Новини

20 вересня 2019, 09:03

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на черговому пленарному засіданні 20 вересня

докладніше
19 вересня 2019, 18:28

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів обговорив низку законодавчих ініціатив щодо підвищення розміру прожиткового мінімуму

докладніше
19 вересня 2019, 18:13

Засідання Верховної Ради

докладніше
19 вересня 2019, 17:26

Голова Верховної Ради України обговорив з Головою Представництва НАТО в Україні можливості підтримки та розширення співпраці

докладніше
19 вересня 2019, 16:40

Верховна Рада призначила Дмитра Сенниченка головою Фонду державного майна України

докладніше
19 вересня 2019, 16:20

Члени Комітету з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, м. Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин провели особистий прийом громадян

докладніше
19 вересня 2019, 15:34

Відбулося організаційне засідання депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків зі США

докладніше
19 вересня 2019, 14:03

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо перезавантаження влади»

докладніше
19 вересня 2019, 14:00

Обрано керівництво депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків з Японією

докладніше
19 вересня 2019, 13:12

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо подання єдиної звітності з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування і податку на доходи фізичних осіб»

докладніше
19 вересня 2019, 13:11

Відбулося організаційне засідання депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків з Канадою

докладніше
19 вересня 2019, 13:10

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»

докладніше
19 вересня 2019, 13:07

До складу міжфракційного об’єднання «Українці в світі» увійшли 49 народних депутатів

докладніше
19 вересня 2019, 13:02

Розпочне роботу Книжковий клуб Верховної Ради України «Саміт з книгою»

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
09 квітня 2019, 17:25

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Ірина Геращенко: «Розраховуємо на незмінну позицію Чехії у питанні санкцій проти РФ до звільнення Криму і Донбасу»

 

 

9 квітня Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко зустрілася із делегацією Комітету у закордонних справах Палати депутатів Парламенту Чеської Республіки на чолі із Головою Комітету у закордонних справах Палати депутатів Парламенту Чеської Республіки Любомиром Заоралеком.

Під час зустрічі було обговорено питання щодо міжпарламентської співпраці, консолідації зусиль задля протидії гібридним викликам з боку РФ. Ірина Геращенко повідомила, що російсько-окупаційні війська продовжують порушувати режим тиші на Донбасі, розповіла про останні трагічні події на фронті, загибель військових і цивільних, зокрема , військовослужбовців - жінок, від обстрілів російськими мінами.

Російська сторона заблокувала питання звільнення незаконно утримуваних громадян України – заручників, політв’язнів Кремля та військовополонених.

Перший віце-спікер І.Геращенко подякувала представникам Парламенту Чехії за незмінну позицію в підтримці територіальної цілісності і суверенітету України і закликала до більшої консолідації у протидії російським гібридним викликам у міжпарламентських асамблеях.

«Цього тижня у Страсбурзі розглядатиметься важлива резолюція щодо зміни процедури моніторингу та запровадження санкцій в Асамблеї проти РФ. Ми розраховуємо на спільну позицію у ПАРЄ щодо недопущення реалізації подібних намірів», - наголосила І. Геращенко.

Політик також висловила сподівання на активізацію співпраці парламентських делегацій України та Чеської Республіки в ПА НАТО та ОБСЄ.

Голова Комітету у закордонних справах Палати депутатів Парламенту Чеської Республіки Любомир Заоралек підтвердив, що Чеська Республіка підтримує суверенітет та територіальну цілісність України у її міжнародно визнаних кордонах. Любомир Заоралек зазначив, що Україна залишається надійним партнером Чехії у контексті реалізації спільних проектів та в інших форматах торгівельно-економічного співробітництва. Голова Комітету у закордонних справах Палати депутатів Парламенту Чеської Республіки висловив сподівання, що незважаючи на виборчі процеси, Україна залишиться вірною обраному курсу європейської та євроатлантичної інтеграції. Він також наголосив на необхідності подальшого впровадження реформ, зокрема, щодо дерегуляції та спрощення ведення бізнесу та створення сприятливого інвестиційного клімату в Україні.

Під час зустрічі сторони також обговорили загрози з боку РФ щодо втручання у вибори в Україні. Ірина Геращенко розповіла про спроби спотворення громадської думки через олігархічні медіа, соцмережі та інші методи гібридних впливів.

Ірина Геращенко підкреслила, що Президент України Петро Порошенко забезпечив проведення демократичних та відкритих виборів, які відбулись без системних фальсифікацій, без втручання адмінресурсу. Вона також повідомила, що на виборах Президента України працювала рекордна кількість міжнародних спостерігачів від міжнародних організацій, всі вони визнали українські вибори чесними, демократичними, транспарентними.

Співрозмовники також обговорили важливість передвиборчих дебатів між кандидатами - аби виборці могли зробити усвідомлений вибір.