Новини

15 лютого 2019, 18:04

А.Парубій: «Не було б України, якби не така підтримка Литви на шляху нашої незалежності і на шляху до Євросоюзу"

докладніше
15 лютого 2019, 17:29

Андрій Парубій взяв участь у церемонії відкриття Порталів Акта проголошення незалежності України та Конституції України у Верховній Раді України

докладніше
15 лютого 2019, 16:50

Андрій Парубій: Втручання Росії у виборчий процес в Україні вже відбувається у всіх сферах

докладніше
15 лютого 2019, 15:37

Андрій Парубій: Цивілізований світ має спільно протистояти російській агресії

докладніше
15 лютого 2019, 15:35

Сироїд: Європа без України не є дійсною. Доки не буде цього розуміння, будемо в небезпеці

докладніше
15 лютого 2019, 15:17

Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування провів у місті Львів круглий стіл на тему: "Впровадження Закону України "Про співробітництво територіальних громад": стан та перспективи розвитку"

докладніше
15 лютого 2019, 14:24

Андрій Парубій: Закон про мову планується до розгляду у Верховній Раді наступного пленарного тижня, а Виборчий кодекс - протягом поточної сесії

докладніше
15 лютого 2019, 12:19

Андрій Парубій підписав Розпорядження про створення Офісу парламентської реформи

докладніше
15 лютого 2019, 11:29

Андрій Парубій: Ефективна імплементація Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом є основним елементом європейської інтеграції України

докладніше
15 лютого 2019, 11:20

Ганна Гопко: «Заходи до п’ятої річниці Майдану покликані подати сигнали міжнародній спільноті про боротьбу України з російською збройною агресією і обговорити подальші плани у протистоянні викликам та загрозам»

докладніше
15 лютого 2019, 10:04

У Верховній Раді відбулася зустріч народних депутатів з представниками місії Європейської конфедерації профспілок

докладніше
15 лютого 2019, 09:30

Комітет з питань охорони здоров’я закликає ЗМІ активно долучитися до інформування населення про захворюваність на кір

докладніше
15 лютого 2019, 09:25

Огляд головних тем «Голосу України» від 15 лютого

докладніше
14 лютого 2019, 17:53

Народні депутати продовжують опікуватися "Охматдитом"

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
06 липня 2004, 18:28

У Верховній Раді України 6 липня відбулась міжнародна конференція "Кадрова політика в оборонній та безпековій сферах. Контроль за призначеннями військових вищого рангу".

Третє засідання конференції було присвячене проблемам соціального захисту військовослужбовців та членів їх сімей.

Перший заступник Міністра оборони України Валентина Гошовська говорячи про проблеми соціального захисту військовослужбовців, зауважила, що їх накопичилось чимало, але Міноборони не приховує їх, а навпаки, намагається до них привернути увагу. Головною причиною їх виникнення В.Гошовська назвала недофінансування військової та оборонної галузі.

Заступник міністра оборони зазначила, що у розв’язанні соціальних проблем Міноборони активно співпрацює з міністерством праці і соціальної політики, регіональними центрами зайнятості. Розроблена і впроваджується програма кредитування житла для військовослужбовців, здійснюються програми перекваліфікації військовослужбовців, спрямовані на отримання ними нових цивільних професій, кредитування власної справи.

Голова Національного координаційного центру адаптації військовослужбовців, звільнених у запас або відставку, та конверсії колишніх військових об’єктів Олександр Шикалов зазначив: „Ситуація, що склалася, вимагає термінового вирішення”. Зараз в Україні здійснюють 3 програми: адаптації військовослужбовців до цивільного життя; забезпечення житлом військовослужбовців, звільнених у запас або відставку (завдяки їй кількість незабезпечених житлом офіцерів скоротилась з 32 тис. до 18 тис. чол.), програма спрямована на розв’язання проблеми військових містечок. Вона покликана допомогти учорашнім військовослужбовцям знайти роботу, розпочати власну справу, запобігти відтоку робочої сили з регіонів.

Доповідач звернув увагу присутніх на те, що створено регіональну мережу центрів працевлаштування, які мають бази даних звільнених військовослужбовців. 12 тис. офіцерів вже знайшли роботу за допомогою цих центрів. О.Шикалов також зазначив, що завдяки визнанню проблеми соціальної адаптації військовослужбовців, звільнених у запас або відставку, Національний координаційний центр має можливість управляти процесами, надавати допомогу усім, хто її потребує.

Досвідом вирішення соціальних проблем військовослужбовців Збройних Сил Французької Республіки поділився з присутніми представник міністерства оборони Франції Філіп Мейер. У вирішенні питань соціальної адаптації міністерство оборони Франції просунулося чи не найдальше серед країн Європи, в яких також відбувається значне скорочення збройних сил і, відповідно, вимагає впровадження програм адаптації.

Учасники конференції ознайомилися з досвідом країн Центральної та Східної Європи у справі адаптації колишніх військовослужбовців. Як зазначали представники з української сторони, цінне надбання інших країн буде використано державними органами та громадськими організаціями у процесі адаптації українських військовослужбовців до нових умов.