Новини

18 листопада 2019, 17:25

Голова Верховної Ради України провів зустріч зі студентами КНУ ім. Тараса Шевченка

докладніше
18 листопада 2019, 16:43

У Комітеті з питань національної безпеки, оборони та розвідки відбулося засідання робочої групи з підготовки законопроекту про оборонні закупівлі

докладніше
18 листопада 2019, 14:02

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендує Верховній Раді врахувати всі пропозиції Президента до Виборчого кодексу

докладніше
18 листопада 2019, 10:52

Комітет з питань аграрної та земельної політики рекомендує Верховній Раді прийняти за основу та в цілому законопроект щодо ввезення пестицидів на митну територію

докладніше
18 листопада 2019, 10:00

Комітет з питань молоді і спорту провів ХІІ тенісний турнір серед народних депутатів усіх скликань на Кубок Верховної Ради України

докладніше
18 листопада 2019, 09:15

Верховна Рада України долучилася до глобальних заходів ЮНІСЕФ з нагоди 30-річчя Конвенції ООН про права дитини

докладніше
15 листопада 2019, 17:29

Руслан Стефанчук запропонував вибудувати дорожню карту співпраці з Парламентом Республіки Молдова

докладніше
15 листопада 2019, 16:05

Пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
15 листопада 2019, 15:59

У Верховній Раді створено депутатську групу з міжпарламентських зв’язків з Князівством Монако

докладніше
15 листопада 2019, 13:43

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального" щодо лібералізації діяльності у сфері виробництва і обігу спирту етилового"

докладніше
15 листопада 2019, 13:38

Комітет з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо запобігання несприятливому впливу забруднення повітряного середовища на здоров’я населення

докладніше
15 листопада 2019, 12:35

Робоча група з доопрацювання законопроекту щодо підвищення особам з інвалідністю з дитинства надбавки на догляд провела перше засідання

докладніше
15 листопада 2019, 10:00

Голова Комітету з питань антикорупційної політики Анастасія Красносільська зустрілася з оглядовою місією з метою формування нового етапу програми "Антикорупційна ініціатива ЄС в Україні" 2020-2025 EUACI (II фаза)

докладніше
15 листопада 2019, 09:40

Огляд головних тем «Голосу України» від 15 листопада

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
30 травня 2019, 09:43

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Ірина Геращенко закликала Парламент розглянути законопроект щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у виборчому процесі (№1456)

  

29 травня під час ранкового пленарного засідання Верховної Ради України Перший віце-спікер Ірина Геращенко наголосила на необхідності впровадження гендерних квот до виборчого законодавства.

Політик відзначила активність українських жінок та назвала неприпустимим той факт, що їхня кількість у Верховній Раді України складає лише 12%.

«Попри всі зусилля МФО «Рівні можливості», яке всі ці роки боролося з сексизмом і дискримінацією, гендерними стереотипами, ми не прийняли законопроект про запровадження гендерних квот у виборчому законодавстві», - повідомила І. Геращенко.

 Звертаючись до народних депутатів України, Ірина Геращенко закликала у четвер, 30 травня 2019 року розглянути проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у виборчому процесі)» №1456 від 12.12.2014р.

«Надзвичайно важливо запровадити гендерні квоти у виборчому законодавстві на рівні не менше 30% для однієї статі - для збільшення кількості жінок в українській політиці. Ми також розраховуємо, що напередодні виборів керівники політичних партій публічно візьмуть на себе зобов’язання дотримуватись таких квот та всебічно підтримуватимуть жінок, які висуватимуться на мажоритарних округах», - підкреслила І. Геращенко.

Під час виступу Перший віце-спікер відзначила активну роль українських жінок у миротворчих процесах, жінок, які беруть участь у переговорах щодо врегулювання ситуації на Донбасі,  мам і дружин заручників та політв’язнів Кремля, які боряться  за звільнення свої рідних.

«Ми дякуємо усім українським жінкам і запевняємо, що і надалі захищатимемо їхнє право на рівність», - наголосила І. Геращенко.   

Політик поінформувала, що, на жаль, через певні стереотипи Український Парламент не ратифікував Стамбульську конвенцію. Політик назвала першочерговим завданням ратифікацію Стамбульської конвенції для депутатів наступного скликання Верховної Ради України.   

«Сьогодні більшість країн вже ратифікували цю Конвенцію, аби захистити жінок та дітей від домашнього насильства, в тому числі і Грузія.  Мені б дуже хотілось, щоб наступний парламент виконав перед українським суспільством ці зобов’язання», - зазначила І. Геращенко.