Новини

25 вересня 2021, 06:32

Поспішне ухвалення Закону щодо олігархів призвело до колізії у ньому, - Голова Верховної Ради

докладніше
24 вересня 2021, 17:15

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики до 5 листопада приймає пропозиції до проекту Постанови Верховної Ради України про відзначення пам'ятних дат та ювілеїв у 2022 році

докладніше
24 вересня 2021, 17:00

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон України щодо розвитку інституту старост

докладніше
24 вересня 2021, 15:35

З 21 по 24 вересня Верховна Рада України прийняла 10 Законів України

докладніше
24 вересня 2021, 15:00

У Верховній Раді відбулося обговорення проекту Загальнодержавної цільової соціальної програми «Питна вода України» на 2022–2026 роки

докладніше
24 вересня 2021, 14:17

Комітет з питань молоді і спорту розглянув законопроект про Державний бюджет України на 2022 рік та надіслав свої пропозиції до Комітету з питань бюджету і Кабінету Міністрів

докладніше
24 вересня 2021, 14:04

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендує Верховній Раді призначити позачергові вибори Криворізького міського голови

докладніше
24 вересня 2021, 13:02

Пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
24 вересня 2021, 12:29

Відбувся ознайомчий візит до Швейцарії членів депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків зі Швейцарською Конфедерацією

докладніше
24 вересня 2021, 12:28

Прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання діяльності фермерських господарств"

докладніше
24 вересня 2021, 12:14

Прийнято Закон "Про внесення змін до Закону України "Про державну службу" щодо організаційних питань роботи Кримської платформи"

докладніше
24 вересня 2021, 11:58

Прийнято Закон "Про внесення зміни до статті 11 Закону України "Про державні нагороди України""

докладніше
24 вересня 2021, 11:41

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визнання депортованими громадян України, які у 1944-1951 роках були примусово переселені з території Польської Народної Республіки"

докладніше
24 вересня 2021, 11:08

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки рекомендує Верховній Раді прийняти у другому читанні і в цілому законопроект про критичну інфраструктуру

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Децентралізація влади
04 вересня 2003, 13:15

Комітет з питань державного будівництва та місцевого самоврядування розглянув за дорученням Голови Верховної Ради питання про можливість подальшого перебування на посаді голови Київської міської державної адміністрації Омельченка О.О. у зв'язку з досягненням ним 65-річного віку

Комітет Верховної Ради України з питань державного будівництва та місцевого самоврядування розглянув доручення Голови Верховної Ради України В.Литвина на звернення заступника Київського міського голови - секретаря Київради Ялового В.Б. про можливість подальшого перебування на посаді голови Київської міської державної адміністрації Омельченка О.О. у зв'язку з досягненням ним 65-річного віку та відповідний проект роз'яснення.

На засіданні Комітету зазначалося, що, відповідно до Конституції України, територіальні громади сіл, селищ, міст на основі загального, рівного, прямого виборчого права шляхом таємного голосування обирають строком на 4 роки відповідно сільського, селищного, міського голову, який очолює виконавчий орган ради та головує на її засіданнях Ці конституційні положення відтворені також Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні".

Що стосується посадових осіб місцевого самоврядування, то їх статус визначається Законом України "Про службу в органах місцевого самоврядування", в якому, зокрема, зазначається, що граничний вік перебування на службі в органах місцевого самоврядування становить 60 років для чоловіків, 55 років для жінок. Однак, наголосили члени Комітету, ці обмеження не поширюються на посадових осіб місцевого самоврядування, які обираються на відповідні посади.

"Системний аналіз зазначених вище положень Конституції та законів України дозволяє дійти висновку, що вікові обмеження не стосуються сільського, селищного, міського голови в разі досягнення ним граничного, в тому числі і 65-річного віку, якщо строк його каденції ще не закінчився", - зазначив Голова комітету Анатолій Матвієнко.

На засіданні йшлося й про те, що здійснення місцевого самоврядування та виконавчої влади у місті Києві визначаються окремим законом , яким є чинний Закон України "Про столицю України - місто-герой Київ". Цей Закон відтворює у своєму тексті положення частини другої статті 141 Конституції України, та частини першої статті 12 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" з тією лише особливістю, що Київський міський голова очолює виконавчий орган Київської міської ради, який вона формує на базі відповідної Київської міської державної адміністрації, а також, що вказана адміністрація продовжує "виконувати функції" державної виконавчої влади, а її голова призначається на посаду і звільняється з посади Президентом України в порядку, передбаченому Конституцією України та законами України.

У відповідності з цим Київський міський голова є головною посадовою особою територіальної громади та виконує свої повноваження - очолює виконавчий орган Київської міської ради - Київську міську державну адміністрацію і несе персональну відповідальність за здійснення наданих йому повноважень. Ця особливість має бути максимально врахована при вирішенні питання про можливість подальшого перебування на посаді голови Київської міської державної адміністрації Омельченка О.О. у зв'язку з досягненням ним 65-річного віку.

Комітет вважає, що "за змістом та логікою Закону України "Про столицю України - місто-герой Київ", Київська міська державна адміністрація, передусім, є виконавчим органом Київської міської ради. Тому при вирішенні питання про можливість дострокового припинення повноважень його керівника, слід керуватися не Законом України "Про державну службу", а Законом України "Про службу в органах місцевого самоврядування". Отже, у зв'язку з досягненням граничного віку Омельченко О.О. не може бути звільнений від виконання його функцій та повноважень керівника виконавчого органу Київської міської ради до закінчення його каденції".

Разом з тим, зазначили народні депутати; "офіційне тлумачення Конституції України та законів України відповідно до Конституції України здійснює Конституційний Суд України".