Новини

27 липня 2021, 14:45

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів за період роботи п’ятої сесії підготував та прийняв рішення по 117 проектах законів і постанов

докладніше
27 липня 2021, 10:30

Комітет з питань економічного розвитку за період п’ятої сесії подав на розгляд Верховної Ради 63 законопроекти

докладніше
27 липня 2021, 09:56

Огляд головних тем «Голосу України» від 27 липня

докладніше
26 липня 2021, 17:40

Протягом п’ятої сесії Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики провів 18 засідань, на яких розглянуто 124 питання

докладніше
26 липня 2021, 12:08

Руслан Стефанчук: Антиолігархічна реформа в Україні впроваджуватиметься за трьома напрямами

докладніше
26 липня 2021, 11:30

Голова Верховної Ради підписав закони щодо стимулювання розвитку електричного транспорту в Україні

докладніше
26 липня 2021, 11:07

За поданням Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики протягом п’ятої сесії прийнято 26 законів в цілому

докладніше
26 липня 2021, 08:00

Голова Верховної Ради України перебуватиме із триденною робочою поїздкою у Миколаївській та Одеській областях

докладніше
25 липня 2021, 10:41

Визначати перелік олігархів має незалежна комісія, - Голова Парламенту

докладніше
23 липня 2021, 18:43

Олена Кондратюк: інтерни-випускники Програми стажування у Верховній Раді мають стати добрими промоутерами парламентаризму

докладніше
23 липня 2021, 16:20

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон щодо тимчасового спрощення митного оформлення транспортних засобів, ввезених на митну територію України

докладніше
23 липня 2021, 14:52

У Верховній Раді відбулася церемонія закриття Програми стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2021 році

докладніше
23 липня 2021, 12:23

У Комітеті з питань економічного розвитку обговорили стан розвитку суднобудівної галузі

докладніше
23 липня 2021, 10:53

Голова Верховної Ради України підписав Закон про особливості формування мережі ліцеїв

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
18 липня 2003, 14:58

За інформацією Відділу з питань звернень громадян Апарату Верховної Ради України, з січня по липень 2003 року до Верховної Ради України надійшло 69,5 тис. пропозицій, заяв і скарг громадян

За інформацією Відділу з питань звернень громадян Апарату Верховної Ради України, з січня по липень 2003 року до Верховної Ради України надійшло 69,5 тис. пропозицій, заяв і скарг громадян, що на 8,5 тис. більше порівняно з відповідним періодом 2002 року.

У комітетах Верховної Ради України розглянуто 29,1 тис. звернень. Найбільше дописувачів звернулося до комітетів з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки (4,8 тис.); економічної політики, управління народним господарством, власності та інвестицій (3,1 тис.); охорони здоров'я, материнства та дитинства (2,5 тис.); соціальної політики та праці (2,4 тис.); у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів (2 тис.); з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією (1,6 тис.).

До депутатських фракцій і груп у Верховній Раді України надійшло близько 9,7 тис. листів. Із них 4,1 тис. - звернення громадян до депутатської фракції "Наша Україна". Майже 4,5 тис. дописувачів звернулися до депутатських фракцій Соціал-демократичної партії України (об'єднаної) - 1,6 тис., Соціалістичної партії України - 1,5 тис. та Комуністичної партії України - 1,3 тис..

Упродовж першого півріччя 2003 року до керівництва Верховної Ради України звернулося близько 4,6 тис. громадян. Із них понад 2,6 тис. до Голови Верховної Ради України Володимира Литвина.

За звітний період близько 26,1 тис. звернень громадян розглянуто в Апараті Верховної Ради України. Зокрема, у відділі з питань звернень громадян опрацьовано 23,6 тис. пропозицій, заяв і скарг, 2,5 тис. розглянуто в інших структурних підрозділах Апарату.

На особистий прийом до керівництва Верховної Ради України звернулося понад 1,6 тис. громадян, до парламентських комітетів - 11,5 тис., до депутатських фракцій і груп - 1,2 тис., у Відділ з питань звернень громадян - понад 2,7 тис. відвідувачів. Іншими структурними підрозділами Апарату Верховної Ради України прийнято 1,5 тис. громадян.

За наданою інформацією, у першому півріччі 2003 року до народних депутатів України, їх помічників-консультантів на місцях звернулося майже 139 тис. громадян, із них близько 70 тисяч - з письмовими зверненнями. Найбільше пропозицій та скарг виборців в округах розглянуто народними депутатами України Г.А.Васильєвим, В.Д.Антемюком , В.В.Гаврилюком, І.В.Кальніченком , С.Г.Осикою, І.Г.Тарасюком, С.А.Терьохіним (№ 216), Л.М.Черновецьким. Понад 13 тис. громадян звернулися до народних депутатів України Г.Ф.Гармаш, О.О.Зінченка, В.Т.Пузакова, Ю.В.Тимошенко, В.Л.Шепетіна.

17,1 тис. (або 22%) звернень громадян, що надійшли на адресу Верховної Ради України, стосуються соціального захисту населення. Кожен четвертий дописувач із Донецької, Київської та Полтавської областей скаржився на порушення на місцях законодавства України щодо соціального захисту населення, особливо вразливих категорій громадян. Ветерани Великої Вітчизняної війни повідомляють про нехтування окремими нормами Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту". Чимало з них висловлює негативне ставлення до заміни пільг адресною допомогою.

