Новини

27 червня 2019, 12:59

У Комітеті з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму відбулося нагородження представників органів місцевого самоврядування та туристичної громадськості за розвиток туристичної індустрії

докладніше
27 червня 2019, 11:47

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій взяв участь у роботі IV форуму місцевого розвитку (25-27 червня, м.Трускавець)

докладніше
27 червня 2019, 09:44

Огляд головних тем «Голосу України» від 27 червня

докладніше
26 червня 2019, 18:49

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій підтримує рішення постійної делегації України у ПАРЄ щодо припинення участі у роботі сесії Асамблеї та ініціюватиме проведення наради щодо ситуації у ПАРЄ

докладніше
26 червня 2019, 17:47

Андрій Парубій: Скасування Окружним адміністративним судом Києва перейменування двох проспектів на честь Степана Бандери та Романа Шухевича суперечить діючому закону про декомунізацію та буде оскаржене

докладніше
26 червня 2019, 15:31

Голова Комітету у закордонних справах Ганна Гопко взяла участь у IV Форумі місцевого розвитку

докладніше
26 червня 2019, 14:05

Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування рекомендує Верховній Раді підтримати законопроект щодо захисту прав територіальних громад в процесі добровільного їх об'єднання та приєднання до ОТГ

докладніше
26 червня 2019, 09:44

Огляд головних тем «Голосу України» від 26 червня

докладніше
25 червня 2019, 18:00

Ірина Геращенко: Українська делегація в ПАРЄ закликає Верховну Раду України терміново розглянути питання про зупинення участі України в ПАРЄ у подальшому

докладніше
25 червня 2019, 11:09

Комітет з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму розглянув питання про виконання вимог законодавства України стосовно захисту права дитини на житло

докладніше
25 червня 2019, 09:37

Огляд головних тем «Голосу України» від 25 червня

докладніше
24 червня 2019, 15:23

А.Парубій: «Всі дії, які будуть необхідні для захисту закону про мову, мною будуть проводитися персонально, незалежно від того, в якій ролі я буду в цей момент - Голови Верховної Ради України чи громадянина Андрія Парубія»

докладніше
24 червня 2019, 15:12

«Україна використовує всі засоби, і, зокрема, парламентські, щоб наблизити день набуття членства», - Голова Верховної Ради А.Парубій про важливість підтримки ПА НАТО

докладніше
24 червня 2019, 12:27

«Кожна країна, в якій проходила Парламентська Асамблея НАТО і яка не була членом цієї організації, дуже швидко ставала членом Альянсу», - А.Парубій про проведення ПА НАТО навесні 2020 року в Україні

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
09 квітня 2019, 17:25

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Ірина Геращенко: «Розраховуємо на незмінну позицію Чехії у питанні санкцій проти РФ до звільнення Криму і Донбасу»

 

 

9 квітня Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко зустрілася із делегацією Комітету у закордонних справах Палати депутатів Парламенту Чеської Республіки на чолі із Головою Комітету у закордонних справах Палати депутатів Парламенту Чеської Республіки Любомиром Заоралеком.

Під час зустрічі було обговорено питання щодо міжпарламентської співпраці, консолідації зусиль задля протидії гібридним викликам з боку РФ. Ірина Геращенко повідомила, що російсько-окупаційні війська продовжують порушувати режим тиші на Донбасі, розповіла про останні трагічні події на фронті, загибель військових і цивільних, зокрема , військовослужбовців - жінок, від обстрілів російськими мінами.

Російська сторона заблокувала питання звільнення незаконно утримуваних громадян України – заручників, політв’язнів Кремля та військовополонених.

Перший віце-спікер І.Геращенко подякувала представникам Парламенту Чехії за незмінну позицію в підтримці територіальної цілісності і суверенітету України і закликала до більшої консолідації у протидії російським гібридним викликам у міжпарламентських асамблеях.

«Цього тижня у Страсбурзі розглядатиметься важлива резолюція щодо зміни процедури моніторингу та запровадження санкцій в Асамблеї проти РФ. Ми розраховуємо на спільну позицію у ПАРЄ щодо недопущення реалізації подібних намірів», - наголосила І. Геращенко.

Політик також висловила сподівання на активізацію співпраці парламентських делегацій України та Чеської Республіки в ПА НАТО та ОБСЄ.

Голова Комітету у закордонних справах Палати депутатів Парламенту Чеської Республіки Любомир Заоралек підтвердив, що Чеська Республіка підтримує суверенітет та територіальну цілісність України у її міжнародно визнаних кордонах. Любомир Заоралек зазначив, що Україна залишається надійним партнером Чехії у контексті реалізації спільних проектів та в інших форматах торгівельно-економічного співробітництва. Голова Комітету у закордонних справах Палати депутатів Парламенту Чеської Республіки висловив сподівання, що незважаючи на виборчі процеси, Україна залишиться вірною обраному курсу європейської та євроатлантичної інтеграції. Він також наголосив на необхідності подальшого впровадження реформ, зокрема, щодо дерегуляції та спрощення ведення бізнесу та створення сприятливого інвестиційного клімату в Україні.

Під час зустрічі сторони також обговорили загрози з боку РФ щодо втручання у вибори в Україні. Ірина Геращенко розповіла про спроби спотворення громадської думки через олігархічні медіа, соцмережі та інші методи гібридних впливів.

Ірина Геращенко підкреслила, що Президент України Петро Порошенко забезпечив проведення демократичних та відкритих виборів, які відбулись без системних фальсифікацій, без втручання адмінресурсу. Вона також повідомила, що на виборах Президента України працювала рекордна кількість міжнародних спостерігачів від міжнародних організацій, всі вони визнали українські вибори чесними, демократичними, транспарентними.

Співрозмовники також обговорили важливість передвиборчих дебатів між кандидатами - аби виборці могли зробити усвідомлений вибір.