Новини

27 липня 2021, 14:45

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів за період роботи п’ятої сесії підготував та прийняв рішення по 117 проектах законів і постанов

докладніше
27 липня 2021, 10:30

Комітет з питань економічного розвитку за період п’ятої сесії подав на розгляд Верховної Ради 63 законопроекти

докладніше
27 липня 2021, 09:56

Огляд головних тем «Голосу України» від 27 липня

докладніше
26 липня 2021, 17:40

Протягом п’ятої сесії Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики провів 18 засідань, на яких розглянуто 124 питання

докладніше
26 липня 2021, 12:08

Руслан Стефанчук: Антиолігархічна реформа в Україні впроваджуватиметься за трьома напрямами

докладніше
26 липня 2021, 11:30

Голова Верховної Ради підписав закони щодо стимулювання розвитку електричного транспорту в Україні

докладніше
26 липня 2021, 11:07

За поданням Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики протягом п’ятої сесії прийнято 26 законів в цілому

докладніше
26 липня 2021, 08:00

Голова Верховної Ради України перебуватиме із триденною робочою поїздкою у Миколаївській та Одеській областях

докладніше
25 липня 2021, 10:41

Визначати перелік олігархів має незалежна комісія, - Голова Парламенту

докладніше
23 липня 2021, 18:43

Олена Кондратюк: інтерни-випускники Програми стажування у Верховній Раді мають стати добрими промоутерами парламентаризму

докладніше
23 липня 2021, 16:20

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон щодо тимчасового спрощення митного оформлення транспортних засобів, ввезених на митну територію України

докладніше
23 липня 2021, 14:52

У Верховній Раді відбулася церемонія закриття Програми стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2021 році

докладніше
23 липня 2021, 12:23

У Комітеті з питань економічного розвитку обговорили стан розвитку суднобудівної галузі

докладніше
23 липня 2021, 10:53

Голова Верховної Ради України підписав Закон про особливості формування мережі ліцеїв

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
29 квітня 2021, 18:17

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Позачергове пленарне засідання Верховної Ради України

Для участі у позачерговому засіданні зареєструвалося 308 народних депутатів.

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков відкрив позачергове пленарне засідання.

Головуючий повідомив, що позачергове засідання проводиться у зв'язку з вимогою 154 народних депутатів.

Головуючий повідомив про питання, які пропонується розглянути на позачерговому засіданні.

Народні депутати приступили до розгляду питань.

Проект Закону про внесення змін до розділу II "Прикінцеві і перехідні положення" Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо першочергових заходів із реформи органів прокуратури" щодо окремих аспектів дії перехідних положень №5157 доповів народний депутат Владлен Неклюдов.

Законопроектом пропонується врегулювати питання, пов’язані із завершенням реформи органів прокуратури, та забезпечення своєчасного початку діяльності органу, що здійснює дисциплінарні провадження стосовно прокурорів, а також Ради прокурорів України».

Голова Комітету з питань правоохоронної діяльності Денис Монастирський доповів рішення Комітету, який рекомендує прийняти законопроект на основу.

Денис Монастирський також акцентував на необхідності прийняття цього законопроекту та попросив підтримати його.

253 голосами «за» законопроект №5157 прийнято за основу.

Народний депутат Владлен Неклюдов доповів наступний законопроект - про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення добору та підготовки прокурорів №5158.

Метою законопроекту є запровадження ефективного механізму добору прокурорів в Україні, підвищення доступності та престижності професії прокурора, залучення до неї найбільш підготовлених та доброчесних кадрів.

Законопроектом пропонується внести до Закону України «Про прокуратуру» зміни щодо: порядку призначення на посади в окружних прокуратурах та звільнення прокурорів з посади; запровадження інституту прокурорів-стажистів в окружних прокуратурах; порядку проходження спеціальної підготовки кандидатів на посади прокурорів тощо.

Голова Комітету з питань правоохоронної діяльності Денис Монастирський зазначив, що цей законопроект, як і попередній, також спрямований на реформування прокуратури. Він дасть можливість, у разі його прийняття, випускникам юридичних вищих навчальних закладів здобути безпосередньо в прокуратурі необхідний стаж роботи в галузі права.

