Новини

01 червня 2020, 17:11

Комітет з питань антикорупційної політики розглянув ряд законопроектів на відповідність антикорупційному законодавству

докладніше
01 червня 2020, 13:56

Держава та Верховна Рада будуть повертатися до нормального режиму роботи, - Дмитро Разумков

докладніше
01 червня 2020, 12:35

Руслан Стефанчук: Законопроект «Про всеукраїнський референдум» може бути внесений до Верховної Ради на цьому тижні

докладніше
01 червня 2020, 12:21

Засідання Погоджувальної ради депутатських фракцій (депутатських груп) (відео)

докладніше
01 червня 2020, 09:00

Звернення Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова з нагоди Дня захисту дітей

докладніше
29 травня 2020, 17:00

У парламенті опрацьовують моделі створення дослідницької служби

докладніше
29 травня 2020, 16:30

У Верховній Раді розроблятимуть модель оцінки ефективності застосування законодавства

докладніше
29 травня 2020, 12:00

В Освітньому центрі Верховної Ради України відбудеться парламентська онлайн-конференція з нагоди Міжнародного дня захисту дітей

докладніше
29 травня 2020, 11:00

У Комітеті з питань гуманітарної та інформаційної політики відбулася робоча зустріч щодо функціонування державних кіностудій «Укркінохроніка» та «Національна кінематека України»

докладніше
29 травня 2020, 10:03

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон, направлений на підвищення спроможності системи охорони здоров’я України протидіяти поширенню коронавірусної хвороби

докладніше
28 травня 2020, 16:30

У Верховній Раді України вдосконалюють планування законопроектної роботи

докладніше
28 травня 2020, 15:27

Україну та Австрію ще більше зблизив гуманітарний коридор, - віцеспікерка Олена Кондратюк

докладніше
28 травня 2020, 15:22

Книжки Парламентського видавництва стали лауреатами III Всеукраїнського бібліотечного «Біографічного рейтингу»

докладніше
28 травня 2020, 12:30

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо соціального захисту населення в період карантину, пов’язаного з запобіганням виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
09 липня 2003, 17:02

Комітет з питань економічної політики, управління народним господарством, власності та інвестицій рекомендує парламенту прийняти у другому читанні проект закону про забезпечення вимог кредиторів та реєстрацію обтяжень

Комітет з питань економічної політики, управління народним господарством, власності та інвестицій рекомендує парламенту прийняти у другому читанні проект закону про забезпечення вимог кредиторів та реєстрацію обтяжень.

У проекті виписано норми подальшого вдосконалення законодавства про захист прав кредиторів, що має сприяти пожвавленню економічної діяльності, в першу чергу, банківської та промислової. Він включає податкову заставу у загальну систему забезпечення виконання зобов'язань. Крім того, передбачається внесення необхідних змін до інших законів, які випливають із поданого проекту.

Проектом пропонується створити єдину систему реєстрації забезпечувальних обтяжень на майно кредитора, які виникають в силу закону або договору. Це має надати змогу кредитору, зокрема, з'ясувати, чи не знаходиться майно боржника у заставі чи під іншим обтяженням, і тим самим, зменшити власний ризик при видачі кредитів. Також встановлюється, що забезпечений кредитор, який раніше зареєстрував забезпечувальне обтяження, має пріоритет перед іншими кредиторами незалежно від виду обтяження при зверненні стягнення на майно боржника.

Концептуальна ідея проекту, вважають члени Комітету, полягає в тому, що "він передбачає створення забезпечувального обтяження, яке включає в себе не тільки заставу, а і інші види забезпечувальних прав на майно, які широко застосовуються у розвинутих країнах світу".

Проект Закону підготовлений у відповідності та у розвиток проекту нового Цивільного кодексу України, якій визначає не виключний перелік видів забезпечення виконання зобов'язань боржників.

Народні депутати наголосили, що удосконалення концепції застави, втілення в практичне життя таких нових видів забезпечувальних договорів, як договір репо (зворотної купівлі) та інших надасть кредиторам та боржникам можливість більш гнучкого будування своїх правовідносин із урахуванням інтересів всіх зацікавлених сторін, а в результаті сприятиме всебічному економічному розвитку України.

Комітет вважає, що прийняття проекту закону та створення Державного реєстру обтяжень майна не вимагає значних додаткових фінансових витрат, оскільки передбачається, що він буде створений на базі існуючого реєстру застав рухомого майна. Однак, створення Державного реєстру обтяжень майна дозволить значно здешевіти вартість фінансових та торговельних кредитних ресурсів для національних товаровиробників та інших суб'єктів господарської діяльності за рахунок встановлення чіткої черговості пріоритетів між кредиторами, надійного джерела інформації про наявність інших обтяжень майна боржника на користь інших кредиторів (включаючи державу), невисокої плати за користування Державним реєстром та зменшення витрат на адміністрування заборгованості.