Новини

04 червня 2020, 18:05

Комітет з питань енергетики та житлово-комунальних послуг визначився із кандидататами до складу Конкурсної комісії НКРЕКП

докладніше
04 червня 2020, 16:44

Комітет з питань молоді і спорту рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо впорядкування проведення спортивних заходів та занять фізичною культурою та спортом

докладніше
04 червня 2020, 15:36

Ранкове пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
04 червня 2020, 15:30

Прийнято Закон "Про внесення змін до Закону України "Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах" щодо підтвердження відповідності інформаційної системи вимогам із захисту інформації"

докладніше
04 червня 2020, 15:23

Прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо військових звань військовослужбовців"

докладніше
04 червня 2020, 15:13

Прийнято Закон "Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" щодо відрядження суддів в порядку тимчасового переведення судді до іншого суду""

докладніше
04 червня 2020, 15:06

Прийнято Закон "Про внесення змін до Розділу X "Прикінцеві та перехідні положення» Закону України "Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин""

докладніше
04 червня 2020, 14:59

Прийнято Закон "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України"

докладніше
04 червня 2020, 14:37

Прийнято Закон "Про внесення змін до Закону України "Про вищу освіту" щодо продовження строків завершення підготовки кандидатів та докторів наук"

докладніше
04 червня 2020, 14:26

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" щодо забезпечення додержання державних гарантій місцевого самоврядування та захисту його економічних основ"

докладніше
04 червня 2020, 14:20

Комітет з питань транспорту та інфраструктури підтримав законопроекти, направлені на відновлення соціальних гарантій громадянам, які мають право на пільговий проїзд

докладніше
04 червня 2020, 14:09

Прийнято Закон "Про Митний тариф України"

докладніше
04 червня 2020, 13:56

Прийнято Постанову "Про звернення до Кабінету Міністрів України щодо вжиття заходів, спрямованих на забезпечення належного соціального захисту дітей – вихованців інтернатних закладів, у тому числі дітей з інвалідністю, дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб із їх числа"

докладніше
04 червня 2020, 13:28

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення виборчого законодавства"

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
09 липня 2003, 17:06

Питання, пов'язані з державно-правовим експериментом розвитку місцевого самоврядування планує розглянути парламентський Комітет з питань державного будівництва та місцевого самоврядування на виїзному засіданні 9 липня

Питання, пов'язані з державно-правовим експериментом розвитку місцевого самоврядування в місті Ірпіні, селищах Буча, Ворзель, Гостомель, Коцюбинське Київської області", - планує сьогодні розглянути парламентський Комітет з питань державного будівництва та місцевого самоврядування на виїзному засіданні.

Відповідно до прийнятого закону про проведення експерименту, було утворено Координаційно-наглядову раду. За словами її голови Петра Мельника, за цей час дещо збільшилися обсяги промислового виробництва, розширюється індивідуальне житлове будівництво, поліпшено матеріальну базу Ірпінського автотранспортного підприємства. На 40,4 відсотка зросли обсяги роздрібного товарообороту, збільшилась мережа побутового обслуговування населення. У регіоні спостерігається зростання чисельності суб"єктів малого та середнього бізнесу. Є певні зрушення щодо зміцнення фінансової бази місцевого самоврядування у регіоні, своєчасно виплачуються пенсії.

Водночас, зазначає П.Мельник, у роботі по здійсненню державно-правового експерименту мають місце істотні недоліки. Зокрема, він вважає, що позитивні перетворення відбуваються повільно. Значна частина промислових підприємств Приірпіння в минулому році допустила спад виробництва. Збільшилася сума податкового боргу. Гострою залишається проблема погашення заборгованості із виплати заробітної плати.

На думку членів Координаційно-наглядової ради, однією із причин цього є недосконалість управління регіоном, недоліки в організації виконання та контролю за реалізацією рішень міської і селищних рад, їх виконкомів тощо. Наголошувалося, що "в цілому експеримент дає свої позитивні наслідки. Наявні недоліки в його проведенні можуть бути усунуті спільними зусиллями відповідних органів місцевого самоврядування та органів державної влади, більш широким залученням громадськості до участі у його здійсненні".