Новини

21 жовтня 2021, 19:23

Руслан Стефанчук: Парламент демонструє єдність і тверду налаштованість на впровадження європейських підходів в усіх сферах життя України

докладніше
21 жовтня 2021, 18:00

Комітет з питань бюджету погодив перерозподіл коштів з держбюджету на заходи, спрямовані на боротьбу з епідемією COVID-19

докладніше
21 жовтня 2021, 17:43

Комітет з питань антикорупційної політики затвердив додаткові поправки до законопроекту щодо усунення невизначеності обов'язків членів органів адвокатського самоврядування стосовно заповнення та подання декларацій

докладніше
21 жовтня 2021, 17:22

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендує Верховній Раді прийняти в другому читанні та в цілому законопроект про місто Київ - столицю України

докладніше
21 жовтня 2021, 17:05

Комітет з питань інтеграції України до ЄС підтримав законопроект щодо внесення змін до Закону про оцінку впливу на довкілля

докладніше
21 жовтня 2021, 16:57

Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування рекомендує Верховній Раді прийняти в цілому проект Постанови «Про вжиття невідкладних заходів, спрямованих на забезпечення належної діагностики та лікування хворих на хворобу Паркінсона»

докладніше
21 жовтня 2021, 16:36

Позачергове пленарне засідання

докладніше
21 жовтня 2021, 16:22

Прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо приведення законодавства України у сфері дитячого харчування у відповідність до вимог законодавства ЄС"

докладніше
21 жовтня 2021, 16:20

Прийнято за основу проект Закону "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку"

докладніше
21 жовтня 2021, 16:03

Прийнято Закон "Про внесення змін до Закону України "Про альтернативні види палива" щодо розвитку виробництва біометану"

докладніше
21 жовтня 2021, 16:01

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про комбіноване виробництво теплової та електричної енергії (когенерацію) та використання скидного енергопотенціалу" щодо розвитку високоефективної когенерації"

докладніше
21 жовтня 2021, 15:44

Прийнято Закон "Про енергетичну ефективність"

докладніше
21 жовтня 2021, 15:37

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до законів України "Про охорону прав на сорти рослин" та "Про насіння і садивний матеріал""

докладніше
21 жовтня 2021, 15:01

Пленарне засідання Верховної Ради України

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Децентралізація влади
21 травня 2021, 13:10

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

 

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков відкрив пленарне засідання.

Головуючий повідомив, що у сесійній залі присутні члени Кабінету Міністрів на чолі з Прем'єр-міністром України Денисом Шмигалем. За пропозицією депутатських фракцій і груп члени Уряду будуть відповідати на запитання про стан виконання Урядом Постанови Верховної Ради України "Про заходи протидії поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) та захисту всіх систем життєдіяльності країни від негативних наслідків пандемії та нових біологічних загроз".

Розпочалася «година запитань до Уряду».

Головуючий надав слово для виступу Прем’єр-міністру Денису Шмигалю.

Він детально прозвітував про виконання Урядом Постанову Верховної Ради від 20 жовтня 2020 р. «Нам важливо показати, що ми докладаємо максимальних зусиль аби виконати ту дорожню карту, яку окреслили народні депутати», - сказав він.

Денис Шмигаль зазначив, що ця Постанова є для нього настільним документом у роботі і він сьогодні готовий за нього повністю відзвітувати по пунктах. Він зазначив, що вже 26 березня минулого року було створено штаб з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації природного характеру державного рівня. Щотижня Президент України проводить наради такого штабу аби скоординувати діяльність органів влади, адже боротьба з коронавірусом це питання національної безпеки. За словами доповідача, штаб постійно збирає дані, аналізує та надає повну інформацію для прийняття рішень. Видано понад 200 розпоряджень керівника штабу, члени урядової команди кожного дня усі 435 днів постійно збираються швидко реагувати на всі загрози. До роботи долучаються вчені-епідеміологи та інші фахівці, які консультують Уряд з найважливіших питань протистояння пандемії коронавірусу.

Денис Шмигаль підсумовуючи, зазначив, абсолютна більшість речей, прописаних у Постанові, виконуються або виконані. Він сказав, що як реаліст бачить, що проблем у медичній галузі дуже і дуже багато. Перед міністерством і міністром стоять значні амбітні завдання. Він запевнив, що всі вони будуть виконані.

«За останній рік українська медична система трансформувалася так, як вона не змінювалася за всі попередні роки. Ми вдячні народним депутатам, профільному комітету за допомогу. Ми спільно працюємо із провідними лікарями, які також надають свої поради і консультують нас», - зазначив він.

Прем’єр-міністр також сказав, що країна учора отримала нового міністра, від якого очікуються нові підходи та ще більш інтенсивна робота у питаннях протидії пандемії і трансформації нашої медицини.

