Новини

19 вересня 2019, 18:28

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів обговорив низку законодавчих ініціатив щодо підвищення розміру прожиткового мінімуму

докладніше
19 вересня 2019, 18:13

Засідання Верховної Ради

докладніше
19 вересня 2019, 17:26

Голова Верховної Ради України обговорив з Головою Представництва НАТО в Україні можливості підтримки та розширення співпраці

докладніше
19 вересня 2019, 16:40

Верховна Рада призначила Дмитра Сенниченка головою Фонду державного майна України

докладніше
19 вересня 2019, 16:20

Члени Комітету з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, м. Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин провели особистий прийом громадян

докладніше
19 вересня 2019, 15:34

Відбулося організаційне засідання депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків зі США

докладніше
19 вересня 2019, 14:03

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо перезавантаження влади»

докладніше
19 вересня 2019, 14:00

Обрано керівництво депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків з Японією

докладніше
19 вересня 2019, 13:12

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо подання єдиної звітності з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування і податку на доходи фізичних осіб»

докладніше
19 вересня 2019, 13:11

Відбулося організаційне засідання депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків з Канадою

докладніше
19 вересня 2019, 13:10

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»

докладніше
19 вересня 2019, 13:07

До складу міжфракційного об’єднання «Українці в світі» увійшли 49 народних депутатів

докладніше
19 вересня 2019, 13:02

Розпочне роботу Книжковий клуб Верховної Ради України «Саміт з книгою»

докладніше
19 вересня 2019, 13:01

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення публічних закупівель»

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
09 жовтня 2003, 17:04

Профільний Комітет рекомендував парламентові прийняти за основу проект закону про внесення змін до деяких Законів України щодо нормативно-правового забезпечення охорони державної таємниці

Комітет з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією рекомендував парламентові прийняти за основу проект закону про внесення змін до деяких Законів України (щодо нормативно - правового забезпечення охорони державної таємниці), внесений Кабінетом Міністрів.

Законопроектом пропонується внести зміни до низки законодавчих актів України з метою нормативно-правового забезпечення охорони державної таємниці, врахування змін в законодавстві, в економічній, соціально-політичній та інших сферах, що сталися після прийняття у 1999 році Закону України "Про державну таємницю", а також у зв'язку з необхідністю реалізації позитивного вітчизняного і міжнародного досвіду забезпечення охорони секретної інформації.

Зміни, які пропонується внести до законодавчих актів, стосуються насамперед Закону України "Про державну таємницю", а також законів України "Про оперативно-розшукову діяльність" та "Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України".

Зокрема, змінами до ст. 8 Закону України "Про державну таємницю" пропонується чіткіше визначити характер мобілізаційних відомостей, які відносяться до державної таємниці, а також привести норми цієї статті у відповідність до прийнятих Законів України "Про контррозвідувальну діяльність" та "Про розвідувальні органи України" (щодо віднесення до державної таємниці окремих категорій відомостей, які стосуються контррозвідувальної та розвідувальної діяльності).

Певні зміни до Закону України "Про державну таємницю" внесені з метою удосконалення діяльності державних експертів з питань таємниць, як посадових осіб, спеціально уповноважених державою здійснювати відповідні функції у сфері охорони секретної інформації, більш чіткого визначення їх прав та обов'язків.

Зокрема, стаття 9 доповнюється нормами стосовно участі державного експерта з питань таємниць у розробці критеріїв визначення шкоди національній безпеці України не тільки у випадках розголошення державної таємниці, а також у разі втрати її матеріальних носіїв. Внесені також зміни щодо розгляду державним експертом з питань таємниць звернень Служби безпеки України з питань, які належать до його компетенції, протягом одного місяця.

Запропоновані зміни до ст. 15 стосовно оформлення секретних документів зроблені з урахуванням багаторічного практичного досвіду ведення секретного діловодства з метою уникнення неоднозначного тлумачення положень цієї статті.

До статті 19 внесені зміни, відповідно до яких єдині вимоги до виготовлення, обліку, користування, зберігання, передачі та транспортування матеріальних носіїв секретної інформації встановлюються Службою безпеки України, що відповідатиме її статусу спеціально уповноваженого органу державної влади у сфері охорони державної таємниці.

Стаття 20 доповнена окремими підставами, за наявності яких органам державної влади, органам місцевого самоврядування підприємствам, установам, організаціям спеціальний дозвіл на провадження діяльності, пов'язаної з державною таємницею, не надається. Такими додатковими підставами пропонується вважати наявність обставин, пов'язаних з їх діяльністю, які за висновком органу Служби безпеки України свідчать про існування загроз, що можуть завдати шкоди національній безпеці України.

Зміни до ст. 21 внесені з метою підвищення статусу та ролі режимно-секретних підрозділів органів державної влади, органів місцевого самоврядування підприємств, установ, організацій, що сприятиме підвищенню ефективності їх діяльності.

Законопроектом пропонується також зменшити строки дії допусків до державної таємниці. Зазначені зміни не звузять зміст та обсяг існуючих конституційних прав громадян, натомість сприятимуть додатковому зменшенню кола осіб, які обізнані з державною таємницею.

У зв'язку із змінами у законодавстві внесені необхідні зміни до статті 23, яка визначає обставини, наявність яких перешкоджає наданню громадянинові допуску до державної таємниці.

Зокрема, відповідно до Закону України "Про психіатричну допомогу" термін "психічні захворювання" замінено на термін "розлади психіки та поведінки".

До пункту 4 частини першої зазначеної статті відповідно до нової класифікації злочинів, передбаченої статтею 12 Кримінального кодексу України, що передбачає особливо тяжкі злочини, внесені відповідні доповнення.

Зміни до статті 28 внесені з метою уточнення форми повідомлення посадових осіб громадянами, яким надано допуск до державної таємниці, про свій виїзд з України.

Зміни до статті 6 Закону України "Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України" внесені з метою удосконалення порядку використанням громадянами, яким надано допуск та доступ до державної таємниці, закордонних паспортів, а також усунення передумов для порушення громадянами України взятих на себе обов'язків щодо збереження державної таємниці.

Члени Комітету зазначили, що прийняття зазначеного Закону сприятиме зміцненню системи охорони державної таємниці та забезпеченню конституційних прав громадян.