Новини

21 липня 2019, 12:40

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій: «Дуже важливо, щоб Україна і надалі йшла в напрямку до НАТО і ЄС»

докладніше
21 липня 2019, 05:00

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій вітає жителів м.Торецьк з п’ятою річницею звільнення від російської окупації

докладніше
19 липня 2019, 15:03

У Верховній Раді відкрито Освітній центр

докладніше
19 липня 2019, 11:36

Під час роботи Х сесії Верховної Ради України 8-го скликання особисті прийоми громадян головами комітетів та депутатських фракцій відвідали 390 громадян

докладніше
19 липня 2019, 10:29

Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування за період десятої сесії провів 9 засідань, на яких розглянуто 61 питання

докладніше
19 липня 2019, 09:33

Огляд головних тем «Голосу України» від 19 липня

докладніше
18 липня 2019, 19:35

І. Геращенко: «Європарламент підтримав резолюцію із вимогою до РФ щодо негайного звільнення усіх бранців Кремля»

докладніше
18 липня 2019, 19:18

Андрій Парубій: "Органи державної влади та органи місцевого самоврядування зобов'язані діяти лише на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України"

докладніше
18 липня 2019, 17:07

У Комітеті у закордонних справах презентовано проведення міжнародної конференції на тему: "Демократія в дії"

докладніше
18 липня 2019, 16:29

У Верховній Раді відбулася національна конференція "Законодавче регулювання медіації в Україні"

докладніше
18 липня 2019, 15:50

Завершились Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради у 2019 році та Програма стажування випускників німецьких ВНЗ в Апараті Верховної Ради України

докладніше
18 липня 2019, 14:59

Комітет у закордонних справах направив звернення новообраним членам Європейського Парламенту

докладніше
18 липня 2019, 13:40

І. Геращенко: «Наше завдання - зберегти санкційний тиск ЄС проти РФ та зафіксувати в резолюції вимогу до Росії звільнити усіх бранців Кремля»

докладніше
18 липня 2019, 09:34

Огляд головних тем «Голосу України» від 18 липня

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
03 червня 2019, 21:50

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Ірина Геращенко: На червневій сесії ПАРЄ українська делегація поставить питання щодо невиконання РФ рішення Міжнародного трибуналу ООН з морського права про звільнення 24 військовополонених моряків

 

3 червня під час засідання Погоджувальної ради Перший віце-спікер Ірина Геращенко прокоментувала виступи окремих представників депутатських фракцій щодо мирних перегорів із врегулювання ситуації на сході України та виконання сторонами Мінських угод.   

Ірина Геращенко зауважила, що політики, які закликають « почути спікера Держдуми РФ розпочати переговори з Російською Федерацією з «чистого листа», тим самим підігрують РФ і російським політикам, безпосередньо причетним до анексії Криму і окупації Донбасу. Адже саме  В. Матвієнко провела в сенаті закон про введення російських військ в Україну. «Російська Федерація  прагне нашими руками  скасувати Мінські домовленості,  адже до них прив’язані санкції проти РФ. Мінський процес знаходиться в глибокій стагнації, але точно не через переговорну позицію України, а виключно через деструктивні дії Кремля» - сказала вона. 

Політик нагадала, що саме завдяки роботі гуманітарної підгрупи ТКГ з 2015року вдалось звільнити близько 150 заручників та політв’язнів Кремля, серед них: Володимир Жемчугов, Ігор Козловський, Микола Герасименко, Олександр Лазаренка та інші. Ірина Геращенко також підкреслила важливу роль  СБУ у звільнення бранців, наголосила, що з початку війни  вдалось знайти/звільнити понад 3000 осіб.

«Усю складність переговорного процесу та ті важкі зусилля задля звільнення кожного з окупованих територій України та з РФ неможливо зрозуміти тим, політикам, які за роки агресії Росії жодного разу не цікавились цим та не займались цим питанням», - підкреслила І. Геращенко.

Перший віце-спікер зазначила, що сьогодні, саме через деструктивну позицію Російської Федерації  Мінський процес знаходиться в стагнації.

Ірина Геращенко нагадала, що 24 травня ц.р. відбулась конструктивна зустріч представників та експертів, які працювали в підгрупі в Мінську, з Президентом України В. Зеленським, під час якої Президента було поінформовано про деталі перемовин та позиції, які відстоювали українські переговорники. Зокрема, з питань звільнення незаконно утримуваних громадян України, пошуку осіб, зниклих безвісти.

«Ми, попри перехід в опозицію, завжди готові допомагати та співпрацювати із новою командою у питаннях звільнення незаконно утримуваних українців з окупованих територій України та з РФ», - наголосила І. Геращенко. 

Політик нагадала, що Міжнародний трибунал ООН по морському праву 25 травня ц.р. зобов'язав Росію негайно звільнити 24 українських моряків і три кораблі, які були захоплені біля Керченської протоки восени минулого року, та забезпечити їх повернення в Україну.

«Під час червневої сесії ПАРЄ ми звернемо особливу  увагу колег з Асамблеї  на те, що  РФ не виконала рішення Міжнародного трибуналу ООН з морського права щодо звільнення 24 військовополонених моряків», - підкреслила І.Геращенко.

Під час виступу І. Геращенко також закликала Президента України В. Зеленського терміново звернутись до Президента РФ щодо виконання  рішення Міжнародного трибуналу ООН.

Перший віце-спікер також висловила сподівання, що під час першого закордонного візиту  Президента України В.Зеленського до інституцій Європейського Союзу та НАТО до Брюсселю 4-5 червня ц.р., питання звільнення заручників, політв’язнів Кремля та військовополонених моряків будуть ключовими під час зустрічей та переговорів.