Новини

14 червня 2019, 17:23

Голова Верховної Ради: «У тривожні періоди змін в країні корисно згадувати про свою історію»

докладніше
14 червня 2019, 16:43

А.Парубій: «Збереження національної ідентичності, вступ в НАТО і вступ в ЄС – ключові етапи програми розвитку України»

докладніше
14 червня 2019, 15:55

Андрій Парубій «Завдання Форуму «VIA CARPATIA» – побудова спільної з європейськими країнами стратегії розвитку»

докладніше
14 червня 2019, 15:24

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій передав до Конституційного Суду України документ про чисельність складу фракцій, які входили до коаліції

докладніше
14 червня 2019, 14:42

У №24 «Відомостей Верховної Ради України» опубліковано ряд постанов Верховної Ради України

докладніше
14 червня 2019, 13:17

«Вкрай важливо бути об’єднаними і згуртованими перед викликами, які стоять перед Україною», - Голова Верховної Ради України Андрій Парубій на Форумі країн Центральної та Східної Європи «VIA CARPATIA»

докладніше
14 червня 2019, 09:30

Огляд головних тем «Голосу України» від 14 червня

докладніше
13 червня 2019, 17:34

Делегація Комітету у закордонних справах перебуває з візитом у м. Вашингтон (США)

докладніше
13 червня 2019, 13:15

Голова Верховної Ради Андрій Парубій підписав Закон України «Про тимчасові слідчі комісії і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України» і передав його на підпис Президенту України

докладніше
13 червня 2019, 12:00

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій 14-15 червня 2019 року візьме участь у Міжнародній конференції «Коло Вінценза: Україна на переломі»

докладніше
13 червня 2019, 11:07

Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо вдосконалення порядку відшкодування шкоди, завданої громадянинові правоохоронними органами або судом, відповідно до практики Європейського суду з прав людини

докладніше
13 червня 2019, 09:46

Ірина Геращенко: «Збільшення представництва жінок у секторі безпеки та оборони та посилення їх ролі у миротворчих процесах - мета нової платформи «Безпека.Жінки.Мир»»

докладніше
13 червня 2019, 05:00

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій вітає жителів Маріуполя з п’ятою річницею звільнення міста від російської окупації

докладніше
12 червня 2019, 17:30

Відбувся тренінг "Основи громадянської парламентської освіти"

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
07 жовтня 2003, 10:21

Члени парламентського Комітету з питань фінансів і банківської діяльності на виїзному засіданні к місті Запоріжжя розглянули й інший законопроект щодо розвитку автомобільної галузі в Україні

Народний депутат Василь Горбаль, один із авторів проекту, зазначив: "Основними цілями та завданнями прийняття цього законодавчого акта має стати реалізація стратегічного напряму зовнішньоекономічної політики з інтеграції України у світову економіку, комплексного реформування зовнішньоторговельного режиму та послідовного забезпечення подальшої гармонізації законодавства України з нормами і принципами Світової організації торгівлі".

Він вважає, що слід остаточно врегулювати протиріччя між Україною та ЄС щодо українського законодавства у сфері автомобілебудування. Створити умови для стабілізації та розвитку автомобільної промисловості, стимулювання національного автовиробника, захисту автомобільного ринку, залучення іноземних і внутрішніх інвесторів у цю галузь економіки, скасування дискримінаційних пільг для підприємств автомобілебудівної галузі, врегулювання проблемних питань у двосторонніх торговельних відносинах між Україною та ЄС.

Проектом пропонуються нові ставки акцизного збору на автотранспортні засоби. Так, на нові автомобілі з робочим об'ємом двигуна до 2200 куб. см передбачається двократне зниження, а на автомобілі з робочим об'ємом двигуна більш як 3000 куб. см - підвищення в 1.5 рази.

Передбачається заміна специфічного ввізного мита на адвалерне, при цьому відбувається збільшення як пільгової, так і повної ставки. Автори проекту вважають, що така комбінація змін ставок акцизного збору і ввізного мита не допустить різкого зростання цін на автомобілі вітчизняного виробництва.
В.Горбаль пропонує скасувати пільги для вітчизняних автомобілебудівних підприємств. Зокрема:

- звільнення від сплати ПДВ з операцій ввезення (пересилання) товарів, що використовуються для будівництва і виробничої діяльності;

- звільнення від сплати ПДВ та акцизного збору з продажу автомобілів;

- звільнення від сплати податку на землю для автомобілебудівних підприємств.

Натомість, для підприємствам по виробництву автобусів, легкових та вантажних автомобілів, комплектуючих виробів та запасних частин до автомобілів, що відповідають визначеним у проекті закону критеріям, в термін до 31 грудня 2008 року передбачена можливість отримання наступних пільг:

- звільнення від сплати податку на прибуток, на ту частину прибутку, яка реінвестується у виробництво;

- звільнення від сплати ввізного мита на товари, які використовуються для будівництва, реконструкції, технічного переобладнання та модернізації виробництва.

"Що стосується втрат бюджету внаслідок зменшення ставки акцизного збору, то вони будуть компенсовані додатковими надходженнями внаслідок підвищення ставок акцизного збору на автомобілі з робочим об'ємом циліндрів двигуна більш як 3000 куб. см, підвищення ставок ввізного мита на автомобілі та розширення виробництва автомобілів в Україні",- наголосив В.Горбаль.