Новини

07 липня 2020, 10:10

Огляд головних тем «Голосу України» від 7 липня

докладніше
07 липня 2020, 09:45

Комітет з питань цифрової трансформації рекомендує Верховній Раді прийняти в цілому проект Закону «Про публічні електронні реєстри»

докладніше
06 липня 2020, 14:30

Комітет з питань молоді і спорту підтримав законопроект про забезпечення рівних можливостей матері та батька на догляд за дитиною

докладніше
06 липня 2020, 12:04

Комітет з питань інтеграції України з Європейським Союзом розглянув ряд законопроектів на предмет відповідності праву ЄС та зобов’язанням України за Угодою про асоціацію

докладніше
06 липня 2020, 10:17

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон «Про тимчасові слідчі комісії і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України»

докладніше
05 липня 2020, 06:00

Привітання Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова з Днем Військово-Морських Сил Збройних Сил України

докладніше
04 липня 2020, 06:00

Привітання Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова з Днем Національної поліції України

докладніше
03 липня 2020, 17:07

Позачергове пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
03 липня 2020, 17:05

Прийнято за основу проект Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення умов підтримки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії»

докладніше
03 липня 2020, 17:02

Прийнято Закон "Про внесення змін до Закону України "Про державну службу" щодо кандидатського резерву"

докладніше
03 липня 2020, 16:58

Прийнято Закон "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік»""

докладніше
03 липня 2020, 16:50

Прийнято за основу проект Закону «Про реабілітацію осіб з обмеженнями життєдіяльності»

докладніше
03 липня 2020, 16:43

Прийнято Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань організації освітнього процесу в сфері охорони здоров'я»

докладніше
03 липня 2020, 16:40

Прийнято Постанову "Про звільнення Терентьєва Ю.О. з посади Голови Антимонопольного комітету України"

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
09 жовтня 2003, 17:13

Парламентський Комітет заслухав інформацію Кабінету Міністрів про стан дотримання вимог природоохоронного законодавства при здійсненні діяльності, пов'язаної з надрокористуванням в Україні

Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи заслухав інформацію Кабінету Міністрів про стан дотримання вимог природоохоронного законодавства при здійсненні діяльності, пов'язаної з надрокористуванням в Україні та визнав його роботу в цьому напрямку незадовільною.

Як відзначали депутати, негативний багатосторонній вплив на навколишнє середовище, що призводить до порушення природної екологічної рівноваги є наслідком багатьох факторів. Зокрема, це відсутність єдиного координуючого центру та контролюючого органу у сфері геологічного вивчення, використання й охорони надр, відсутність загальної державної стратегії вивчення надр з перспективою відтворення матеріально-сировинної бази і технічного переоснащення видобувних підприємств. Систематично недотримуються вимоги природоохоронного законодавства, застосовуються недосконалі технології й техніка на підприємствах видобувних галузей, що спричиняє малу віддачу і передчасне виснаження сировинних баз діючих підприємств, недостачу коштів для введення в експлуатацію нових родовищ з високими технологіями експлуатації, скорочення обсягів геологорозвідувальних робіт.

Для виправлення становища потрібно визначити основні напрямки державної політики у сфері надрокористування - вдосконалення законодавства, державного управління та контролю. Необхідно створити комплекс економічних, правових та організаційних заходів для залучення інвестицій на розвиток мінерально-сировинного комплексу держави, розробити стратегію розвитку мінерально-сировинного та паливно-енергетичного комплексів на перспективу. Дуже важливим, вважають члени Комітету, є створення умов приросту і відтворення запасів корисних копалин за рахунок коштів надрокористувачів та прямого державного фінансування пошукових геологорозвідувальних робіт.

Щоб забезпечити невідкладні заходи розвитку мінерально-сировинної бази України, раціональне використання природних ресурсів та екологічну безпеку Комітет визначив перелік законопроектів, які рекомендується розробити Кабміну і представити для розгляду й затвердження у Верховну Раду. Протягом місяця необхідно також розробити й представити план заходів виконання викладених рекомендацій. А контроль за виконанням беруть на себе депутати Комітету.