Автори, позитивно оцінюючи вжиті заходи щодо збільшення розміру пенсій (зокрема прийняття змін до законів України "Про державну службу", "Про пенсійне забезпечення", "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", "Про наукову і науково-технічну діяльність"), водночас висловлюють багато нарікань щодо подальшого погіршення їхнього матеріального становища. Продовжують надходити звернення щодо законодавчих і нормативних актів про нарахування стажу та пенсій науковим і науково-технічним працівникам. Частина дописувачів пропонує переглянути законодавчі акти щодо матеріальної компенсації жертвам репресій, нарахування стажу і пенсійного забезпечення осіб, які працювали в районах Крайньої Півночі. У багатьох листах звертається увага на недосконалість діючого механізму надання державної допомоги сім'ям з дітьми.

Понад 12 тис. (або 15,9%) звернень громадян стосуються питань охорони правопорядку, боротьби зі злочинністю, діяльності системи органів правосуддя. Тільки в трьох комітетах Верховної Ради України з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією, правової політики, законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності за перше півріччя 2003 року розглянуто близько 2,5 тис. заяв і скарг.

У листах висловлюється стурбованість з приводу криміналізації суспільства, бездіяльності адміністративних органів, неспроможних підтримувати правопорядок і створювати безпечні умови життя, повідомляється про конкретні факти формального ставлення до заяв і скарг людей з боку працівників міліції, прокуратури. Четверта частина подібних звернень стосується роботи судів. Люди скаржаться на зневажливе ставлення в судах до простих громадян, халатність, порушення процесуальних норм, судову тяганину, висловлюють невдоволення роботою державної виконавчої служби. На думку багатьох, значну шкоду судочинству заподіює безстрокове призначення суддів.

З початку року значно збільшилася кількість звернень загально-політичного характеру - 6,1 тис. (7,7% загальної кількості). Громадяни висловлюють своє ставлення щодо подій у світі, зокрема, воєнних дій в Іраку, взаємовідносин України з країнами СНД, Європейським співтовариством. Понад 500 листів надійшло до відділу з питань звернень громадян під час обговорення пропозицій Президента України щодо політичної реформи. Найбільше - з Одеської, Полтавської, Тернопільської, Сумської областей та м. Києва. Дописувачі висловлювали різні, а іноді й протилежні думки стосовно конкретних змін, які потрібно внести до Конституції України.

Близько 4,6 тис. звернень на адресу Верховної Ради України стосуються проблем охорони здоров'я. У листах висловлюється невдоволення якістю медичних послуг, високою платою за їх отримання, відсутністю достатньої кількості ліків вітчизняного виробництва, дорогою вартістю лікарських препаратів.

Понад 7,2 тис. дописувачів турбують проблеми житлового, комунального і шляхового господарства. Люди скаржаться на погіршення житлових умов, неможливість отримати житло соціально незахищеним сім'ям, повідомляють про незадовільний стан інженерних мереж, недостатнє обігрівання житла взимку, перебої у водопостачанні, висловлюють невдоволення постійним підвищенням тарифів на комунальні послуги.

Понад 4 тис. листів стосуються стану справ у сфері виробництва на промислових підприємствах, у галузях будівництва, транспорту, агропромислового комплексу.

Дописувачів турбує важкий фінансовий стан підприємств, безгосподарне ставлення до виробничого і наукового потенціалу. Про суттєві недоліки під час приватизації виробничих об'єктів свідчать понад 900 звернень громадян до Спеціальної контрольної комісії Верховної Ради України з питань приватизації.

Не зменшується кількість заяв і скарг, в яких висловлюється невдоволення станом аграрного сектору економіки, соціально-економічним становищем мешканців села (2,6 тис. звернень).

Дописувачі невдоволені порушеннями, допущеними при розпаюванні сільгоспугідь, занепадом матеріально-технічної бази сільського господарства, зменшенням посівних площ, поголів'я худоби, недбалим ставленням до соціальної сфери села. Люди вимагають вжити дієвих заходів щодо встановлення справедливого паритету цін, припинення безконтрольного і передчасного формування ринку землі.

Гострий характер має більшість звернень з питань охорони довкілля, освіти, духовності, роботи засобів масової інформації тощо.

У пошті парламенту чимало листів, адресованих сесії Верховної Ради України, особисто народним депутатам України. Дописувачі уважно слідкують за роботою законодавчого органу держави, дають оцінку законодавчим актам. Чимало з них підтримують актуальність проблем парламентських слухань щодо реформування АПК, регіональної політики та місцевого самоврядування, про функціонування української мови, екологічну безпеку тощо.

Звернення громадян до Верховної Ради України розглядалися і надсилалися для вирішення до відповідних органів державної влади, місцевого самоврядування, судових установ. Пропозиції щодо вдосконалення законодавства доповідалися керівництву Верховної Ради України, вивчалися у комітетах, депутатських фракціях і групах для використання у законотворчій діяльності. Розгляд звернень з найбільш актуальних питань контролювався.

По кожному зверненню, взятому на контроль, було вжито необхідних заходів, завдяки яким значна частина порушених громадянами питань вирішилися позитивно.

Пошта парламенту свідчить, що Верховна Рада України відіграє дедалі більшу роль у житті суспільства, політичних і соціальних процесах, що широкі верстви населення великою мірою пов'язують свої сподівання та очікування на краще майбутнє з діяльністю законодавчого органу влади.