауважили, що даний проект по суті звужує коло повноважень як народного депутата України, так в цілому і Верховної Ради України в питаннях, порушених законопроектом.

Комітет ухвалив рішення рекомендувати автору проекту доопрацювати його відповідно до вимог Регламенту Верховної Ради України. Рішення Комітету з цього питання направити Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації, який визначено головним при доопрацюванні даного проекту Постанови Верховної Ради України.

 

***

Комітет не підтримав проект постанови Верховної Ради України "Про утворення спільної парламентсько-урядової комісії з питань координації діяльності органів влади та громадськості щодо інтеграції України до Світової організації торгівлі".

На думку народних депутатів, в зазначеному проекті постанови вбачається порушення ч.2 ст.6 Конституції України за якою "органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України". Конституція України у статті 89 передбачає вичерпний перелік органів, що повноважна створювати Верховна Рада України і такого спільного органу у ній не передбачено, як це пропонують автори законодавчого акту.

 Крім того, цей проект подано з порушенням вимог статті 4.6.2. Регламенту Верховної Ради України. А саме: відсутній кількісний склад комісії, немає фінансово - економічного обґрунтування, також в проекті не вирішено питання щодо кадрового, матеріально - технічного, інформаційного, організаційного забезпечення роботи вказаної комісії. Комітет прийняв рішення рекомендувати авторам законодавчого акта доопрацювати його.

***

 

На засіданні Комітету обговорено питання про необхідність внесення змін до статті 3.3.4 Регламенту Верховної Ради України (щодо надання слова народним депутатам України на пленарному засіданні), ініціаторами розгляду якого були народні депутати України - члени Комітету. При обговоренні даної проблеми члени Комітету дійшли висновку, що питання черговості надання слова при обговоренні порядку денного на пленарних засіданнях Верховної Ради України чинними нормами Регламенту врегульовано недостатньо.

Враховуючи важливість обговорюваного питання та велику кількість пропозицій щодо його остаточної редакції, Комітет прийняв рішення доопрацювати їх та розглянути на наступному засіданні.