Новини

22 жовтня 2021, 14:40

З 19 по 22 жовтня Верховна Рада України прийняла 15 Законів України

докладніше
22 жовтня 2021, 14:04

Пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
22 жовтня 2021, 11:21

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки вніс зміни до свого рішення щодо усунення неузгодженостей у тексті прийнятого Верховною Радою 23 вересня 2021 року Закону України "Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну та політичну вагу в суспільному житті (олігархів)"

докладніше
22 жовтня 2021, 09:04

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на пленарному засіданні 22 жовтня

докладніше
21 жовтня 2021, 19:23

Руслан Стефанчук: Парламент демонструє єдність і тверду налаштованість на впровадження європейських підходів в усіх сферах життя України

докладніше
21 жовтня 2021, 18:00

Комітет з питань бюджету погодив перерозподіл коштів з держбюджету на заходи, спрямовані на боротьбу з епідемією COVID-19

докладніше
21 жовтня 2021, 17:43

Комітет з питань антикорупційної політики затвердив додаткові поправки до законопроекту щодо усунення невизначеності обов'язків членів органів адвокатського самоврядування стосовно заповнення та подання декларацій

докладніше
21 жовтня 2021, 17:22

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендує Верховній Раді прийняти в другому читанні та в цілому законопроект про місто Київ - столицю України

докладніше
21 жовтня 2021, 17:05

Комітет з питань інтеграції України до ЄС підтримав законопроект щодо внесення змін до Закону про оцінку впливу на довкілля

докладніше
21 жовтня 2021, 16:57

Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування рекомендує Верховній Раді прийняти в цілому проект Постанови «Про вжиття невідкладних заходів, спрямованих на забезпечення належної діагностики та лікування хворих на хворобу Паркінсона»

докладніше
21 жовтня 2021, 16:36

Позачергове пленарне засідання

докладніше
21 жовтня 2021, 16:22

Прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо приведення законодавства України у сфері дитячого харчування у відповідність до вимог законодавства ЄС"

докладніше
21 жовтня 2021, 16:20

Прийнято за основу проект Закону "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку"

докладніше
21 жовтня 2021, 16:03

Прийнято Закон "Про внесення змін до Закону України "Про альтернативні види палива" щодо розвитку виробництва біометану"

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Децентралізація влади
24 вересня 2003, 16:55

В роботі "круглого столу" на тему: "Реструктуризація вугільної промисловості України: вчора, сьогодні, завтра" взяли участь народні депутати України

24 вересня відбувся "круглий стіл" на тему: "Реструктуризація вугільної промисловості України: вчора, сьогодні, завтра", організований Українським центром економічних і політичних досліджень імені Олександра Разумкова.

В обговоренні теми і підготовленого Центром аналітичного дослідження "Реструктуризація вугільної промисловості України: наміри, результати, перспективи" взяли участь народні депутати України.

Член Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Петро Олійник вважає, що "державної енергетичної стратегії в Україні не існує, а всі процеси, спрямовані на реорганізацію галузі, мають спонтанний характер і провадяться на задоволення корпоративних інтересів".

На думку члена профільного парламентського комітету Михайла Волинця, ситуація у вугільній галузі буде лише загострюватися, оскільки кардинальних змін немає і не очікується.

Перший заступник Голови Спеціальної контрольної комісії Верховної Ради України з питань приватизації Людмила Кириченко наголосила, що "витягнути" галузь не вдасться якщо об'єднувати рентабельні господарства із збитковими". Вона вважає, що потрібно залучати недержавні інвестиції для приватизації шахт. Також проводити конкурси інвестиційних проектів, ввести пільги інвесторам, а кошти, отримані від приватизації шахт, спрямовувати лише на реструктуризацію галузі. Необхідно використати і російський досвід кредитування підприємств вугільної галузі, і польський досвід дотування кінцевого споживача.

Народний депутат Віталій Шибко зупинився на політичному аспекті проблеми. Він вважає, що "ситуація не може змінитися на краще, поки доля міністра залежить від однієї людини. Потрібно, щоб міністрів призначав парламент. Тоді міністром буде , приміром, не історик, а фахівець з власною програмою розвитку галузі".

Народний депутат Юхим Звягільський зазначив, "що реструктуризація вугільної промисловості на практиці означала лише закриття збиткових шахт, тому фактично перетворилася на ліквідацію галузі. Без державної підтримки незбиткові шахти поступово ставали збитковими.. Створення нових робочих місць для людей, звільнених при закритті шахт, відбувалося незадовільно - 3,5 тисячі замість 130 тисяч". Він не погоджується з твердженням Міністра палива та енергетики України Андрія Єрмолаєва, що найближчим часом шахти не матимуть потреби в державній підтримці.

Ю.Звягільський повідомив також учасникам зібрання про те, що з наступного року шахта ім.Засядька переходить на використання газу метану і протягом 2004-2005 років вийде на такі показники - видобуток 80-100 млн. кубометрів метану і вироблення 500 млн. кіловат-годин електроенергії щороку. Заплановано також спорудження заводу з очищення метану для подальшого використання замість природного газу.

Голова профільного Комітету Андрій Клюєв не зміг взяти участі в роботі "круглого столу", оскільки 24 вересня відбувається виїзне засідання Комітету.