Новини

16 вересня 2019, 18:10

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки провів круглий стіл на тему: «Законодавче забезпечення реформування та розвитку оборонно-промислового комплексу та реформування системи оборонних закупівель»

докладніше
16 вересня 2019, 16:59

Представники New Leaders Initiative (м. Тбілісі, Грузія) ознайомилися з роботою Українського парламенту

докладніше
16 вересня 2019, 16:10

Заступник голови Комітету з питань бюджету Олександр Трухін провів особистий прийом громадян

докладніше
16 вересня 2019, 12:12

Засідання Погоджувальної ради депутатських фракцій і груп (відео)

докладніше
16 вересня 2019, 12:00

Комітет з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України розглянув проект Постанови про скасування рішення парламенту від 10 вересня

докладніше
16 вересня 2019, 11:18

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів рекомендував парламенту прийняти за основу законопроект про верифікацію та моніторинг державних виплат (відео)

докладніше
16 вересня 2019, 10:33

«Головне завдання, яке ставить перед собою парламент, - зробити Україну щасливою», - Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков

докладніше
14 вересня 2019, 12:32

«Конструктивні відносини між Україною та Сполученими Штатами Америки зберігатимуться і надалі», - Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков

докладніше
14 вересня 2019, 10:00

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано постанови Верховної Ради про включення до порядку денного другої сесії законопроектів про внесення змін до Конституції України і направлення їх до Конституційного Суду

докладніше
13 вересня 2019, 19:45

«Взаємодія між Україною та Фінляндською Республікою стане ефективнішою», - Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков

докладніше
13 вересня 2019, 15:33

Дмитро Разумков та Мірослав Лайчак обговорили питання подальшої взаємодії Верховної Ради України з ОБСЄ

докладніше
13 вересня 2019, 14:23

Ранкове засідання Верховної Ради (відео)

докладніше
13 вересня 2019, 14:20

Народні депутати схвалили за основу законопроект про зміни до Податкового кодексу щодо єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (відео)

докладніше
13 вересня 2019, 14:02

Народні депутати схвалили за основу проект Закону про внесення змін до законодавства щодо єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (відео)

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
30 травня 2019, 09:43

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Ірина Геращенко закликала Парламент розглянути законопроект щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у виборчому процесі (№1456)

  

29 травня під час ранкового пленарного засідання Верховної Ради України Перший віце-спікер Ірина Геращенко наголосила на необхідності впровадження гендерних квот до виборчого законодавства.

Політик відзначила активність українських жінок та назвала неприпустимим той факт, що їхня кількість у Верховній Раді України складає лише 12%.

«Попри всі зусилля МФО «Рівні можливості», яке всі ці роки боролося з сексизмом і дискримінацією, гендерними стереотипами, ми не прийняли законопроект про запровадження гендерних квот у виборчому законодавстві», - повідомила І. Геращенко.

 Звертаючись до народних депутатів України, Ірина Геращенко закликала у четвер, 30 травня 2019 року розглянути проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у виборчому процесі)» №1456 від 12.12.2014р.

«Надзвичайно важливо запровадити гендерні квоти у виборчому законодавстві на рівні не менше 30% для однієї статі - для збільшення кількості жінок в українській політиці. Ми також розраховуємо, що напередодні виборів керівники політичних партій публічно візьмуть на себе зобов’язання дотримуватись таких квот та всебічно підтримуватимуть жінок, які висуватимуться на мажоритарних округах», - підкреслила І. Геращенко.

Під час виступу Перший віце-спікер відзначила активну роль українських жінок у миротворчих процесах, жінок, які беруть участь у переговорах щодо врегулювання ситуації на Донбасі,  мам і дружин заручників та політв’язнів Кремля, які боряться  за звільнення свої рідних.

«Ми дякуємо усім українським жінкам і запевняємо, що і надалі захищатимемо їхнє право на рівність», - наголосила І. Геращенко.   

Політик поінформувала, що, на жаль, через певні стереотипи Український Парламент не ратифікував Стамбульську конвенцію. Політик назвала першочерговим завданням ратифікацію Стамбульської конвенції для депутатів наступного скликання Верховної Ради України.   

«Сьогодні більшість країн вже ратифікували цю Конвенцію, аби захистити жінок та дітей від домашнього насильства, в тому числі і Грузія.  Мені б дуже хотілось, щоб наступний парламент виконав перед українським суспільством ці зобов’язання», - зазначила І. Геращенко.