Новини

29 травня 2020, 17:00

У парламенті опрацьовують моделі створення дослідницької служби

докладніше
29 травня 2020, 16:30

У Верховній Раді розроблятимуть модель оцінки ефективності застосування законодавства

докладніше
29 травня 2020, 12:00

В Освітньому центрі Верховної Ради України відбудеться парламентська онлайн-конференція з нагоди Міжнародного дня захисту дітей

докладніше
29 травня 2020, 11:00

У Комітеті з питань гуманітарної та інформаційної політики відбулася робоча зустріч щодо функціонування державних кіностудій «Укркінохроніка» та «Національна кінематека України»

докладніше
29 травня 2020, 10:03

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон, направлений на підвищення спроможності системи охорони здоров’я України протидіяти поширенню коронавірусної хвороби

докладніше
28 травня 2020, 16:30

У Верховній Раді України вдосконалюють планування законопроектної роботи

докладніше
28 травня 2020, 15:27

Україну та Австрію ще більше зблизив гуманітарний коридор, - віцеспікерка Олена Кондратюк

докладніше
28 травня 2020, 15:22

Книжки Парламентського видавництва стали лауреатами III Всеукраїнського бібліотечного «Біографічного рейтингу»

докладніше
28 травня 2020, 12:30

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо соціального захисту населення в період карантину, пов’язаного з запобіганням виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)

докладніше
28 травня 2020, 12:00

Комітет з питань екологічної політики та природокористування підтримав пропозиції до законопроекту про управління відходами

докладніше
28 травня 2020, 10:55

Голова Верховної Ради України вніс зміни до Розпорядження «Про додаткові заходи із попередження виникнення гострої респіраторної хвороби» від 12 березня 2020 року, №151

докладніше
28 травня 2020, 09:46

Огляд головних тем «Голосу України» від 28 травня

докладніше
27 травня 2020, 18:59

Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування розглянув ряд проблемних питань медичної галузі

докладніше
27 травня 2020, 15:57

Комітет з питань освіти, науки та інновацій рекомендує Верховній Раді відправити на доопрацювання законопроект про покращення соціально-економічного становища студентів

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
07 травня 2019, 20:00

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Ірина Геращенко: «Українські жінки мають право нарівні з чоловіками навчатися в ліцеї ім. І.Богуна та інших військових навчальних закладах України»

   

7 травня Перший віце-спікер Ірина Геращенко разом із Заступником голови Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції Марією Іоновою відвідали Київський військовий ліцей імені Івана Богуна, де нині навчаються 850 курсантів.

Ірина Геращенко та Марія Іонова зустрілись із Начальником ліцею, Героєм України, генерал-майором Ігорем Гордійчуком і обговорили актуальні та проблемні питання військової освіти в Україні.

Представниці МФО «Рівні можливості» та Начальник ліцею надали особливу увагу питанню впровадження гендерної рівності, зокрема, праву українським жінкам здобувати військову освіту нарівні з чоловіками.

Ігор Гордійчук поінформував, що в ліцеї створені усі передумови для вступу та навчання жінок вже з 1 вересня 2019 року. За його словами, в ліцеї зроблено ремонт та виділено приміщення для майбутніх курсанток. Начальник ліцею зазначив, що вже 50 жінок планують подати документи для вступу в Київський військовий ліцей ім. І. Богуна цього року.

Перший віце-спікер І. Геращенко привітала таке рішення та відзначила, що рівне право на отримання військової освіти відповідає нормам Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків під час проходження військової служби у Збройних Силах України та інших військових формуваннях». 

Представниці МФО «Рівні можливості» та Начальник ліцею висловили стурбованість у зв’язку  із скороченням прийому на навчання дівчат – курсанток внаслідок  рішень Уряду. 

Ірина Геращенко повідомила про намір із Марією Іоновою та Міністром у справам ветеранів Іриною Фріз негайно скерувати відповідні звернення до Уряду з проханням ухвалити зміни для надання можливості жінкам отримувати військову освіту нарівні з чоловіками.  

«Українські жінки мають право нарівні з чоловіками навчатися в ліцеї ім. І.Богуна та інших військових навчальних закладах України. В усіх найпрестижніших військових ліцеях і школах світу дівчата вже давно складають не менше 25 % курсантського складу», - підкреслила І. Геращенко.