Новини

15 жовтня 2019, 18:02

Пленарні засідання Верховної Ради України

докладніше
15 жовтня 2019, 17:53

Схід завжди буде українським, - Голова Верховної Ради Дмитро Разумков

докладніше
15 жовтня 2019, 17:34

У Верховній Раді України відкрилася виставка «Сучасний український космос», присвячена діяльності КБ «Південне»

докладніше
15 жовтня 2019, 17:21

До Дня захисника України відбулася презентація нової книги Валентини Розуменко «Нескорені»

докладніше
15 жовтня 2019, 17:01

Виставка картин художниці Роксолани Йолич

докладніше
15 жовтня 2019, 16:51

У Верховній Раді України презентовано виставку проекту «Жіноче століття: українки, які створили державу»

докладніше
15 жовтня 2019, 16:34

З нагоди козацького свята Покрови Пресвятої Богородиці Асоціацією майстрів народного мистецтва України розгорнуто експозицію «Обереги України»

докладніше
15 жовтня 2019, 13:14

Прийнято Постанову "Про внесення змін до порядку денного другої сесії Верховної Ради України дев'ятого скликання"

докладніше
15 жовтня 2019, 11:40

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на черговому пленарному засіданні 15 жовтня

докладніше
15 жовтня 2019, 11:19

Засідання Погоджувальної ради депутатських фракцій (груп)

докладніше
15 жовтня 2019, 10:00

Комітет з питань екологічної політики та природокористування затвердив склад робочої групи із впровадження концепції «Зелений офіс» у Верховній Раді

докладніше
14 жовтня 2019, 05:00

Звернення Голови Верховної Ради Дмитра Разумкова з нагоди Дня захисника України

докладніше
11 жовтня 2019, 17:00

Інформація про особистий прийом громадян головами комітетів у приймальні Верховної Ради України за період з 3 по 11 жовтня

докладніше
11 жовтня 2019, 16:50

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон «Про режим спільного транзиту та запровадження національної електронної транзитної системи»

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
16 липня 2003, 15:04

Комітет з питань Європейської інтеграції впродовж третьої сесії розглянув 91 питання

За словами завідуючої секретаріатом Світлани Плачкової, Комітету з питань Європейської інтеграції впродовж третьої сесії було проведено 18 засідань, на яких розглянуто 91 питання.

Також Комітет організував 6 семінарів. Зокрема, "Загальнодержавна програма адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу в контексті розширення ЄС", "Питання політики СОТ для парламентарів", Польський референдум і новий устрій Європейського дому" та ін., "круглий стіл": "Партнерство влади, бізнесу та громадськості - формула успіху на шляху України до СОТ", День Уряду, присвячений питанню вступу України до СОТ.

Комітет вважає, що одним із найважливіших законопроектів, підготовлених на розгляд парламенту є Загальнодержавна програма адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу.

Крім того, Комітет постійно здійснює аналіз законопроектів, внесених на розгляд Верховної Ради України щодо їх відповідності нормам європейського права. Так, було запропоновано відхилити або зняти з розгляду низку законопроектів через їхню невідповідність зазначеним нормам. Це, зокрема, стосується проектів законів:
-про пільги з оподаткування для юридичних осіб;
-про державну підтримку страхування та кредитування експорту;
-про внесення змін до Митного тарифу України;
-про іноземних робітників в Україні;
-про внесення змін до Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність";
-про внесення змін до деяких законодавчих актів з питань інтелектуальної власності;
-про порядок надання притулку в Україні іноземцям та особам без громадянства.

На засіданнях Комітету були ухвалені рішення щодо відхилення або направлення на доопрацювання законопроектів, що не відповідають нормам і принципам системи ГАТТ/СОТ. А саме:

-проекту закону про внесення змін до Закону "Про спеціальний режим інвестиційної та інноваційної діяльності технологічних парків" (норми законопроекту не відповідають положенням Угоди про субсидії і компенсаційні заходи);

-про державну землевпорядну експертизу (норми законопроекту не відповідають положенням Генеральної Угоди про торгівлю послугами (ГАТС) та Багатосторонній Угоді про урядову закупівлю;

-про внесення змін до Закону "Про зовнішньоекономічну діяльність" (про ліцензування експортно-імпортних операцій), (норми законопроекту не відповідають положенням Генеральної Угоди про тарифи і торгівлю 1994 року (ГАТТ 1994);

-про внесення змін до деяких законів (Митний тариф України) (норми законопроекту не відповідають положенням ГАТТ 1994);

-про тарифну квоту на імпорт в Україну цукру-сирцю з тростини" (норми законопроекту не відповідають положенням ГАТТ 1994);

-про внесення змін до Митного тарифу України (норми законопроекту не відповідають положенням ГАТТ 1994 та зобов'язанням України щодо доступу до українських ринків товарів та послуг).

На сьогодні розроблено та внесено зміни і пропозиції до законопроектів "Про демократичний цивільний контроль над Воєнною організацією та правоохоронними органами держави" та "Про внесення змін до Концепції національної безпеки України" з метою законодавчого закріплення курсу України на євроатлантичну інтеграцію.

На виконання Постанови Верховної Ради України "Про рекомендації парламентських слухань про взаємовідносини та співробітництво України з НАТО" за ініціативою Комітету створено Міжвідомчу робочу групу з питань реалізації зазначених рекомендацій, перше засідання якої відбулося 26 грудня 2002 року.

Групою підготовлено пропозиції щодо необхідних парламентських процедур для імплементації угод, укладених між Україною і НАТО, сприяння з боку Верховної Ради України в реалізації стратегічного курсу України на набуття повноправного членства в Організації Північноатлантичного договору.