Новини

20 вересня 2019, 17:56

Засідання Верховної Ради

докладніше
20 вересня 2019, 17:40

Народні депутати підтримали за основу проект Закону про внесення змін до Митного кодексу щодо захисту прав інтелектуальної власності під час переміщення товарів через митний кордон України

докладніше
20 вересня 2019, 17:27

Народні депутати підтримали за основу проект Закону про зміни до законодавства щодо застосування Збройними Силами України та Державною спецслужбою транспорту бойової техніки, зброї та спецзасобів в особливий період

докладніше
20 вересня 2019, 17:15

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Закону України «Про оборону України» щодо організації оборони держави»

докладніше
20 вересня 2019, 17:10

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання інвестиційної діяльності в Україні»

докладніше
20 вересня 2019, 16:58

Народні депутати підтримали за основу проект Закону про внесення змін до Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу»

докладніше
20 вересня 2019, 16:45

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Закону України «Про державну підтримку кінематографії в Україні»

докладніше
20 вересня 2019, 16:37

Проведено установче засідання Постійної делегації Верховної Ради України у Парламентській Асамблеї Ради Європи

докладніше
20 вересня 2019, 16:35

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг»

докладніше
20 вересня 2019, 16:10

У Верховній Раді відбулося перше засідання Книжкового клубу «Саміт з книгою»

докладніше
20 вересня 2019, 16:00

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки рекомендує Верховній Раді ухвалити в цілому зміни до Закону України "Про оборону України"

докладніше
20 вересня 2019, 15:58

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Закону «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг»

докладніше
20 вересня 2019, 15:30

Комітет з питань інтеграції України з Євросоюзом визнав низку законопроектів такими, що за своєю метою відповідають цілям Угоди про асоціацію, проте потребують доопрацювання з метою комплексного врахуванням норм Конвенції ООН проти корупції

докладніше
20 вересня 2019, 14:30

21 вересня буде проведено благодійний турнір з футболу «Кубок Верховної Ради України IX скликання»

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
07 травня 2019, 20:00

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Ірина Геращенко: «Українські жінки мають право нарівні з чоловіками навчатися в ліцеї ім. І.Богуна та інших військових навчальних закладах України»

   

7 травня Перший віце-спікер Ірина Геращенко разом із Заступником голови Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції Марією Іоновою відвідали Київський військовий ліцей імені Івана Богуна, де нині навчаються 850 курсантів.

Ірина Геращенко та Марія Іонова зустрілись із Начальником ліцею, Героєм України, генерал-майором Ігорем Гордійчуком і обговорили актуальні та проблемні питання військової освіти в Україні.

Представниці МФО «Рівні можливості» та Начальник ліцею надали особливу увагу питанню впровадження гендерної рівності, зокрема, праву українським жінкам здобувати військову освіту нарівні з чоловіками.

Ігор Гордійчук поінформував, що в ліцеї створені усі передумови для вступу та навчання жінок вже з 1 вересня 2019 року. За його словами, в ліцеї зроблено ремонт та виділено приміщення для майбутніх курсанток. Начальник ліцею зазначив, що вже 50 жінок планують подати документи для вступу в Київський військовий ліцей ім. І. Богуна цього року.

Перший віце-спікер І. Геращенко привітала таке рішення та відзначила, що рівне право на отримання військової освіти відповідає нормам Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків під час проходження військової служби у Збройних Силах України та інших військових формуваннях». 

Представниці МФО «Рівні можливості» та Начальник ліцею висловили стурбованість у зв’язку  із скороченням прийому на навчання дівчат – курсанток внаслідок  рішень Уряду. 

Ірина Геращенко повідомила про намір із Марією Іоновою та Міністром у справам ветеранів Іриною Фріз негайно скерувати відповідні звернення до Уряду з проханням ухвалити зміни для надання можливості жінкам отримувати військову освіту нарівні з чоловіками.  

«Українські жінки мають право нарівні з чоловіками навчатися в ліцеї ім. І.Богуна та інших військових навчальних закладах України. В усіх найпрестижніших військових ліцеях і школах світу дівчата вже давно складають не менше 25 % курсантського складу», - підкреслила І. Геращенко.