Новини

20 лютого 2020, 19:03

У Книжковому клубі Верховної Ради України презентовано книжку "(Не)відомі українці, які змінили історію"

докладніше
20 лютого 2020, 18:01

Пленарні засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
20 лютого 2020, 15:33

До Міжнародного дня рідної мови Національний музей літератури України презентував фотовиставку «Українська мова: від заборон до утвердження»

докладніше
20 лютого 2020, 14:54

До Міжнародного дня рідкісних захворювань, який у світі відзначають в останній день лютого, у Верховній Раді України розгорнуто одноденну фотовиставку «Зірки на підтримку орфанних»

докладніше
20 лютого 2020, 14:43

Відбулася презентація фотовиставки «Вихід до Світла. Історії 40 Не святих»

докладніше
20 лютого 2020, 14:00

Комітет з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України розглянув законопроект про внесення змін до Регламенту щодо підстав для відсутності народного депутата на пленарних засіданнях або засіданнях комітетів

докладніше
20 лютого 2020, 13:46

Комітет з питань антикорупційної політики заслухав голову НАЗК про перебіг перезавантаження органу та хід виконання законодавства щодо викривачів корупції

докладніше
20 лютого 2020, 12:28

Комітет з питань молоді і спорту рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо запровадження державної допомоги дитині на майбутнє

докладніше
20 лютого 2020, 10:50

Комітет з питань інтеграції України з Європейським Союзом розглянув низку законопроектів на відповідність їхніх положень законодавству ЄС, міжнародно-правовим зобов’язанням України в рамках Угоди про асоціацію

докладніше
20 лютого 2020, 10:40

Пам’ятаємо Героїв Небесної Сотні!

докладніше
20 лютого 2020, 09:08

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки заслухав інформацію щодо подій, що сталися 18 лютого в районі проведення операції Об’єднаних сил

докладніше
20 лютого 2020, 09:00

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на черговому пленарному засіданні 20 лютого

докладніше
19 лютого 2020, 20:21

Голова підкомітету з питань забезпечення епідемічної безпеки, боротьби із ВІЛ/СНІД та соціально небезпечними захворюваннями Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Лада Булах провела особистий прийом громадян

докладніше
19 лютого 2020, 19:07

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики взяв до відома звіти Міністерства культури, молоді та спорту і Міністерства соціальної політики щодо виконання Програми діяльності Уряду

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
25 квітня 2019, 14:25

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

І.Геращенко пропонує Парламенту ухвалити заяву до міжнародної спільноти у зв’язку з указом Президента РФ про видачу російських паспортів громадянам України на окупованому Донбасі (відео)


25 квітня під час ранкового пленарного засідання Верховної Ради України Перший віце-спікер Ірина Геращенко засудила указ Президента РФ від 24 квітня ц.р., щодо незаконної видачі російських паспортів на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях України.

Ірина Геращенко наголосила, що таке рішення  готувалось Кремлем давно, однак було прийнято у період послаблення української влади, у післявиборчий період.

Перший заступник Голови Верховної Ради України І. Геращенко поінформувала, що за рішенням Президента України П. Порошенка сьогодні відбудеться засідання Ради Безпеки ООН задля обговорення цього питання. Політик також відзначила, що зазначений указ Президента РФ вже засудили міжнародні партнери України. За словами І. Геращенко, представники іноземних  держав визнають зазначений указ таким, що порушує міжнародне гуманітарне право,  Мінські домовленості та домовленості у «Нормандському форматі» переговорів. 

«Цей указ є небезпечним через те, що Президент РФ робить ставку на південно-осетинський сценарій замороженого конфлікту, але в будь-який час може розпочати повномасштабний наступ під егідою захисту громадян РФ», - наголосила політик.

Представник гуманітарної підгрупи ТКГ також нагадала, що саме через насильницьку паспортизацію в окупованому Криму українські консули не можуть відвідати політв’язнів Кремля, які утримуються в РФ, зокрема, О. Сенцова, О. Кольченка, інших.

Ірина Геращенко також відзначила, що під час засідання ТКГ та робочих підгруп 24 квітня ц.р. представники РФ дізнались про цей указ після того, як українські переговорники представили їм роздрукований текст указу з сайту Кремля.

Перший віце-спікер також назвала невипадковою категоричну відмову Росії підтримати ініціативу України та ОБСЄ щодо запровадження «Великоднього» перемир’я, починаючи з 26 квітня.

«Ми бачимо, наскільки небезпечна ситуація, і як ворог готовий використовувати перехідний період української влади для реалізації свого сценарію. Вважаю, що Український парламент не може залишатись осторонь цих подій», - зауважила І. Геращенко.

Перший заступник Голови Верховної Ради України І. Геращенко звернулась до профільного Комітету Парламенту  з пропозицією напрацювати та прийняти  Постанову про заяву Верховної Ради України до міжнародної спільноти через указ президента РФ про видачу російських паспортів громадянам України на окупованому Донбасі.