Новини

29 листопада 2021, 17:02

Держбюджет, "Дія Сity", "ресурсний" законопроєкт: що планує розглянути Рада цього тижня

докладніше
29 листопада 2021, 15:15

Комітет з питань екологічної політики та природокористування рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо вдосконалення процедури оцінки впливу на довкілля

докладніше
29 листопада 2021, 14:58

Освіта, медицина та Збройні сили України мають бути профінансовані в повному обсязі у Держбюджеті-2022, як це передбачено законодавством, - Заступниця Голови Верховної Ради Олена Кондратюк

докладніше
29 листопада 2021, 14:52

Руслан Стефанчук: За два тижні у Центрі вакцинації в готелі «Національний» вакцинувалося 1555 осіб

докладніше
29 листопада 2021, 14:48

Руслан Стефанчук розповів про пріоритетні законопроєкти цього пленарного тижня

докладніше
29 листопада 2021, 13:56

Ініційований Верховною Радою Всеукраїнський референдум 1 грудня 1991 року – це справжній приклад народовладдя, - Заступниця Голови Парламенту Олена Кондратюк

докладніше
29 листопада 2021, 13:47

У Парламенті почнуть обговорення тексту змін до Конституції в частині децентралізації

докладніше
29 листопада 2021, 13:34

На п’ятницю заплановано перше засідання робочої групи з удосконалення Регламенту Верховної Ради України

докладніше
29 листопада 2021, 12:32

Комітет з питань молоді і спорту рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо сприяння формуванню відповідального батьківства

докладніше
29 листопада 2021, 12:20

Засідання Погоджувальної ради депутатських фракцій (депутатських груп) (відео)

докладніше
27 листопада 2021, 18:05

Руслан Стефанчук вшанував пам'ять жертв голодоморів в Україні

докладніше
27 листопада 2021, 08:30

Звернення Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука з нагоди Дня пам’яті жертв голодоморів

докладніше
26 листопада 2021, 17:00

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон «Про заходи, спрямовані на подолання кризових явищ та забезпечення фінансової стабільності на ринку природного газу»

докладніше
26 листопада 2021, 16:30

Підкомітет з питань національної та культурної пам‘яті Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики розглянув понад тисячу пропозицій до проекту Постанови про відзначення пам'ятних дат і ювілеїв у 2022-2023 роках

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Децентралізація влади
08 липня 2003, 17:31

Нові інструменти державної політики економічного розвитку регіонів обговорювалися сьогодні на семінарі, який провів парламентський Комітет з питань державного будівництва та місцевого самоврядування

Нові інструменти державної політики економічного розвитку регіонів обговорювалися сьогодні на семінарі, який провів парламентський Комітет з питань державного будівництва та місцевого самоврядування.

Дискусія відбулася щодо проектів законів в цьому напрямку. Зокрема, розглянуто законопроект про стимулювання розвитку регіонів.

Голова Комітету Анатолій Матвієнко зазначив, що забезпечення стимулювання розвитку регіонів з урахуванням загальнодержавних та місцевих інтересів, ефективне використання економічного, наукового, трудового потенціалу, природних та інших ресурсів, а також особливостей регіонів, досягнення на цій основі підвищення рівня життя людей, оптимальної спеціалізації регіонів у виробництві товарів та послуг, подолання депресивності окремих територій належать за сучасних умов до найважливіших державних пріоритетів.

В проекті визначаються мета та основні завдання державного стимулювання розвитку регіонів, конкретні засоби реалізації державної політики у цій сфері. Зокрема передбачено, що з метою забезпечення реалізації державної політики щодо стимулювання регіонального розвитку Верховна Рада України затверджує довгострокову державну стратегію регіонального розвитку, а Верховна Рада Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські ради з урахуванням пропозицій центральних органів виконавчої влади та спільних інтересів територіальних громад регіонів - довгострокові регіональні стратегії розвитку.

Пропонується встановити, що узгодження діяльності центральних та місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування у сфері державного стимулювання розвитку регіонів, виконання регіональних стратегій розвитку здійснюється на основі угод щодо регіонального розвитку між Кабінетом Міністрів України та Верховною Радою Автономної Республіки Крим, обласними, Київською, Севастопольською міськими радами. Визначаються також порядок підготовки та укладення таких угод.

Враховується також, що деякі території в Україні є депресивними і відрізняються особливо низьким рівнем розвитку. Передбачається, що фінансування стимулювання розвитку регіонів та подолання депресивності територій здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України, місцевих бюджетів та інших джерел відповідно до законодавства, а також угод щодо регіонального розвитку та законів про подолання депресивності конкретних територій.

На семінарі відбулася також презентація Концепції впровадження державної політики з відпрацювання соціально-економічних нововведень у розвитку міст та регіонів України та ефективного використання їхнього внутрішнього потенціалу ("Полігонів" реформи).

За словами народного депутата П.Качура, в даному матеріалі зроблено спробу сформулювати концептуальні конструкції державної економічної політики, що грунтується на нових підходах і методах забезпечення соціально-економічного зростання. Увага, зокрема, приділяється сучасній політичній парадигмі на яку покладено головне функціональне навантаження у забезпеченні економічного розвитку країни. Показані суперечності загальнодержавної та місцевої політик, що, на думку авторів, являються причиною створення перешкод у досягненні очікуваних результатів.

Формулюється сутність нових сучасних підходів до формування економічної політики розвитку, що пройшли апробацію у країнах з перехідною економікою.

Також висвітлюється зміст організаційно-правової форми реалізації принципів економічного федералізму як проведення державно-правового експерименту. Головна ідея його полягає в актуалізації внутрішніх джерел сталого розвитку територій, а метою являється забезпечення умов для відтворення певного (такого, що зростає) рівня добробуту населення. Зроблено пропозиції щодо логіки та форми реалізації державного правового експерименту, який може впроваджуватися на основі податкового або господарського контракту.