Новини

18 червня 2019, 12:03

Відбулося засідання Погоджувальної ради (відео)

докладніше
18 червня 2019, 11:03

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій заявляє про необхідність презентації Виборчого кодексу з метою роз’яснення його переваг суспільству

докладніше
14 червня 2019, 17:23

Голова Верховної Ради: «У тривожні періоди змін в країні корисно згадувати про свою історію»

докладніше
14 червня 2019, 16:43

А.Парубій: «Збереження національної ідентичності, вступ в НАТО і вступ в ЄС – ключові етапи програми розвитку України»

докладніше
14 червня 2019, 15:55

Андрій Парубій «Завдання Форуму «VIA CARPATIA» – побудова спільної з європейськими країнами стратегії розвитку»

докладніше
14 червня 2019, 15:24

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій передав до Конституційного Суду України документ про чисельність складу фракцій, які входили до коаліції

докладніше
14 червня 2019, 14:42

У №24 «Відомостей Верховної Ради України» опубліковано ряд постанов Верховної Ради України

докладніше
14 червня 2019, 13:17

«Вкрай важливо бути об’єднаними і згуртованими перед викликами, які стоять перед Україною», - Голова Верховної Ради України Андрій Парубій на Форумі країн Центральної та Східної Європи «VIA CARPATIA»

докладніше
14 червня 2019, 12:35

Комітет з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму провів слухання на тему: "Соціальний захист молоді та інших вразливих категорій населення"

докладніше
14 червня 2019, 09:30

Огляд головних тем «Голосу України» від 14 червня

докладніше
13 червня 2019, 17:34

Делегація Комітету у закордонних справах перебуває з візитом у м. Вашингтон (США)

докладніше
13 червня 2019, 13:15

Голова Верховної Ради Андрій Парубій підписав Закон України «Про тимчасові слідчі комісії і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України» і передав його на підпис Президенту України

докладніше
13 червня 2019, 12:00

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій 14-15 червня 2019 року візьме участь у Міжнародній конференції «Коло Вінценза: Україна на переломі»

докладніше
13 червня 2019, 11:07

Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо вдосконалення порядку відшкодування шкоди, завданої громадянинові правоохоронними органами або судом, відповідно до практики Європейського суду з прав людини

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
09 жовтня 2003, 17:02

Комітет з питань аграрної політики та земельних відносин висловився за доопрацювання проекту закону "Про внесення змін до Лісового кодексу України"

Даний законопроект спрямований на вдосконалення термінологічно-понятійного апарату Лісового кодексу України, прав та обов'язків службових осіб державної лісової охорони, плати за лісові ресурси й користування земельними ділянками лісового фонду.

Загальним завданням закону є регулювання правових відносин у лісовому господарстві та спрямування лісівництва на підвищення ефективності використання лісових земель з дотриманням природоохоронних і лісівничих норм і правил щодо охорони та відтворення лісів і лісових ресурсів, забезпечення їх здатності зменшувати вплив негативних природних явищ, захищати ґрунти від ерозії, попереджувати забруднення навколишнього середовища, сприяти оздоровленню населення.

Члени Комітету зауважили, що поняття "ліс", яке запропоноване у ст. 1 проекту, є перекладом цього поняття, що вживається за європейською системою обліку й лісівництва (Forest Resource of Europe, CIS//United Nations//Economic Commission of Europe.- New York and Geneva, 2000. - p.386).

На відміну від європейської, українська законотворча техніка ґрунтується на принципах лаконічності та максимальної чіткості відображення термінології, яка вживається у тексті, уникнення описових виразів, а також тих, які містять додаткову інформацію і не є обов'язковими. З огляду на це, народні депутати пропонують доопрацювати поняття "ліс", акцентувавши увагу не тільки на екологічних функціях лісу, які наразі пріоритетно викладені у ст. 3 Лісового кодексу України, а й на експлуатаційному значенні лісу.

Потребують корегування й інші визначення. Зокрема, визначення "земель лісового фонду", "лісових ресурсів", що міститься у запропонованій редакції статті 3 Лісового кодексу (пункт 1 проекту), слід узгодити з положеннями пунктів 2 та 3 проекту, які передбачають внесення змін до статті 4 "Землі лісового фонду України" та статті 7 "Лісові ресурси" Лісового кодексу.

Окрім того, слід врахувати, що визначення земель лісового фонду, вимоги щодо набуття власності на землі лісового фонду, використання земель лісового фонду, встановлені Земельним кодексом України (Глава 11). З ними мають бути узгоджені відповідні положення проекту.

В пункті 5 проекту питання плати за користування земельними ділянками лісового фонду слід уточнити із врахуванням того, що є різні форми власності на зазначені земельні ділянки (державна, комунальна, приватна).

Користування лісовими ресурсами власниками земельних ділянок лісового фонду має бути безоплатним. Також слід передбачити й інші випадки безоплатного використання лісових ресурсів (розміщення пасік тощо).
Окрім того, вираз "з урахуванням ринкових засад розвитку національної економіки", що міститься в пункті 5 проекту, не несе юридичного навантаження. Його доцільно вилучити.