Новини

29 травня 2020, 17:00

У парламенті опрацьовують моделі створення дослідницької служби

докладніше
29 травня 2020, 16:30

У Верховній Раді розроблятимуть модель оцінки ефективності застосування законодавства

докладніше
29 травня 2020, 12:00

В Освітньому центрі Верховної Ради України відбудеться парламентська онлайн-конференція з нагоди Міжнародного дня захисту дітей

докладніше
29 травня 2020, 11:00

У Комітеті з питань гуманітарної та інформаційної політики відбулася робоча зустріч щодо функціонування державних кіностудій «Укркінохроніка» та «Національна кінематека України»

докладніше
29 травня 2020, 10:03

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон, направлений на підвищення спроможності системи охорони здоров’я України протидіяти поширенню коронавірусної хвороби

докладніше
28 травня 2020, 16:30

У Верховній Раді України вдосконалюють планування законопроектної роботи

докладніше
28 травня 2020, 15:27

Україну та Австрію ще більше зблизив гуманітарний коридор, - віцеспікерка Олена Кондратюк

докладніше
28 травня 2020, 15:22

Книжки Парламентського видавництва стали лауреатами III Всеукраїнського бібліотечного «Біографічного рейтингу»

докладніше
28 травня 2020, 12:30

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо соціального захисту населення в період карантину, пов’язаного з запобіганням виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)

докладніше
28 травня 2020, 12:00

Комітет з питань екологічної політики та природокористування підтримав пропозиції до законопроекту про управління відходами

докладніше
28 травня 2020, 10:55

Голова Верховної Ради України вніс зміни до Розпорядження «Про додаткові заходи із попередження виникнення гострої респіраторної хвороби» від 12 березня 2020 року, №151

докладніше
28 травня 2020, 09:46

Огляд головних тем «Голосу України» від 28 травня

докладніше
27 травня 2020, 18:59

Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування розглянув ряд проблемних питань медичної галузі

докладніше
27 травня 2020, 15:57

Комітет з питань освіти, науки та інновацій рекомендує Верховній Раді відправити на доопрацювання законопроект про покращення соціально-економічного становища студентів

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
30 травня 2019, 09:43

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Ірина Геращенко закликала Парламент розглянути законопроект щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у виборчому процесі (№1456)

  

29 травня під час ранкового пленарного засідання Верховної Ради України Перший віце-спікер Ірина Геращенко наголосила на необхідності впровадження гендерних квот до виборчого законодавства.

Політик відзначила активність українських жінок та назвала неприпустимим той факт, що їхня кількість у Верховній Раді України складає лише 12%.

«Попри всі зусилля МФО «Рівні можливості», яке всі ці роки боролося з сексизмом і дискримінацією, гендерними стереотипами, ми не прийняли законопроект про запровадження гендерних квот у виборчому законодавстві», - повідомила І. Геращенко.

 Звертаючись до народних депутатів України, Ірина Геращенко закликала у четвер, 30 травня 2019 року розглянути проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у виборчому процесі)» №1456 від 12.12.2014р.

«Надзвичайно важливо запровадити гендерні квоти у виборчому законодавстві на рівні не менше 30% для однієї статі - для збільшення кількості жінок в українській політиці. Ми також розраховуємо, що напередодні виборів керівники політичних партій публічно візьмуть на себе зобов’язання дотримуватись таких квот та всебічно підтримуватимуть жінок, які висуватимуться на мажоритарних округах», - підкреслила І. Геращенко.

Під час виступу Перший віце-спікер відзначила активну роль українських жінок у миротворчих процесах, жінок, які беруть участь у переговорах щодо врегулювання ситуації на Донбасі,  мам і дружин заручників та політв’язнів Кремля, які боряться  за звільнення свої рідних.

«Ми дякуємо усім українським жінкам і запевняємо, що і надалі захищатимемо їхнє право на рівність», - наголосила І. Геращенко.   

Політик поінформувала, що, на жаль, через певні стереотипи Український Парламент не ратифікував Стамбульську конвенцію. Політик назвала першочерговим завданням ратифікацію Стамбульської конвенції для депутатів наступного скликання Верховної Ради України.   

«Сьогодні більшість країн вже ратифікували цю Конвенцію, аби захистити жінок та дітей від домашнього насильства, в тому числі і Грузія.  Мені б дуже хотілось, щоб наступний парламент виконав перед українським суспільством ці зобов’язання», - зазначила І. Геращенко.