Новини

19 вересня 2019, 18:28

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів обговорив низку законодавчих ініціатив щодо підвищення розміру прожиткового мінімуму

докладніше
19 вересня 2019, 18:13

Засідання Верховної Ради

докладніше
19 вересня 2019, 17:26

Голова Верховної Ради України обговорив з Головою Представництва НАТО в Україні можливості підтримки та розширення співпраці

докладніше
19 вересня 2019, 16:40

Верховна Рада призначила Дмитра Сенниченка головою Фонду державного майна України

докладніше
19 вересня 2019, 16:20

Члени Комітету з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, м. Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин провели особистий прийом громадян

докладніше
19 вересня 2019, 15:34

Відбулося організаційне засідання депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків зі США

докладніше
19 вересня 2019, 14:03

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо перезавантаження влади»

докладніше
19 вересня 2019, 14:00

Обрано керівництво депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків з Японією

докладніше
19 вересня 2019, 13:12

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо подання єдиної звітності з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування і податку на доходи фізичних осіб»

докладніше
19 вересня 2019, 13:11

Відбулося організаційне засідання депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків з Канадою

докладніше
19 вересня 2019, 13:10

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»

докладніше
19 вересня 2019, 13:07

До складу міжфракційного об’єднання «Українці в світі» увійшли 49 народних депутатів

докладніше
19 вересня 2019, 13:02

Розпочне роботу Книжковий клуб Верховної Ради України «Саміт з книгою»

докладніше
19 вересня 2019, 13:01

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення публічних закупівель»

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
03 червня 2019, 21:50

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Ірина Геращенко: На червневій сесії ПАРЄ українська делегація поставить питання щодо невиконання РФ рішення Міжнародного трибуналу ООН з морського права про звільнення 24 військовополонених моряків

 

3 червня під час засідання Погоджувальної ради Перший віце-спікер Ірина Геращенко прокоментувала виступи окремих представників депутатських фракцій щодо мирних перегорів із врегулювання ситуації на сході України та виконання сторонами Мінських угод.   

Ірина Геращенко зауважила, що політики, які закликають « почути спікера Держдуми РФ розпочати переговори з Російською Федерацією з «чистого листа», тим самим підігрують РФ і російським політикам, безпосередньо причетним до анексії Криму і окупації Донбасу. Адже саме  В. Матвієнко провела в сенаті закон про введення російських військ в Україну. «Російська Федерація  прагне нашими руками  скасувати Мінські домовленості,  адже до них прив’язані санкції проти РФ. Мінський процес знаходиться в глибокій стагнації, але точно не через переговорну позицію України, а виключно через деструктивні дії Кремля» - сказала вона. 

Політик нагадала, що саме завдяки роботі гуманітарної підгрупи ТКГ з 2015року вдалось звільнити близько 150 заручників та політв’язнів Кремля, серед них: Володимир Жемчугов, Ігор Козловський, Микола Герасименко, Олександр Лазаренка та інші. Ірина Геращенко також підкреслила важливу роль  СБУ у звільнення бранців, наголосила, що з початку війни  вдалось знайти/звільнити понад 3000 осіб.

«Усю складність переговорного процесу та ті важкі зусилля задля звільнення кожного з окупованих територій України та з РФ неможливо зрозуміти тим, політикам, які за роки агресії Росії жодного разу не цікавились цим та не займались цим питанням», - підкреслила І. Геращенко.

Перший віце-спікер зазначила, що сьогодні, саме через деструктивну позицію Російської Федерації  Мінський процес знаходиться в стагнації.

Ірина Геращенко нагадала, що 24 травня ц.р. відбулась конструктивна зустріч представників та експертів, які працювали в підгрупі в Мінську, з Президентом України В. Зеленським, під час якої Президента було поінформовано про деталі перемовин та позиції, які відстоювали українські переговорники. Зокрема, з питань звільнення незаконно утримуваних громадян України, пошуку осіб, зниклих безвісти.

«Ми, попри перехід в опозицію, завжди готові допомагати та співпрацювати із новою командою у питаннях звільнення незаконно утримуваних українців з окупованих територій України та з РФ», - наголосила І. Геращенко. 

Політик нагадала, що Міжнародний трибунал ООН по морському праву 25 травня ц.р. зобов'язав Росію негайно звільнити 24 українських моряків і три кораблі, які були захоплені біля Керченської протоки восени минулого року, та забезпечити їх повернення в Україну.

«Під час червневої сесії ПАРЄ ми звернемо особливу  увагу колег з Асамблеї  на те, що  РФ не виконала рішення Міжнародного трибуналу ООН з морського права щодо звільнення 24 військовополонених моряків», - підкреслила І.Геращенко.

Під час виступу І. Геращенко також закликала Президента України В. Зеленського терміново звернутись до Президента РФ щодо виконання  рішення Міжнародного трибуналу ООН.

Перший віце-спікер також висловила сподівання, що під час першого закордонного візиту  Президента України В.Зеленського до інституцій Європейського Союзу та НАТО до Брюсселю 4-5 червня ц.р., питання звільнення заручників, політв’язнів Кремля та військовополонених моряків будуть ключовими під час зустрічей та переговорів.