Під час обговорення народні депутати висловили чимало зауважень до проекту і пропонували направити його на доопрацювання.

Законопроект за результатами голосування не набрав голосів для прийняття за основу і 230 голосами був направлений на доопрацювання.

Народні депутати 305 голосами «за» підтримали у другому читанні і в цілому проект Закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо виконаних постанов №5058.

Проект Закону про внесення змін до статті 45 Закону України "Про Національну поліцію" №4375 доповів заступник Міністра внутрішніх справ Антон Геращенко. Він зазначив, що цим проектом пропонується розширити можливості поліцейським для застосування електрошокерів і надати відповідний дозвіл на використання цього засобу.

Голова Комітету з питань правоохоронної діяльності Денис Монастирський зазначив, що члени Комітету висловили ряд зауважень до законопроекту і Комітет рекомендує направити законопроект на доопрацювання.

 Під час обговорення народні депутати також висловили зауваження до законопроекту та пропонували не підтримувати і відправити на доопрацювання.

За результатами голосування законопроект відхилено.

Із заявою від двох фракцій виступив народний депутат Павло Бакунець.

До порядку денного включено проект Закону про внесення змін до Закону України "Про публічні закупівлі" та інших законів щодо вдосконалення системи оскарження публічних закупівель №5309.

Законопроект доповіла народний депутат Роксолана Підласа. законопроектом пропонується завершити реформу органу оскарження у сфері публічних закупівель шляхом удосконалення процесу подання та розгляду скарг. Зокрема, передбачається подання скарг у формі електронного документа шляхом заповнення уніфікованих форм, що надалі дозволить спростити опрацювання скарг та формування аналітики щодо функціонування системи оскарження. Крім того, Законопроект передбачає, що у випадку оскарження тендерної документації суб’єкту оскарження зобов’язаний надавати докази наявності порушених прав та охоронюваних законом інтересів, що дозволить забезпечити рівність прав та обов’язків сторін у процесі оскарження та не допускати зловживання учасниками правом на оскарження.

241 голосом законопроект прийнято за основу.

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про туризм" та деяких інших законодавчих актів щодо основних засад розвитку туризму № 4162 доповів народний депутат Дмитро Нальотов.

Альтернативний проект № 4162-1 доповіла народний депутат Юлія Клименко.

 Заступник Голови Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Євгенія Кравчук доповіла рішення Комітету, який рекомендує прийняти за основу законопроект №4162.

Народні депутати 261 голосом підтримали прийняття законопроекту на основу.

Народні депутати розглянули правки до підготовленого до другого читання проект Закону про внесення змін Закону України "Про туризм" щодо розширення кола суб'єктів надання готельних послуг №2673, на яких наполягали їх автори.

За результатами голосування законопроект 256 голосами прийнято у другому читанні та в цілому.

До порядку денного включено проект Закону про внесення змін до розділу II "Прикінцеві положення" Закону України "Про внесення змін до Митного кодексу України та Закону України "Про розвиток літакобудівної промисловості" щодо підтримки літакобудівної галузі" щодо продовження надання українським авіакомпаніям перехідного періоду для переходу на використання літаків вітчизняного виробництва" №5301.

Законопроект доповів член Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Андрій Мотовиловець. Він зазначив, що проектом пропонується продовжити надання українським авіакомпаніям перехідного періоду для переходу на використання літаків вітчизняного виробництва (до 1 січня 2025 року).

 Андрій Мотовиловець доповів рішення Комітету, який рекомендує прийняти законопроект за основу.

 240 голосами законопроект прийнято за основу.

Народні депутати розглянули правки до проекту Закону про внесення доповнень до Закону України "Про запобігання корупції" (щодо удосконалення окремих аспектів декларування) №5173.

Правки, на яких наполягали народні депутати, були відхилені.

Верховна Рада 270 голосами прийняла законопроект №5173 у другому читанні та в цілому.

Із заявою від двох фракцій виступив народний депутат Данило Гетманцев. У заяві засуджувався марш на честь дивізії СС "Галичина", який відбувся у Києві 28 квітня, проведений представниками правих організацій.

Народні депутати хвилиною мовчання вшанували пам’ять жертв нацизму.

Головуючий закрив позачергове засідання.