Новини

19 вересня 2019, 18:28

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів обговорив низку законодавчих ініціатив щодо підвищення розміру прожиткового мінімуму

докладніше
19 вересня 2019, 18:13

Засідання Верховної Ради

докладніше
19 вересня 2019, 17:26

Голова Верховної Ради України обговорив з Головою Представництва НАТО в Україні можливості підтримки та розширення співпраці

докладніше
19 вересня 2019, 16:40

Верховна Рада призначила Дмитра Сенниченка головою Фонду державного майна України

докладніше
19 вересня 2019, 16:20

Члени Комітету з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, м. Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин провели особистий прийом громадян

докладніше
19 вересня 2019, 15:34

Відбулося організаційне засідання депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків зі США

докладніше
19 вересня 2019, 14:03

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо перезавантаження влади»

докладніше
19 вересня 2019, 14:00

Обрано керівництво депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків з Японією

докладніше
19 вересня 2019, 13:12

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо подання єдиної звітності з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування і податку на доходи фізичних осіб»

докладніше
19 вересня 2019, 13:11

Відбулося організаційне засідання депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків з Канадою

докладніше
19 вересня 2019, 13:10

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»

докладніше
19 вересня 2019, 13:07

До складу міжфракційного об’єднання «Українці в світі» увійшли 49 народних депутатів

докладніше
19 вересня 2019, 13:02

Розпочне роботу Книжковий клуб Верховної Ради України «Саміт з книгою»

докладніше
19 вересня 2019, 13:01

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення публічних закупівель»

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
09 жовтня 2003, 17:02

Комітет з питань аграрної політики та земельних відносин висловився за доопрацювання проекту закону "Про внесення змін до Лісового кодексу України"

Даний законопроект спрямований на вдосконалення термінологічно-понятійного апарату Лісового кодексу України, прав та обов'язків службових осіб державної лісової охорони, плати за лісові ресурси й користування земельними ділянками лісового фонду.

Загальним завданням закону є регулювання правових відносин у лісовому господарстві та спрямування лісівництва на підвищення ефективності використання лісових земель з дотриманням природоохоронних і лісівничих норм і правил щодо охорони та відтворення лісів і лісових ресурсів, забезпечення їх здатності зменшувати вплив негативних природних явищ, захищати ґрунти від ерозії, попереджувати забруднення навколишнього середовища, сприяти оздоровленню населення.

Члени Комітету зауважили, що поняття "ліс", яке запропоноване у ст. 1 проекту, є перекладом цього поняття, що вживається за європейською системою обліку й лісівництва (Forest Resource of Europe, CIS//United Nations//Economic Commission of Europe.- New York and Geneva, 2000. - p.386).

На відміну від європейської, українська законотворча техніка ґрунтується на принципах лаконічності та максимальної чіткості відображення термінології, яка вживається у тексті, уникнення описових виразів, а також тих, які містять додаткову інформацію і не є обов'язковими. З огляду на це, народні депутати пропонують доопрацювати поняття "ліс", акцентувавши увагу не тільки на екологічних функціях лісу, які наразі пріоритетно викладені у ст. 3 Лісового кодексу України, а й на експлуатаційному значенні лісу.

Потребують корегування й інші визначення. Зокрема, визначення "земель лісового фонду", "лісових ресурсів", що міститься у запропонованій редакції статті 3 Лісового кодексу (пункт 1 проекту), слід узгодити з положеннями пунктів 2 та 3 проекту, які передбачають внесення змін до статті 4 "Землі лісового фонду України" та статті 7 "Лісові ресурси" Лісового кодексу.

Окрім того, слід врахувати, що визначення земель лісового фонду, вимоги щодо набуття власності на землі лісового фонду, використання земель лісового фонду, встановлені Земельним кодексом України (Глава 11). З ними мають бути узгоджені відповідні положення проекту.

В пункті 5 проекту питання плати за користування земельними ділянками лісового фонду слід уточнити із врахуванням того, що є різні форми власності на зазначені земельні ділянки (державна, комунальна, приватна).

Користування лісовими ресурсами власниками земельних ділянок лісового фонду має бути безоплатним. Також слід передбачити й інші випадки безоплатного використання лісових ресурсів (розміщення пасік тощо).
Окрім того, вираз "з урахуванням ринкових засад розвитку національної економіки", що міститься в пункті 5 проекту, не несе юридичного навантаження. Його доцільно вилучити.