Новини

29 листопада 2021, 17:02

Держбюджет, "Дія Сity", "ресурсний" законопроєкт: що планує розглянути Рада цього тижня

докладніше
29 листопада 2021, 15:15

Комітет з питань екологічної політики та природокористування рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо вдосконалення процедури оцінки впливу на довкілля

докладніше
29 листопада 2021, 14:58

Освіта, медицина та Збройні сили України мають бути профінансовані в повному обсязі у Держбюджеті-2022, як це передбачено законодавством, - Заступниця Голови Верховної Ради Олена Кондратюк

докладніше
29 листопада 2021, 14:52

Руслан Стефанчук: За два тижні у Центрі вакцинації в готелі «Національний» вакцинувалося 1555 осіб

докладніше
29 листопада 2021, 14:48

Руслан Стефанчук розповів про пріоритетні законопроєкти цього пленарного тижня

докладніше
29 листопада 2021, 13:56

Ініційований Верховною Радою Всеукраїнський референдум 1 грудня 1991 року – це справжній приклад народовладдя, - Заступниця Голови Парламенту Олена Кондратюк

докладніше
29 листопада 2021, 13:47

У Парламенті почнуть обговорення тексту змін до Конституції в частині децентралізації

докладніше
29 листопада 2021, 13:34

На п’ятницю заплановано перше засідання робочої групи з удосконалення Регламенту Верховної Ради України

докладніше
29 листопада 2021, 12:32

Комітет з питань молоді і спорту рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо сприяння формуванню відповідального батьківства

докладніше
29 листопада 2021, 12:20

Засідання Погоджувальної ради депутатських фракцій (депутатських груп) (відео)

докладніше
27 листопада 2021, 18:05

Руслан Стефанчук вшанував пам'ять жертв голодоморів в Україні

докладніше
27 листопада 2021, 08:30

Звернення Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука з нагоди Дня пам’яті жертв голодоморів

докладніше
26 листопада 2021, 17:00

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон «Про заходи, спрямовані на подолання кризових явищ та забезпечення фінансової стабільності на ринку природного газу»

докладніше
26 листопада 2021, 16:30

Підкомітет з питань національної та культурної пам‘яті Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики розглянув понад тисячу пропозицій до проекту Постанови про відзначення пам'ятних дат і ювілеїв у 2022-2023 роках

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Децентралізація влади
07 жовтня 2003, 15:10

Розпочався дводенний візит делегації Верховної Ради України на чолі з Головою Верховної Ради України Володимиром Литвином до Словацької Республіки

У вівторок, 7 жовтня, розпочався дводенний візит делегації Верховної Ради України на чолі з Головою Верховної Ради України Володимиром Литвином до Словацької Республіки.

Цього дня відбулися переговори В.Литвина з Головою Національної Ради Словацької Республіки Павлом Грушовським. Обговорюючи широке коло питань двосторонньої співпраці, В.Литвин зазначив, що між Україною і Словаччиною практично не існує невирішених проблем.

П. Грушовський висловив думку, що у Національної Ради Словацької Республіки і Верховної Ради України є взаємна зацікавленість у поглибленні міжпарламентських відносин.

В свою чергу, В.Литвин заявив, що "наші історії і долі схожі, і сам Бог велів нам мати тісні зв'язки". На думку Голови Верховної Ради України, "ми стоїмо перед необхідністю переосмислити наш історичний досвід і співпрацю, знайти можливість зробити наші контакти більш системними і ефективними".

В.Литвин погодився з думкою свого словацького колеги щодо необхідності розширення міжпарламентських контактів на всіх рівнях; підкреслив, що ключову роль у цій співпраці повинні відігравати міжпарламентські групи дружби.

Важливим напрямом співпраці Голова Верховної Ради України вважає узгодження позицій у міжпарламентських структурах. "Я дуже сподіваюсь на те, що у нас буде консолідована позиція щодо викликів, які стоять перед нашими країнами і світом в цілому", - сказав він.

П.Грушовський зазначив, що Словацька Республіка вжила заходів, спрямованих на набуття повного членства у Європейському Союзі та НАТО. В зв'язку з цим він запропонував В.Литвину активну співпрацю на рівні профільних комітетів парламентів обох країн, які опікуються проблемами економіки, безпеки та євроінтеграції. В.Литвин, торкаючись питань розширення ЄС, підкреслив, що "цей процес може стати для України великою проблемою. Тому, наголосив Голова Верховної Ради України, "ми зацікавлені у розширенні економічної співпраці, зокрема на рівні регіонів".

В.Литвин також висловив думку щодо необхідності ухвалення зваженого ефективного рішення щодо візового режиму між Україною і Словаччиною.

В свою чергу, П.Грушовський завірив В.Литвина, що вступ Словаччини до ЄС не створить "штучних проблем" для України. "Ми були б дуже раді, якби цей кордон нас не розділяв. Це не може бути перешкодою для нашого співробітництва", - сказав він.

В.Литвин і П.Грушовський поінформували один одного про політичну та економічну ситуацію в Україні і Словацькій Республіці та про роботу парламентів обох країн.

В.Литвин висловив думку, що перебіг подій в обох країнах подібний, і підкреслив, що в Україні є і зберігається політична стабільність.

Голова Верховної Ради України запропонував словацькому колезі провести міжпарламентський форум слов'янських країн і форум голів парламентів цих країн. П.Грушовський схвально сприйняв цю пропозицію. Про це було повідомлено під час брифінгу для журналістів.