Новини

22 жовтня 2021, 17:35

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон щодо єдиної правової долі земельної ділянки та розміщеного на ній об'єкта нерухомості

докладніше
22 жовтня 2021, 14:40

З 19 по 22 жовтня Верховна Рада України прийняла 15 Законів України

докладніше
22 жовтня 2021, 14:30

Комітет з прав людини рекомендує прийняти законопроект про реалізацію публічних електронних послуг з реєстрації та декларування місця проживання в Україні у другому читанні та в цілому у запропонованій Комітетом редакції (відео)

докладніше
22 жовтня 2021, 14:14

У Комітеті з питань екологічної політики та природокористування відбувся круглий стіл щодо шляхів реалізації вимог Оновленого національно визначеного внеску України до Паризької угоди (відео)

докладніше
22 жовтня 2021, 14:04

Пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
22 жовтня 2021, 11:21

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки вніс зміни до свого рішення щодо усунення неузгодженостей у тексті прийнятого Верховною Радою 23 вересня 2021 року Закону України "Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну та політичну вагу в суспільному житті (олігархів)"

докладніше
22 жовтня 2021, 09:04

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на пленарному засіданні 22 жовтня

докладніше
21 жовтня 2021, 19:23

Руслан Стефанчук: Парламент демонструє єдність і тверду налаштованість на впровадження європейських підходів в усіх сферах життя України

докладніше
21 жовтня 2021, 18:00

Комітет з питань бюджету погодив перерозподіл коштів з держбюджету на заходи, спрямовані на боротьбу з епідемією COVID-19

докладніше
21 жовтня 2021, 17:43

Комітет з питань антикорупційної політики затвердив додаткові поправки до законопроекту щодо усунення невизначеності обов'язків членів органів адвокатського самоврядування стосовно заповнення та подання декларацій

докладніше
21 жовтня 2021, 17:22

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендує Верховній Раді прийняти в другому читанні та в цілому законопроект про місто Київ - столицю України

докладніше
21 жовтня 2021, 17:05

Комітет з питань інтеграції України до ЄС підтримав законопроект щодо внесення змін до Закону про оцінку впливу на довкілля

докладніше
21 жовтня 2021, 16:57

Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування рекомендує Верховній Раді прийняти в цілому проект Постанови «Про вжиття невідкладних заходів, спрямованих на забезпечення належної діагностики та лікування хворих на хворобу Паркінсона»

докладніше
21 жовтня 2021, 16:36

Позачергове пленарне засідання

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Децентралізація влади
24 вересня 2003, 16:57

Голова Верховної Ради України Володимир Литвин виступив у Фонді Карнегі за міжнародний мир із доповіддю на тему: „Демократія в Україні на роздоріжжі”

У середу 24 вересня Голова Верховної Ради України Володимир Литвин у Вашингтоні (США) виступив у Фонді Карнегі за міжнародний мир із доповіддю на тему: „Демократія в Україні на роздоріжжі”.

„Демократія в Україні присутня, головне питання – визначитись в якій мірі”, - заявив Голова Верховної Ради.

В.Литвин наголосив, що поточний та наступний роки визначатимуть яким буде для України наступне десятиріччя. Тому сьогодні необхідно визначити віхи, які б показували шляхи розвитку України на найближчі десять років.

„Для мене як спікера Верховної Ради головним залишається питання, що за таких обставин повинен і може зробити парламент”, - сказав він. На думку В.Литвина, „Україна вже є і буде державою”. Головне питання, за його словами лежить в іншій площині – „якою буде моя держава”.

Голова Верховної Ради вважає, що парламент повинен дати відповідь на виклик – олюднити політику і відмовитись від будівництва держави заради держави. „Йдеться про наповнення державного каркасу сучасними демократичними зразками”, - наголосив він.

В.Литвин також висловив переконання, що Верховна Рада повинна визначити свою позицію в частині внутрішніх і зовнішніх засад в політиці держави.

Голова Верховної Ради  серед головних завдань парламенту назвав також „ствердження верховенства права”, ухвалення низки законів, які б забезпечували сталий економічний розвиток України, а також створення дійсно незалежної судової гілки влади.

В.Литвин вважає, що „Україні вкрай необхідно подолати непорозуміння між владою і суспільством”.

Голова Верховної Ради назвав центральним завданням Верховної Ради прийняття конкретних рішень в напрямку розвитку громадянського суспільства і подолання прірви між  політичними деклараціями і реальним життям.

В.Литвин наголосив на необхідності політичного структурування українського суспільства. „У нас родинність спотворена до клановості, а партійні відносини у багатьох випадках базуються на засадах феодалізму”, - сказав він, додавши, що в Україні зараз багато політичних партій „нагадують бізнес-клуби і відрізняються за цеховою ознакою”.

Тому, на думку Голови Верховної Ради, одним з ключових завдань є ухвалення цивілізованого закону про вибори. При цьому він висловив переконання у недоцільності закріплення проведення виборів на партійній основі у Конституції України.