Новини

20 вересня 2019, 17:56

Засідання Верховної Ради

докладніше
20 вересня 2019, 17:40

Народні депутати підтримали за основу проект Закону про внесення змін до Митного кодексу щодо захисту прав інтелектуальної власності під час переміщення товарів через митний кордон України

докладніше
20 вересня 2019, 17:27

Народні депутати підтримали за основу проект Закону про зміни до законодавства щодо застосування Збройними Силами України та Державною спецслужбою транспорту бойової техніки, зброї та спецзасобів в особливий період

докладніше
20 вересня 2019, 17:15

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Закону України «Про оборону України» щодо організації оборони держави»

докладніше
20 вересня 2019, 17:10

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання інвестиційної діяльності в Україні»

докладніше
20 вересня 2019, 16:58

Народні депутати підтримали за основу проект Закону про внесення змін до Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу»

докладніше
20 вересня 2019, 16:45

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Закону України «Про державну підтримку кінематографії в Україні»

докладніше
20 вересня 2019, 16:37

Проведено установче засідання Постійної делегації Верховної Ради України у Парламентській Асамблеї Ради Європи

докладніше
20 вересня 2019, 16:35

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг»

докладніше
20 вересня 2019, 16:10

У Верховній Раді відбулося перше засідання Книжкового клубу «Саміт з книгою»

докладніше
20 вересня 2019, 16:00

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки рекомендує Верховній Раді ухвалити в цілому зміни до Закону України "Про оборону України"

докладніше
20 вересня 2019, 15:58

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Закону «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг»

докладніше
20 вересня 2019, 15:30

Комітет з питань інтеграції України з Євросоюзом визнав низку законопроектів такими, що за своєю метою відповідають цілям Угоди про асоціацію, проте потребують доопрацювання з метою комплексного врахуванням норм Конвенції ООН проти корупції

докладніше
20 вересня 2019, 14:30

21 вересня буде проведено благодійний турнір з футболу «Кубок Верховної Ради України IX скликання»

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
25 квітня 2019, 14:25

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

І.Геращенко пропонує Парламенту ухвалити заяву до міжнародної спільноти у зв’язку з указом Президента РФ про видачу російських паспортів громадянам України на окупованому Донбасі (відео)


25 квітня під час ранкового пленарного засідання Верховної Ради України Перший віце-спікер Ірина Геращенко засудила указ Президента РФ від 24 квітня ц.р., щодо незаконної видачі російських паспортів на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях України.

Ірина Геращенко наголосила, що таке рішення  готувалось Кремлем давно, однак було прийнято у період послаблення української влади, у післявиборчий період.

Перший заступник Голови Верховної Ради України І. Геращенко поінформувала, що за рішенням Президента України П. Порошенка сьогодні відбудеться засідання Ради Безпеки ООН задля обговорення цього питання. Політик також відзначила, що зазначений указ Президента РФ вже засудили міжнародні партнери України. За словами І. Геращенко, представники іноземних  держав визнають зазначений указ таким, що порушує міжнародне гуманітарне право,  Мінські домовленості та домовленості у «Нормандському форматі» переговорів. 

«Цей указ є небезпечним через те, що Президент РФ робить ставку на південно-осетинський сценарій замороженого конфлікту, але в будь-який час може розпочати повномасштабний наступ під егідою захисту громадян РФ», - наголосила політик.

Представник гуманітарної підгрупи ТКГ також нагадала, що саме через насильницьку паспортизацію в окупованому Криму українські консули не можуть відвідати політв’язнів Кремля, які утримуються в РФ, зокрема, О. Сенцова, О. Кольченка, інших.

Ірина Геращенко також відзначила, що під час засідання ТКГ та робочих підгруп 24 квітня ц.р. представники РФ дізнались про цей указ після того, як українські переговорники представили їм роздрукований текст указу з сайту Кремля.

Перший віце-спікер також назвала невипадковою категоричну відмову Росії підтримати ініціативу України та ОБСЄ щодо запровадження «Великоднього» перемир’я, починаючи з 26 квітня.

«Ми бачимо, наскільки небезпечна ситуація, і як ворог готовий використовувати перехідний період української влади для реалізації свого сценарію. Вважаю, що Український парламент не може залишатись осторонь цих подій», - зауважила І. Геращенко.

Перший заступник Голови Верховної Ради України І. Геращенко звернулась до профільного Комітету Парламенту  з пропозицією напрацювати та прийняти  Постанову про заяву Верховної Ради України до міжнародної спільноти через указ президента РФ про видачу російських паспортів громадянам України на окупованому Донбасі.