Новини

18 жовтня 2019, 18:30

Комітет з питань правоохоронної діяльності заслухав інформацію Генерального прокурора України Руслана Рябошапки про хід реформування органів прокуратури

докладніше
18 жовтня 2019, 16:51

У Верховній Раді створено депутатські групи з міжпарламентських зв’язків з Ірландією, Йорданією та Вірменією

докладніше
18 жовтня 2019, 16:25

Пленарне засідання Верховної Ради України

докладніше
18 жовтня 2019, 16:11

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік"

докладніше
18 жовтня 2019, 15:49

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до деяких законів України у зв'язку з відокремленням діяльності з транспортування природного газу"

докладніше
18 жовтня 2019, 15:22

Прийнято Постанову "Про висновки та пропозиції до проекту Закону України про Державний бюджет України на 2020 рік"

докладніше
18 жовтня 2019, 14:23

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України"

докладніше
18 жовтня 2019, 12:31

До Всесвітнього дня боротьби з раком молочної залози у Верховній Раді України відбулася одноденна інформаційно-просвітницька акція

докладніше
18 жовтня 2019, 12:30

Комітет з питань екологічної політики та природокористування пропонує повернути на доопрацювання проект Закону про внесення змін до законодавства щодо встановлення додаткових гарантій збереження лісів

докладніше
18 жовтня 2019, 10:00

Про звернення громадян до Верховної Ради України у січні – вересні 2019 року

докладніше
18 жовтня 2019, 09:57

Комітет з питань бюджету розглянув законопроект про внесення змін до Бюджетного кодексу України

докладніше
18 жовтня 2019, 09:55

Комітет з питань молоді і спорту підтримує законопроект щодо заохочення роботодавців до працевлаштування молоді

докладніше
18 жовтня 2019, 09:45

Огляд головних тем «Голосу України» від 18 жовтня

докладніше
18 жовтня 2019, 09:35

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на черговому пленарному засіданні 18 жовтня

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
15 липня 2003, 16:05

Голова Верховної Ради України Володимир Литвин 15 липня взяв участь у нараді-семінару "Взаємодія органів місцевого самоврядування, місцевих органів виконавчої влади м. Севастополя з питань програмного забезпечення соціально-економічного і культурного розвитку регіону"

Голова Верховної Ради України Володимир Литвин 15 липня взяв участь у нараді-семінару на тему: "Взаємодія органів місцевого самоврядування, місцевих органів виконавчої влади м. Севастополя з питань програмного забезпечення соціально-економічного і культурного розвитку регіону".

Володимир Литвин сказав, що за кількістю і якістю прийнятих рішень третя сесія Верховної Ради четвертого скликання була сесією знаковою. Він зазначив: "Хоча у нас стало правилом гарного тону критикувати Верховну Раду, вона така, якою є, - і додав -, якщо зараз провести дострокові парламентські вибори, то кращої Верховної Ради ми не отримаємо. Отримаємо таку Верховну Раду, яка відповідатиме суспільним настроям і це потрібно визнати", - підкреслив він.

Коментуючи рішення щодо конституційної реформи, В.Литвин сказав, що Верховна Рада прийняла непросте рішення. "Сьогодні воно піддається ревізії з боку деяких політиків і політичних сил. Хотів би відповідально заявити - все це політична гра. Рішення Верховної Ради повинно виконуватись. Тим більше, що воно перебуває у правовій площині і підтверджує відповідні правові положення статей Конституції про законодавчу ініціативу і ніхто: ні Верховна Рада, ні політичні партії не можуть обмежувати право законодавчої ініціативи цих суб'єктів",- зазначив В. Литвин.

Голова Верховної Ради також зауважив, що сьогодні починається політичний тиск на Конституційний Суд. "Перед тим, як прийняти рішення, ми провели всебічні консультації і дійшли порозуміння",- підкреслив він.

Володимир Литвин висловив переконання, що потрібно мати новий суспільний договір і ним міг би стати процес внесення змін до Конституції. В українському суспільстві, зазначив В.Литвин, слід знайти основу консолідації тому, що склалася парадоксальна ситуація: держава будує державу, а широкий загал з цього процесу виключено. "На етапі президентських виборів суспільству потрібна платформа і нею може стати програма розвитку країни. Будь-які акції, які не матимуть такої основи, будуть приречені на політичний піар. Необхідно розосередити владу, підвищити відповідальність всіх гілок влади",- наголосив Голова Верховної Ради.

Володимир Литвин також торкнувся питання внесення змін до Бюджетного кодексу. За його словами, Бюджетний кодекс повинен відповідати цивілізованим нормам. "Ми прийняли рішення, що на четверту сесію внесемо найнеобхідніші законопроекти. Основа вже є - це проекти законів, подані народними депутатами Петром Порошенком, Юрієм Костенком і Валерієм Асадчевим. Ми запропонували місцевим радам направити пропозиції до Верховної Ради з тим, щоб прийняти узгоджений варіант", - сказав Володимир Литвин.

На запитання журналістів щодо долі конституційної реформи, Голова Верховної Ради зазначив: "Однозначно вона буде здійснена і те, що Верховна Рада проголосувала 400-ма голосами, свідчить не лише про розуміння важливості цього питання, а й про консолідацію парламенту".