Новини

29 листопада 2021, 17:02

Держбюджет, "Дія Сity", "ресурсний" законопроєкт: що планує розглянути Рада цього тижня

докладніше
29 листопада 2021, 15:15

Комітет з питань екологічної політики та природокористування рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо вдосконалення процедури оцінки впливу на довкілля

докладніше
29 листопада 2021, 14:58

Освіта, медицина та Збройні сили України мають бути профінансовані в повному обсязі у Держбюджеті-2022, як це передбачено законодавством, - Заступниця Голови Верховної Ради Олена Кондратюк

докладніше
29 листопада 2021, 14:52

Руслан Стефанчук: За два тижні у Центрі вакцинації в готелі «Національний» вакцинувалося 1555 осіб

докладніше
29 листопада 2021, 14:48

Руслан Стефанчук розповів про пріоритетні законопроєкти цього пленарного тижня

докладніше
29 листопада 2021, 13:56

Ініційований Верховною Радою Всеукраїнський референдум 1 грудня 1991 року – це справжній приклад народовладдя, - Заступниця Голови Парламенту Олена Кондратюк

докладніше
29 листопада 2021, 13:47

У Парламенті почнуть обговорення тексту змін до Конституції в частині децентралізації

докладніше
29 листопада 2021, 13:34

На п’ятницю заплановано перше засідання робочої групи з удосконалення Регламенту Верховної Ради України

докладніше
29 листопада 2021, 12:32

Комітет з питань молоді і спорту рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо сприяння формуванню відповідального батьківства

докладніше
29 листопада 2021, 12:20

Засідання Погоджувальної ради депутатських фракцій (депутатських груп) (відео)

докладніше
27 листопада 2021, 18:05

Руслан Стефанчук вшанував пам'ять жертв голодоморів в Україні

докладніше
27 листопада 2021, 08:30

Звернення Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука з нагоди Дня пам’яті жертв голодоморів

докладніше
26 листопада 2021, 17:00

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон «Про заходи, спрямовані на подолання кризових явищ та забезпечення фінансової стабільності на ринку природного газу»

докладніше
26 листопада 2021, 16:30

Підкомітет з питань національної та культурної пам‘яті Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики розглянув понад тисячу пропозицій до проекту Постанови про відзначення пам'ятних дат і ювілеїв у 2022-2023 роках

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Децентралізація влади
07 жовтня 2003, 15:48

В Києвi 7-8 жовтня 2003 року проходить перше засiдання Полiтичного комiтету Парламентської асамблеї НАТО

У рамках Парламентської асамблеї НАТО в Києвi 6-8 жовтня 2003 року проходить перше спiльне засiдання Полiтичного комiтету та Мiжпарламентської ради Україна - НАТО. Як вiдомо, Мiжпарламентську раду було утворено в березнi поточного року в складi народних депутатiв України та членiв ПА НАТО з метою посилення ролi парламентського впливу у взаємовiдносинах України з НАТО на етапi переходу вiд стосункiв особливого партнерства до поглибленого дiалогу для створення передумов набуття Україною повноправного членства в Органiзацiї Пiвнiчноатлантичного договору.

У вiвторок, 7 жовтня, у Верховнiй Радi України вiдбулося вiдкриття Мiжпарламентської Ради Україна - НАТО.

Вступне слово мали глава Постiйної делегацiї Верховної Ради України у Парламентськiй асамблеї НАТО Олег ЗАРУБIНСЬКИЙ та Голова Пiдкомiтету з питань Центрально-Схiдної Європи Полiтичного комiтету ПА НАТО Маркус МЕКЕЛЬ.

З вiтальним словом до присутнiх звернувся заступник Голови Верховної Ради України Олександр ЗIНЧЕНКО.

Вiн пiдкреслив, що курс на повномасштабну iнтеграцiю в європейські та євроатлантичнi полiтичнi, економiчнi та безпековi структури ми вважаємо одним з основоположних елементiв оборонної полiтики України. Важливою складовою цього курсу, який пiдкрiплюється внутрiшнiми соцiально-полiтичними та економiчними перетвореннями i по сутi на них базується, є нашi намiри щодо набуття у перспективi повноправного членства в НАТО.

А конкретним i реальним практичним кроком у даному напрямку стало введення у дiю Президентом України рiшення Ради нацiональної безпеки та оборони "Про стратегiю України щодо Органiзацiї Пiвнiчноатлантичного договору (НАТО)". Цим наша держава зробила серйозну заявку на здобуття належного їй мiсця у сiм'ї європейських народiв. Прагнення набути у майбутньому членства в Органiзацiї Пiвнiчноатлантичного договору, сказав О.ЗIНЧЕНКО, супроводжуються практичними дiями Уряду України. Зокрема, закладено органiзацiйну основу спiвробiтництва з НАТО. Йдеться про створення Державної Ради з питань європейської i євроатлантичної iнтеграцiї, Нацiонального центру з питань євроатлантичної iнтеграцiї України. Вiдповiднi пiдроздiли сформовано у мiнiстерствах та вiдомствах, залучених до процесiв спiвпрацi.

Перед центральними органами виконавчої влади поставлено чiткi завдання, пов'язанi з якiсним поглибленням цiєї роботи, а по сутi - з пiдготовкою держави до членства в Альянсi. Вся їхня поточна дiяльнiсть базується на внутрiшньодержавнiй системi галузевого спiвробiтництва з НАТО, в основу якої покладено План дiй Україна - НАТО та Цiльовий план на 2003 рiк.

ЗIНЧЕНКО О.О. нагадав про внесок парламенту в справу виконання Україною Цiльового плану на 2003 рiк. Вагоме мiсце у комплексi цiєї роботи належить законодавчому супроводженню заходiв практичного спiвробiтництва, наближення до норм та стандартiв, прийнятих у державах - членах НАТО. Досить сказати, наприклад, про такi законодавчi акти, прийнятi в цьому роцi, як закони "Про основи нацiональної безпеки України" та "Про цивiльний демократичний контроль над Воєнною органiзацiєю i правоохоронними органами держави".

Заступник Голови Верховної Ради України побажав учасникам засiдання плiдної, конструктивної роботи (повний виклад виступу О.О.ЗIНЧЕНКА див. окремо).

В програмi роботи засiдання такi питання: вiдносини України з НАТО; реформування Збройних Сил України; полiтика нацiональної безпеки України: головнi внутрiшнi та зовнiшнi чинники; оцiнка дiалогу Україна - НАТО; Чорноморсько-каспiйський регiон: новi виклики та загрози i реальнi структури безпеки; боротьба з тероризмом, запобiгання розповсюдженню зброї масового знищення: внесок України до нового порядку денного мiжнародної безпеки; наслiдки вiйни в Iрацi: точка зору України та її прiоритети.

Далi на засiданнi проходило проголошення доповiдей iз зазначених питань та їх обговорення.

Спiвголовували на засiданнi заступник Голови Верховної Ради України Олександр ЗIНЧЕНКО та Голова Пiдкомiтету з питань Центрально-Схiдної Європи Полiтичного комiтету ПА НАТО Маркус МЕКЕЛЬ.