Новини

03 грудня 2021, 18:19

Олександр Корнієнко: Держава робить усе, щоби діти з інвалідністю мали можливості для освіти та розвитку

докладніше
03 грудня 2021, 17:00

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон щодо залучення інвестицій у промисловий сектор економіки шляхом стимулювання створення індустріальних парків

докладніше
03 грудня 2021, 16:31

1 грудня 2021 року відбулося засідання Бюро Парламентської асамблеї ОБСЄ

докладніше
03 грудня 2021, 16:30

З 30 листопада по 3 грудня Верховна Рада України прийняла 9 Законів України

докладніше
03 грудня 2021, 14:38

Комітет з питань молоді і спорту рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо відповідальності за порушення обов'язку інформування про тимчасовий виїзд дитини за межі України

докладніше
03 грудня 2021, 14:15

Комітет з питань економічного розвитку рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект про затвердження Загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми на 2021-2025 роки

докладніше
03 грудня 2021, 13:32

Пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
03 грудня 2021, 13:21

5-6 грудня Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук здійснить візит до Республіки Польща

докладніше
03 грудня 2021, 10:00

Огляд головних тем «Голосу України» від 3 грудня

докладніше
03 грудня 2021, 09:05

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на пленарному засіданні 3 грудня

докладніше
02 грудня 2021, 19:58

Руслан Стефанчук: Пропоную вивести міжпарламентські зв’язки між демократичними державами на якісно новий рівень

докладніше
02 грудня 2021, 16:54

Пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
02 грудня 2021, 16:50

Прийнято Закон "Про внесення змін до додатків № 1 та № 3 до Закону України "Про Державний бюджет України на 2021 рік" щодо надання допомоги застрахованим особам на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2"

докладніше
02 грудня 2021, 16:31

Відбулася презентація фотоекспозиції під назвою «Матері забутих синів», яка створена за ініціативи Асоціації родин зниклих безвісти

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Децентралізація влади
07 жовтня 2003, 15:46

Відбулась прес-конференція членів Постійної делегації Верховної Ради України в Парламентській асамблеї Ради Європи

7 жовтня у Верховній Раді відбулась прес-конференція членів Постійної делегації Верховної Ради України в Парламентській асамблеї Ради Європи, яка брала участь в роботі четвертої частини чергової сесії ПАРЄ (25 вересня - 2 жовтня 2003 року).

Голова Постійної делегації Борис Олійник поінформував журналістів про хроніку подій щодо розгляду Парламентською асамблеєю питання про виконання обов'язків та зобов'язань Україною.

За його словами, "слухання "українського питання" відбулись в уважливій, доброзичливій атмосфері". Б.Олійник зазначив, що прийняту резолюцію ПАРЄ, якою продовжено дію процедури моніторингу щодо України, не слід розцінювати як поразку, оскільки "як не крути, а борги перед Радою Європи залишились". Він категорично відкинув "викиди породи деяких засобів масової інформації, які зловтішаючись висвітлювали прийняту резолюцію щодо України". Голова Постійної делегації підкреслив, що як і доповідачі, так і промовці відзначали "безсумнівний поступ України у виконання своїх зобов'язань і обов'язків, і коли більшість із них проголосували за пролонгування моніторингу щодо остаточного погашення боргів, то в цьому немає нічого виняткового".

Б.Олійник висловився за виконання всіх зобов'язань України з тим, щоб вже на наступній сесії ПАРЄ з повним правом поставити питання про зняття спостереження. Він також висловив переконання у тому, що рішення буде позитивним.

Заступник Голови Постійної делегації народний депутат Анатолій Раханський зупинився на "ставленні доповідачів від Моніторингового комітету ПАРЄ Г.Северінсен та Р.Вольвенд до України". Він наголосив, що Україна повинна виконати взяті на себе зобов'язання, а доповідачі мають ставитись належно до України".

Член Постійної делегації народний депутат України Сергій Головатий зосередився на невиконаних зобов'язаннях України, яких він нарахував 8.

С.Головатий підкреслив, що "немає жодної країни, яку так часто заслуховувала ПАРЄ щодо виконання своїх зобов'язань". Він зазначив, що йому "соромно за те, що над Україною висить моніторинг". Підсумовуючи,

С.Головатий наголосив, що "ті зобов'язання, які залишились в України невиконаними, їх легко виконати". Він також висловився за те, щоб "українська мова і стандарти були тотожні європейським".

Член Постійної делегації народний депутат України Олександр Карпов звернув увагу журналістів на бездоказовість деяких підходів доповідачів від Моніторингового комітету ПАРЄ, зупинився на проблемі ЗМІ в Україні, яка, на його погляд "існує, але Україна не є найбільш проблемною країною у цьому відношенні".

О.Карпов наголосив, що "проблема полягає не в Парламентській асамблеї Ради Європи, яка продовжила моніторинг виконання Україною своїх зобов'язань, а в тому, що всі невиконані зобов'язання необхідно виконувати".

Голова Постійної делегації Верховної Ради України Борис Олійник також зазначив, що "українська делегація в ПАРЄ працювала злагоджено, внесла свої пропозиції до проекту резолюції, частина з яких була врахована в тексті резолюції". Він також поінформував журналістів про участь членів делегації в розгляді інших питань сесії ПАРЄ.