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль відповів на запитання народних депутатів щодо: причин відставки Міністра охорони здоров’я; проведення закупівель поза тендерною процедурою; фінансування лікарень, які не підписали угоди з НСЗУ; розширення категорій працівників лікарень, які отримують 300% доплати; залишків і графіку постачання вакцин, можливості поставок вакцин виробництва Російської Федерації; створення вітчизняної вакцини від COVID-19; розвитку мережі вірусологічних лабораторій; можливого заниження показників смертності від COVID-19; встановлення у лікарнях кисневих станцій; забезпечення автомобілями швидкої допомоги; оплати праці працівників вторинної медичної сфери; фінансування Західноукраїнського дитячого центру дитячої імунології, зокрема, програм трансплантації; функціонування госпіталів для ветеранів; формування цін на газ для населення; формування вугільних запасів і виплат шахтарям; наповнення газових сховищ; виплат працівникам освіти.

Також на запитання відповіли члени Уряду, які стосувались, зокрема: трансформації вугільних регіонів і підготовки до опалювального сезону; скруток НДС; надання медичних послуг у гірських населених пунктах; виведення з кризи Харківського авіаційного заводу; підготовки українських спортсменів до Олімпійських ігор; добудови переходів на Закарпатті; забезпечення Закарпаття гелікоптером; харчування військовослужбовців.

На цьому «година запитань до Уряду» завершилася.

Головуючий повідомив про пропозицію депутатських фракцій і груп про скасування перерви і «Різного.

Народні депутати 257 голосами підтримали пропозицію.

Із заявою від двох фракцій виступив народний депутат Мустафа Джамілєв.

Народні депутати приступили до розгляду питань порядку денного.

257 голосами «за» парламентарії прийняли у другому читанні та в цілому проект Закону про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" у зв'язку з прийняттям Закону України "Про розвідку" №2415.

До порядку денного включено проект Постанови про Звернення Верховної Ради України до Палати представників та Сенату Конгресу Сполучених Штатів Америки 117-го скликання щодо активізації зусиль зі зміцнення енергетичної безпеки України та Європи шляхом загального запровадження санкцій щодо будівництва газопроводу "Північний потік-2" №5520.

Народні депутати підтримали застосування процедури ad hoc при розгляді цього питання.

Проект Постанови доповів народний депутат Дмитро Разумков.

Голова Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко доповів рішення Комітету, який рекомендує схвалили Звернення Верховної Ради та прийняти проект Постанови в цілому з урахуванням пропозицій Комітету.

Народні депутати взяли участь в обговоренні проекту Постанови та висловилися на її підтримку.

292 голосами проект Постанови прийнято в цілому.

Народні депутати розглянули у першому читанні чотири законопроекти про внесення змін до деяких законів України стосовно приведення статусу Національного антикорупційного бюро України у відповідність до вимог Конституції України за №№5459, 5459-1, 5459-2, 5459-3.

Законопроекти доповіли народні депутати Давид Арахамія, Григорій Мамка і Олександр Ткаченко.

Голова Комітету з питань антикорупційної політики Анастасія Радіна доповіла рішення Комітету, який рекомендує прийняти за основу законопроект №5459-1, а решта альтернативних законопроектів відхилити.

Народні депутати виступили в обговоренні законопроектів.

За результатами голосування законопроект 288 голосами прийнято за основу.

Верховна Рада 301 голосом прийняла за основу проект Закону про внесення змін до Закону України "Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні" щодо приведення у відповідність із деякими законодавчими актами №4542.

У другому читанні та в цілому прийнято проект Закону про внесення зміни до статті 2 Закону України "Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю" щодо підвищення дітям з інвалідністю, постраждалим від вибухонебезпечних предметів, розміру державної соціальної допомоги №3573.

За основу 305 голосами прийнято за основу проект Закону про внесення змін до Закону України "Про театри і театральну справу" щодо створення додаткових умов для забезпечення професійного розвитку творчих працівників театрів №5205.

Народні депутати 272 голосами прийняли за основу проект Закону про внесення змін до Закону України "Про охорону дитинства" щодо забезпечення дієвого механізму надання державної допомоги сім'ям з дітьми №3124.

На доопрацювання 242 голосами направлено проект Закону про запобігання, зменшення та контроль забруднення, що виникає в результаті промислової діяльності №4167.

До порядку денного були внесено зміни, згідно з якими народні депутати розглянули у першому читанні проект Закону про Службу військового капеланства №4626.

За результатами голосування законопроект 299 голосами прийнято за основу.

Заступник Голови Верховної Ради України Олена Кондратюк повідомила, що протягом цього пленарного тижня народними депутатами було внесено 103 запити, із них до Президента України - 6 депутатських запитів, до органів Верховної Ради – 2, до Кабінету Міністрів – 40, до керівників інших органів державної влади та органів місцевого самоврядування - 45, до керівників підприємств, установ і організацій, розташованих на території України 10 запитів народних депутатів.

Окрім того, за її словами, з минулих календарних тижнів неоголошеними залишилися 105 депутатських запитів, із яких до Президента України - 3 депутатських запити.

Всього для оголошення внесено 208 депутатських запитів.

Олена Кондратюк оголосила запити народних депутатів до Президента України.

Депутатські запити були поставлені на голосування.

Верховна Рада підтримала направлення до Президента України шести із дев’яти запитів, поданих народними депутатами.

Олена Кондратюк оголосила запити народних депутатів до Уряду, до керівників інших органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

Із заявою від двох фракцій виступив народний депутат Іван Крулько.

Головуючий закрив пленарне засідання.