Новини

27 лютого 2020, 11:30

Комітет з питань правоохоронної діяльності рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо посилення відповідальності за завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян

докладніше
26 лютого 2020, 17:11

У Верховній Раді відбулася координаційна зустріч проектів та програм міжнародної технічної допомоги (ІРТАС)

докладніше
26 лютого 2020, 16:44

Україна готова розширювати співпрацю з Естонією на міжнародній арені, - Дмитро Разумков

докладніше
26 лютого 2020, 15:53

Голова Верховної Ради України зустрівся з Міністром оборони Естонії

докладніше
26 лютого 2020, 15:08

Позиції Естонії та України співпадають у питаннях щодо розвитку демократії й досягнення миру, - Дмитро Разумков

докладніше
26 лютого 2020, 14:00

Голова Комітету з прав людини Дмитро Лубінець: «Реінтеграція Криму – це захист людей»

докладніше
26 лютого 2020, 12:28

Комітет з питань молоді і спорту заслухав інформацію щодо результатів діяльності Державної спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву» та показників виконання житлових програм у 2019 році

докладніше
26 лютого 2020, 12:10

Для створення ефективної «Держави у смартфоні» важливо використовувати найкращий світовий досвід, - Дмитро Разумков

докладніше
26 лютого 2020, 10:03

У Комітеті з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування створено Робочу групу з питань підготовки до проведення парламентських слухань на тему: "Захист інвестицій в житлову нерухомість та шляхи вирішення проблем постраждалих інвесторів"

докладніше
25 лютого 2020, 19:00

Досвід Естонії з електронного урядування та кібербезпеки є дуже цінним для України, - Дмитро Разумков

докладніше
25 лютого 2020, 18:30

У Комітеті з питань екологічної політики та природокористування обговорили шляхи вирішення екологічних проблем на території та об’єктах колишнього ВАТ «Радикал» у м. Києві

докладніше
25 лютого 2020, 18:00

Голова Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Андрій Клочко: реформа децентралізації має бути і буде продовжена

докладніше
25 лютого 2020, 17:54

Голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев провів особистий прийом громадян

докладніше
25 лютого 2020, 16:32

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков 25 лютого розпочав офіційний візит до Естонії

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
12 лютого 2020, 16:58

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Уряд повинен терміново розробити та затвердити національну стратегію боротьби з раком на період до 2030 року, - заступниця Голови Верховної Ради Олена Кондратюк


У Верховній Раді України розпочалися парламентські слухання на тему: «Організація протиракової боротьби в Україні. Проблеми та шляхи їх вирішення». Слухання проводяться відповідно до Постанови Верховної Ради України від 14 січня 2020 року.

Відкриваючи слухання, заступниця Голови Верховної Ради Олена Кондратюк, зазначила, що цю хворобу щорічно у світі виявлять у понад 35 мільйонів осіб. Рак також є другою з основних причин смерті людини і щороку ця хвороба забирає до 10 мільйонів життів.


«Проте у розвинутих державах - рак уже давно не є вироком. Понад 85% осіб у яких виявили онкозахворювання проживають наступні 5 років. Зростає кількість людей, які успішно долають цю хворобу», - наголосила Олена Кондратюк.

За її словами, ситуація в Україні є набагато гіршою, такою, що становить загрозу національній безпеці.

«На жаль ми посідаємо друге місце в Європі за темпами поширення раку. На обліку перебуває майже 1 млн. хворих на злоякісні новоутворення.  З них майже 6 тисяч українських дітей. Мене, як жінку та співголову МФО «Рівні можливості» непокоять темпи поширення захворюваності на рак молочної залози серед жінок. Щогодини через це вмирає одна жінка, у 23% рак діагностують на занедбаних стадіях. Відчувається брак мамографів та фахівців з діагностики», - підкреслила О. Кондратюк.

Вона також відзначила, що кожного року понад 137 тисяч наших громадян дізнаються, що вони онкохворі. Щороку ця хвороба забирає життя близько 64 тисяч українців.

Заступниця Голови Верховної Ради України нагадала, що у Цілях сталого розвитку ООН та резолюції Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я від 2017 року містяться заклики до національних урядів щодо комплексного вирішення питань пов’язаних з боротьбою з раком та зменшенням смертності від цього захворювання.

«Кабінету Міністрів України необхідно терміново розробити та затвердити Національну стратегію контролю онкологічних захворювань до 2030 року. Попередня «Загальнодержавна програма боротьби з онкологічними захворюваннями», прийнята Верховною Радою Законом від 23.12.2009 р., була розрахована на період до 2016 року. Неприпустимою є ситуація, коли більше 4 років в країні відсутній дієвий план дій з такого життєво-важливого питання», - наголосила О. Кондратюк.

Вона також вважає, що ключовими складовими стратегії мають стати рання діагностика, профілактика, здоровий спосіб життя. А також інформування населення, руйнування стереотипів та упереджень відносно хворих на рак.