Новини

27 січня 2020, 17:45

ГРАФІК особистого прийому громадян головами комітетів Верховної Ради України, головами депутатських фракцій (депутатських груп) у Верховній Раді України під час роботи третьої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання

докладніше
27 січня 2020, 15:41

У Комітеті з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів відбулася робоча нарада щодо ефективності діяльності регіональних комісій з визначення та підтвердження статусу постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи

докладніше
27 січня 2020, 12:08

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков здійснив робочу поїздку до Херсонської, Миколаївської та Одеської областей (відео)

докладніше
27 січня 2020, 10:27

Комітет з питань молоді і спорту протягом другої сесії Верховної Ради дев’ятого скликання розглянув 50 питань

докладніше
27 січня 2020, 09:25

Звернення Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова з нагоди річниці звільнення ув’язнених з нацистського концтабору Аушвіц (Освенцім)

докладніше
24 січня 2020, 17:30

Комітет з питань економічного розвитку за період другої сесії дев’ятого скликання підготував 15 законопроєктів, які були прийняті Верховною Радою в цілому

докладніше
24 січня 2020, 17:00

Про звернення громадян до Верховної Ради України та органів місцевого самоврядування у 2019 році

докладніше
24 січня 2020, 15:00

Інформація Комітету з питань транспорту та інфраструктури

докладніше
24 січня 2020, 12:00

Привітання Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова із Днем зовнішньої розвідки України

докладніше
24 січня 2020, 10:10

Комітет з питань аграрної та земельної політики за період роботи другої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання розглянув 70 питань

докладніше
23 січня 2020, 17:40

Розвиток освіти має бути одним із пріоритетів для влади, - Дмитро Разумков

докладніше
23 січня 2020, 17:13

Про початок прийому пропозицій депутатських фракцій (депутатських груп) щодо кандидатів на посаду судді Конституційного Суду України

докладніше
23 січня 2020, 15:02

Засідання круглого столу на тему: «Національний природний парк «Голосіївський»: реалії сьогодення та перспективи розвитку» проведено у Верховній Раді

докладніше
23 січня 2020, 14:24

В Україні має бути більше національних виробників, здатних залучати інвестиції, - Дмитро Разумков

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
11 грудня 2019, 13:48

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

У Верховній Раді України розпочинається проведення функціонального та інституційного аналізу Апарату

 

Функціональний та інституціональний аналіз здійснюватиме Вестмінстерська фундація за демократію, яку було відібрано в результаті прозорого конкурсу в рамках проєкту ЄС-ПРООН з парламентської реформи, що здійснюється Програмою розвитку ООН у партнерстві з Європейським Союзом. На необхідності його проведення в рамках проведення парламентської реформи неодноразово наголошував  керівник Апарату Верховної Ради України Вячеслав Штучний.

«Ми вдячні міжнародним партнерам за співпрацю. Впевнені, що такий аналіз допоможе нам побачити, де ми маємо можливості для вдосконалення»,  - наголосив очільник Апарату і зазначив, що вже на початку наступного року «Апарат Верховної Ради України запрацює ефективніше, з урахуванням найкращих світових практик та українських реалій».

Протягом наступних трьох місяців WFD здійснить аналіз правових засад діяльності, інституційної та організаційної структури Апарату, операційних процедур та внутрішніх регулюючих документів структурних підрозділів, а також управлінських практик, щоб виявити можливе дублювання функцій, неефективний розподіл повноважень, обов’язків та ресурсів.

Окремий фокус буде зосереджено на ефективності законодавчих процедур, що стане підґрунтям подальшого вдосконалення Регламенту Верховної Ради України.

Керівник Першого відділу програм допомоги Представництва Європейського Союзу в Україні Мартін Клауке зауважив, що з початком проведення аудиту Апарат Верховної Ради України починає активну фазу реформування, що вірогідно призведе до належних організаційних змін, внутрішніх процесів та управлінських підходів всередині Апарату вже у 2020 році.

«Європейський Союз підтримує реформу державного управління в Україні вже не один рік, і ми раді, що парламентська реформа переходить в найактивнішу фазу. Можна припустити, що 2020 рік стане для Верховної Ради України роком парламентської реформи», – наголосив Мартін Клауке.

Заступниця Постійної Представниці ПРООН в Україні Манал Фоуані зазначила, що людські ресурси є основним капіталом будь-якої інституції і завдяки ефективним робочим процедурам вони можуть стати ще більшою цінністю. «Саме це і є метою функціонального та інституційного аналізу Апарату ВРУ, який здійснюватиметься у співпраці з нашим поважним партнером в особі Верховної Ради України та у партнерстві з Європейським Союзом», підкреслила вона.

За результатами проведеного аналізу очікується отримати рекомендації, які стосуватимуться можливої реструктуризації Апарату Верховної Ради, оновлення рамкових документів та розробки стратегічних документів на найближчі роки. Зокрема, буде розроблений перелік стратегічних напрямків розвитку спроможності Апарату ВРУ, план стратегічного розвитку та план дій по впровадженню.

 

Довідково:

Проект ЄС-ПРООН з парламентської реформи впроваджується Програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) за фінансової підтримки Європейського Союзу в період з лютого 2019 р. до лютого 2021 року. Його мета - посилення роботи Верховної Ради України (ВРУ), щоб Парламент України став більш ефективним, підзвітним та прозорим у виконанні своїх конституційних функцій – законодавчої, контрольної та представницької, та здійснював позитивний вплив на загальний процес виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

«Вестмінстерська фундація за демократію» є державною організацією Сполученого королівства, що була заснована у 1992 році для сприяння демократичним процесам у світі. WFD здійснює сприяння розвитку демократії у країнах, що розвиваються, у співпраці з місцевими політичними партіями, парламентами та іншими установами, неурядовими організаціями та ЗМІ. Організація впроваджує проєкти у понад 30 країнах світу.