Новини

29 листопада 2021, 17:02

Держбюджет, "Дія Сity", "ресурсний" законопроєкт: що планує розглянути Рада цього тижня

докладніше
29 листопада 2021, 15:15

Комітет з питань екологічної політики та природокористування рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо вдосконалення процедури оцінки впливу на довкілля

докладніше
29 листопада 2021, 14:58

Освіта, медицина та Збройні сили України мають бути профінансовані в повному обсязі у Держбюджеті-2022, як це передбачено законодавством, - Заступниця Голови Верховної Ради Олена Кондратюк

докладніше
29 листопада 2021, 14:52

Руслан Стефанчук: За два тижні у Центрі вакцинації в готелі «Національний» вакцинувалося 1555 осіб

докладніше
29 листопада 2021, 14:48

Руслан Стефанчук розповів про пріоритетні законопроєкти цього пленарного тижня

докладніше
29 листопада 2021, 13:56

Ініційований Верховною Радою Всеукраїнський референдум 1 грудня 1991 року – це справжній приклад народовладдя, - Заступниця Голови Парламенту Олена Кондратюк

докладніше
29 листопада 2021, 13:47

У Парламенті почнуть обговорення тексту змін до Конституції в частині децентралізації

докладніше
29 листопада 2021, 13:34

На п’ятницю заплановано перше засідання робочої групи з удосконалення Регламенту Верховної Ради України

докладніше
29 листопада 2021, 12:32

Комітет з питань молоді і спорту рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо сприяння формуванню відповідального батьківства

докладніше
29 листопада 2021, 12:20

Засідання Погоджувальної ради депутатських фракцій (депутатських груп) (відео)

докладніше
27 листопада 2021, 18:05

Руслан Стефанчук вшанував пам'ять жертв голодоморів в Україні

докладніше
27 листопада 2021, 08:30

Звернення Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука з нагоди Дня пам’яті жертв голодоморів

докладніше
26 листопада 2021, 17:00

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон «Про заходи, спрямовані на подолання кризових явищ та забезпечення фінансової стабільності на ринку природного газу»

докладніше
26 листопада 2021, 16:30

Підкомітет з питань національної та культурної пам‘яті Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики розглянув понад тисячу пропозицій до проекту Постанови про відзначення пам'ятних дат і ювілеїв у 2022-2023 роках

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Децентралізація влади
07 жовтня 2003, 15:47

Виступ Заступника Голови Верховної Ради України О.Зінченка на засіданні Політичного комітету Парламентської асамблеї НАТО

Шановні учасники засідання,
Шановні гості,
Пані та панове.

Радий нагоді привітати учасників такої представницької зустрічі. Ми вже мали нагоду обмінятися вступною інформацією, мали вчора неформальну першу зустріч, тому я без передмови хотів би викласти своє бачення проблем, які передбачається на ній розглянути.

Насамперед хотів би зазначити, що курс на повномасштабну інтеграцію в європейські та євроатлантичні політичні, економічні та безпекові структури ми вважаємо одним з основоположних елементів зовнішньополітичної, безпекової та оборонної політики України.

По-суті йдеться про ключові поняття доктрини національного розвитку.

А важливою складовою цього курсу, який підкріплюється внутрішніми соціально-політичними та економічними перетвореннями і по суті на них базується, є наші наміри щодо набуття у перспективі повноправного членства в НАТО.

Хотів би відзначити високий рівень встановленої взаємодії українських владних структур усіх рівнів з структурами НАТО, частоту та ефективність спільних зустрічей та дій.

Декілька слів про фундамент цієї політики.

І представницька, і законодавча гілки влади мають що сказати на будь-якому рівні про роботу в цьому напрямку.

Конкретним і реальним практичним кроком у даному напрямку стало введення у дію Президентом України рішення Ради національної безпеки та оборони "Про стратегію України щодо Організації Північноатлантичного договору (НАТО)". Цим наша держава зробила заявку на здобуття належного їй місця у сім'ї європейських народів.

Ідучи на такі кроки, ми враховуємо ту безумовно позитивну роль, яку відіграє підтримка країнами-членами Альянсу процесу дальшого просування реформ в Україні, зміцнення демократичних інституцій, утвердження та розвитку громадянського суспільства.

Прагнення набути у майбутньому членства в Організації Північноатлантичного договору супроводжуються практичними діями Уряду України, закладено організаційну основу співробітництва з НАТО. Маю на увазі створення Державної Ради з питань європейської і євроатлантичної інтеграції, Національного центру з питань євроатлантичної інтеграції України. Відповідні підрозділи сформовано у міністерствах та відомствах, залучених до процесів співпраці.

Виходячи з необхідності систематизації та структуризації галузевої співпраці, Президент України призначив національних координаторів співробітництва з НАТО.