Новини

07 червня 2020, 07:00

Привітання Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова з Днем Святої Трійці

докладніше
06 червня 2020, 14:02

Привітання Керівника Апарату Верховної Ради України Вячеслава Штучного з Днем журналіста

докладніше
06 червня 2020, 08:00

Привітання Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова з Днем журналіста

докладніше
05 червня 2020, 19:10

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики підтримав законопроект щодо імплементації норм міжнародного кримінального та гуманітарного права

докладніше
05 червня 2020, 16:30

Підсумки роботи Верховної Ради України за тиждень 1 - 5 червня

докладніше
05 червня 2020, 15:16

Комітет з питань молоді і спорту рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект про внесення змін до деяких законів України щодо сприяння розвитку фізичної культури і спорту

докладніше
05 червня 2020, 13:57

Ранкове пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
05 червня 2020, 12:35

Прийнято Закон «Про внесення змін до Кодексу України з процедур банкрутства»

докладніше
05 червня 2020, 12:25

Прийнято Закон "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за невиконання законних вимог та перешкоджання діяльності народного депутата України, Рахункової палати, члена Рахункової палати, депутата місцевої ради"

докладніше
05 червня 2020, 12:03

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік""

докладніше
05 червня 2020, 10:04

Огляд головних тем «Голосу України» від 5 червня

докладніше
05 червня 2020, 09:40

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на черговому пленарному засіданні 5 червня

докладніше
05 червня 2020, 09:34

На засіданні ТСК народні депутати заслухали питання про втрати державного бюджету України через «схеми» формування податкового кредиту на відшкодування ПДВ

докладніше
05 червня 2020, 09:00

Комітет з питань бюджету рекомендує взяти до відома звіт Кабінету Міністрів про виконання Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік»

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
08 липня 2003, 17:31

Нові інструменти державної політики економічного розвитку регіонів обговорювалися сьогодні на семінарі, який провів парламентський Комітет з питань державного будівництва та місцевого самоврядування

Нові інструменти державної політики економічного розвитку регіонів обговорювалися сьогодні на семінарі, який провів парламентський Комітет з питань державного будівництва та місцевого самоврядування.

Дискусія відбулася щодо проектів законів в цьому напрямку. Зокрема, розглянуто законопроект про стимулювання розвитку регіонів.

Голова Комітету Анатолій Матвієнко зазначив, що забезпечення стимулювання розвитку регіонів з урахуванням загальнодержавних та місцевих інтересів, ефективне використання економічного, наукового, трудового потенціалу, природних та інших ресурсів, а також особливостей регіонів, досягнення на цій основі підвищення рівня життя людей, оптимальної спеціалізації регіонів у виробництві товарів та послуг, подолання депресивності окремих територій належать за сучасних умов до найважливіших державних пріоритетів.

В проекті визначаються мета та основні завдання державного стимулювання розвитку регіонів, конкретні засоби реалізації державної політики у цій сфері. Зокрема передбачено, що з метою забезпечення реалізації державної політики щодо стимулювання регіонального розвитку Верховна Рада України затверджує довгострокову державну стратегію регіонального розвитку, а Верховна Рада Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські ради з урахуванням пропозицій центральних органів виконавчої влади та спільних інтересів територіальних громад регіонів - довгострокові регіональні стратегії розвитку.

Пропонується встановити, що узгодження діяльності центральних та місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування у сфері державного стимулювання розвитку регіонів, виконання регіональних стратегій розвитку здійснюється на основі угод щодо регіонального розвитку між Кабінетом Міністрів України та Верховною Радою Автономної Республіки Крим, обласними, Київською, Севастопольською міськими радами. Визначаються також порядок підготовки та укладення таких угод.

Враховується також, що деякі території в Україні є депресивними і відрізняються особливо низьким рівнем розвитку. Передбачається, що фінансування стимулювання розвитку регіонів та подолання депресивності територій здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України, місцевих бюджетів та інших джерел відповідно до законодавства, а також угод щодо регіонального розвитку та законів про подолання депресивності конкретних територій.

На семінарі відбулася також презентація Концепції впровадження державної політики з відпрацювання соціально-економічних нововведень у розвитку міст та регіонів України та ефективного використання їхнього внутрішнього потенціалу ("Полігонів" реформи).

За словами народного депутата П.Качура, в даному матеріалі зроблено спробу сформулювати концептуальні конструкції державної економічної політики, що грунтується на нових підходах і методах забезпечення соціально-економічного зростання. Увага, зокрема, приділяється сучасній політичній парадигмі на яку покладено головне функціональне навантаження у забезпеченні економічного розвитку країни. Показані суперечності загальнодержавної та місцевої політик, що, на думку авторів, являються причиною створення перешкод у досягненні очікуваних результатів.

Формулюється сутність нових сучасних підходів до формування економічної політики розвитку, що пройшли апробацію у країнах з перехідною економікою.

Також висвітлюється зміст організаційно-правової форми реалізації принципів економічного федералізму як проведення державно-правового експерименту. Головна ідея його полягає в актуалізації внутрішніх джерел сталого розвитку територій, а метою являється забезпечення умов для відтворення певного (такого, що зростає) рівня добробуту населення. Зроблено пропозиції щодо логіки та форми реалізації державного правового експерименту, який може впроваджуватися на основі податкового або господарського контракту.