Новини

03 липня 2020, 17:07

Позачергове пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
03 липня 2020, 17:05

Прийнято за основу проект Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення умов підтримки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії»

докладніше
03 липня 2020, 17:02

Прийнято Закон "Про внесення змін до Закону України "Про державну службу" щодо кандидатського резерву"

докладніше
03 липня 2020, 16:58

Прийнято Закон "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік»""

докладніше
03 липня 2020, 16:50

Прийнято за основу проект Закону «Про реабілітацію осіб з обмеженнями життєдіяльності»

докладніше
03 липня 2020, 16:43

Прийнято Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань організації освітнього процесу в сфері охорони здоров'я»

докладніше
03 липня 2020, 16:40

Прийнято Постанову "Про звільнення Терентьєва Ю.О. з посади Голови Антимонопольного комітету України"

докладніше
03 липня 2020, 16:18

Прийнято Постанову "Про звільнення Смолія Я.В. з посади Голови Національного банку України"

докладніше
03 липня 2020, 15:16

Прийнято Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік""

докладніше
03 липня 2020, 14:50

Прийнято Постанову «Про урочисте засідання Верховної Ради України з нагоди 30-ї річниці прийняття Декларації про державний суверенітет України»

докладніше
03 липня 2020, 14:36

Прийнято Закон "Про внесення змін до Закону України "Про вищу освіту" щодо особливостей вступу до закладів вищої освіти осіб з тимчасово окупованих територій Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, Донецької та Луганської областей"

докладніше
03 липня 2020, 14:04

Ранкове пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
03 липня 2020, 13:45

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков підписав Розпорядження про скликання позачергового пленарного засідання Верховної Ради України дев’ятого скликання

докладніше
03 липня 2020, 10:43

Комітет з питань свободи слова розглянув звернення представників ЗМІ

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
07 жовтня 2003, 10:21

Члени парламентського Комітету з питань фінансів і банківської діяльності на виїзному засіданні к місті Запоріжжя розглянули й інший законопроект щодо розвитку автомобільної галузі в Україні

Народний депутат Василь Горбаль, один із авторів проекту, зазначив: "Основними цілями та завданнями прийняття цього законодавчого акта має стати реалізація стратегічного напряму зовнішньоекономічної політики з інтеграції України у світову економіку, комплексного реформування зовнішньоторговельного режиму та послідовного забезпечення подальшої гармонізації законодавства України з нормами і принципами Світової організації торгівлі".

Він вважає, що слід остаточно врегулювати протиріччя між Україною та ЄС щодо українського законодавства у сфері автомобілебудування. Створити умови для стабілізації та розвитку автомобільної промисловості, стимулювання національного автовиробника, захисту автомобільного ринку, залучення іноземних і внутрішніх інвесторів у цю галузь економіки, скасування дискримінаційних пільг для підприємств автомобілебудівної галузі, врегулювання проблемних питань у двосторонніх торговельних відносинах між Україною та ЄС.

Проектом пропонуються нові ставки акцизного збору на автотранспортні засоби. Так, на нові автомобілі з робочим об'ємом двигуна до 2200 куб. см передбачається двократне зниження, а на автомобілі з робочим об'ємом двигуна більш як 3000 куб. см - підвищення в 1.5 рази.

Передбачається заміна специфічного ввізного мита на адвалерне, при цьому відбувається збільшення як пільгової, так і повної ставки. Автори проекту вважають, що така комбінація змін ставок акцизного збору і ввізного мита не допустить різкого зростання цін на автомобілі вітчизняного виробництва.
В.Горбаль пропонує скасувати пільги для вітчизняних автомобілебудівних підприємств. Зокрема:

- звільнення від сплати ПДВ з операцій ввезення (пересилання) товарів, що використовуються для будівництва і виробничої діяльності;

- звільнення від сплати ПДВ та акцизного збору з продажу автомобілів;

- звільнення від сплати податку на землю для автомобілебудівних підприємств.

Натомість, для підприємствам по виробництву автобусів, легкових та вантажних автомобілів, комплектуючих виробів та запасних частин до автомобілів, що відповідають визначеним у проекті закону критеріям, в термін до 31 грудня 2008 року передбачена можливість отримання наступних пільг:

- звільнення від сплати податку на прибуток, на ту частину прибутку, яка реінвестується у виробництво;

- звільнення від сплати ввізного мита на товари, які використовуються для будівництва, реконструкції, технічного переобладнання та модернізації виробництва.

"Що стосується втрат бюджету внаслідок зменшення ставки акцизного збору, то вони будуть компенсовані додатковими надходженнями внаслідок підвищення ставок акцизного збору на автомобілі з робочим об'ємом циліндрів двигуна більш як 3000 куб. см, підвищення ставок ввізного мита на автомобілі та розширення виробництва автомобілів в Україні",- наголосив В.Горбаль.