Новини

29 травня 2020, 17:00

У парламенті опрацьовують моделі створення дослідницької служби

докладніше
29 травня 2020, 16:30

У Верховній Раді розроблятимуть модель оцінки ефективності застосування законодавства

докладніше
29 травня 2020, 12:00

В Освітньому центрі Верховної Ради України відбудеться парламентська онлайн-конференція з нагоди Міжнародного дня захисту дітей

докладніше
29 травня 2020, 11:00

У Комітеті з питань гуманітарної та інформаційної політики відбулася робоча зустріч щодо функціонування державних кіностудій «Укркінохроніка» та «Національна кінематека України»

докладніше
29 травня 2020, 10:03

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон, направлений на підвищення спроможності системи охорони здоров’я України протидіяти поширенню коронавірусної хвороби

докладніше
28 травня 2020, 16:30

У Верховній Раді України вдосконалюють планування законопроектної роботи

докладніше
28 травня 2020, 15:27

Україну та Австрію ще більше зблизив гуманітарний коридор, - віцеспікерка Олена Кондратюк

докладніше
28 травня 2020, 15:22

Книжки Парламентського видавництва стали лауреатами III Всеукраїнського бібліотечного «Біографічного рейтингу»

докладніше
28 травня 2020, 12:30

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо соціального захисту населення в період карантину, пов’язаного з запобіганням виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)

докладніше
28 травня 2020, 12:00

Комітет з питань екологічної політики та природокористування підтримав пропозиції до законопроекту про управління відходами

докладніше
28 травня 2020, 10:55

Голова Верховної Ради України вніс зміни до Розпорядження «Про додаткові заходи із попередження виникнення гострої респіраторної хвороби» від 12 березня 2020 року, №151

докладніше
28 травня 2020, 09:46

Огляд головних тем «Голосу України» від 28 травня

докладніше
27 травня 2020, 18:59

Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування розглянув ряд проблемних питань медичної галузі

докладніше
27 травня 2020, 15:57

Комітет з питань освіти, науки та інновацій рекомендує Верховній Раді відправити на доопрацювання законопроект про покращення соціально-економічного становища студентів

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
15 липня 2003, 16:05

Голова Верховної Ради України Володимир Литвин 15 липня взяв участь у нараді-семінару "Взаємодія органів місцевого самоврядування, місцевих органів виконавчої влади м. Севастополя з питань програмного забезпечення соціально-економічного і культурного розвитку регіону"

Голова Верховної Ради України Володимир Литвин 15 липня взяв участь у нараді-семінару на тему: "Взаємодія органів місцевого самоврядування, місцевих органів виконавчої влади м. Севастополя з питань програмного забезпечення соціально-економічного і культурного розвитку регіону".

Володимир Литвин сказав, що за кількістю і якістю прийнятих рішень третя сесія Верховної Ради четвертого скликання була сесією знаковою. Він зазначив: "Хоча у нас стало правилом гарного тону критикувати Верховну Раду, вона така, якою є, - і додав -, якщо зараз провести дострокові парламентські вибори, то кращої Верховної Ради ми не отримаємо. Отримаємо таку Верховну Раду, яка відповідатиме суспільним настроям і це потрібно визнати", - підкреслив він.

Коментуючи рішення щодо конституційної реформи, В.Литвин сказав, що Верховна Рада прийняла непросте рішення. "Сьогодні воно піддається ревізії з боку деяких політиків і політичних сил. Хотів би відповідально заявити - все це політична гра. Рішення Верховної Ради повинно виконуватись. Тим більше, що воно перебуває у правовій площині і підтверджує відповідні правові положення статей Конституції про законодавчу ініціативу і ніхто: ні Верховна Рада, ні політичні партії не можуть обмежувати право законодавчої ініціативи цих суб'єктів",- зазначив В. Литвин.

Голова Верховної Ради також зауважив, що сьогодні починається політичний тиск на Конституційний Суд. "Перед тим, як прийняти рішення, ми провели всебічні консультації і дійшли порозуміння",- підкреслив він.

Володимир Литвин висловив переконання, що потрібно мати новий суспільний договір і ним міг би стати процес внесення змін до Конституції. В українському суспільстві, зазначив В.Литвин, слід знайти основу консолідації тому, що склалася парадоксальна ситуація: держава будує державу, а широкий загал з цього процесу виключено. "На етапі президентських виборів суспільству потрібна платформа і нею може стати програма розвитку країни. Будь-які акції, які не матимуть такої основи, будуть приречені на політичний піар. Необхідно розосередити владу, підвищити відповідальність всіх гілок влади",- наголосив Голова Верховної Ради.

Володимир Литвин також торкнувся питання внесення змін до Бюджетного кодексу. За його словами, Бюджетний кодекс повинен відповідати цивілізованим нормам. "Ми прийняли рішення, що на четверту сесію внесемо найнеобхідніші законопроекти. Основа вже є - це проекти законів, подані народними депутатами Петром Порошенком, Юрієм Костенком і Валерієм Асадчевим. Ми запропонували місцевим радам направити пропозиції до Верховної Ради з тим, щоб прийняти узгоджений варіант", - сказав Володимир Литвин.

На запитання журналістів щодо долі конституційної реформи, Голова Верховної Ради зазначив: "Однозначно вона буде здійснена і те, що Верховна Рада проголосувала 400-ма голосами, свідчить не лише про розуміння важливості цього питання, а й про консолідацію парламенту".