Новини

28 травня 2020, 16:30

У Верховній Раді України вдосконалюють планування законопроектної роботи

докладніше
28 травня 2020, 15:27

Україну та Австрію ще більше зблизив гуманітарний коридор, - віцеспікерка Олена Кондратюк

докладніше
28 травня 2020, 15:22

Книжки Парламентського видавництва стали лауреатами III Всеукраїнського бібліотечного «Біографічного рейтингу»

докладніше
28 травня 2020, 12:30

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо соціального захисту населення в період карантину, пов’язаного з запобіганням виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)

докладніше
28 травня 2020, 12:00

Комітет з питань екологічної політики та природокористування підтримав пропозиції до законопроекту про управління відходами

докладніше
28 травня 2020, 10:55

Голова Верховної Ради України вніс зміни до Розпорядження «Про додаткові заходи із попередження виникнення гострої респіраторної хвороби» від 12 березня 2020 року, №151

докладніше
28 травня 2020, 09:46

Огляд головних тем «Голосу України» від 28 травня

докладніше
27 травня 2020, 18:59

Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування розглянув ряд проблемних питань медичної галузі

докладніше
27 травня 2020, 15:57

Комітет з питань освіти, науки та інновацій рекомендує Верховній Раді відправити на доопрацювання законопроект про покращення соціально-економічного становища студентів

докладніше
27 травня 2020, 15:43

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо окремих питань діяльності професійних спілок (відео)

докладніше
27 травня 2020, 15:00

Комітет з питань аграрної та земельної політики рекомендує ухвалити у другому читанні і в цілому законопроект про внесення змін до Закону про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження

докладніше
27 травня 2020, 10:30

Президент Парламентської асамблеї НАТО та українська делегація обговорили ситуацію щодо пандемії COVID-19 та триваючу агресію з боку Росії

докладніше
27 травня 2020, 09:34

Огляд головних тем «Голосу України» від 27 травня

докладніше
26 травня 2020, 12:52

Комітет з питань правової політики рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо обов'язку виконавця проводити індексацію розміру аліментів, визначеного судом у твердій грошовій сумі

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
09 квітня 2019, 17:25

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Ірина Геращенко: «Розраховуємо на незмінну позицію Чехії у питанні санкцій проти РФ до звільнення Криму і Донбасу»

 

 

9 квітня Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко зустрілася із делегацією Комітету у закордонних справах Палати депутатів Парламенту Чеської Республіки на чолі із Головою Комітету у закордонних справах Палати депутатів Парламенту Чеської Республіки Любомиром Заоралеком.

Під час зустрічі було обговорено питання щодо міжпарламентської співпраці, консолідації зусиль задля протидії гібридним викликам з боку РФ. Ірина Геращенко повідомила, що російсько-окупаційні війська продовжують порушувати режим тиші на Донбасі, розповіла про останні трагічні події на фронті, загибель військових і цивільних, зокрема , військовослужбовців - жінок, від обстрілів російськими мінами.

Російська сторона заблокувала питання звільнення незаконно утримуваних громадян України – заручників, політв’язнів Кремля та військовополонених.

Перший віце-спікер І.Геращенко подякувала представникам Парламенту Чехії за незмінну позицію в підтримці територіальної цілісності і суверенітету України і закликала до більшої консолідації у протидії російським гібридним викликам у міжпарламентських асамблеях.

«Цього тижня у Страсбурзі розглядатиметься важлива резолюція щодо зміни процедури моніторингу та запровадження санкцій в Асамблеї проти РФ. Ми розраховуємо на спільну позицію у ПАРЄ щодо недопущення реалізації подібних намірів», - наголосила І. Геращенко.

Політик також висловила сподівання на активізацію співпраці парламентських делегацій України та Чеської Республіки в ПА НАТО та ОБСЄ.

Голова Комітету у закордонних справах Палати депутатів Парламенту Чеської Республіки Любомир Заоралек підтвердив, що Чеська Республіка підтримує суверенітет та територіальну цілісність України у її міжнародно визнаних кордонах. Любомир Заоралек зазначив, що Україна залишається надійним партнером Чехії у контексті реалізації спільних проектів та в інших форматах торгівельно-економічного співробітництва. Голова Комітету у закордонних справах Палати депутатів Парламенту Чеської Республіки висловив сподівання, що незважаючи на виборчі процеси, Україна залишиться вірною обраному курсу європейської та євроатлантичної інтеграції. Він також наголосив на необхідності подальшого впровадження реформ, зокрема, щодо дерегуляції та спрощення ведення бізнесу та створення сприятливого інвестиційного клімату в Україні.

Під час зустрічі сторони також обговорили загрози з боку РФ щодо втручання у вибори в Україні. Ірина Геращенко розповіла про спроби спотворення громадської думки через олігархічні медіа, соцмережі та інші методи гібридних впливів.

Ірина Геращенко підкреслила, що Президент України Петро Порошенко забезпечив проведення демократичних та відкритих виборів, які відбулись без системних фальсифікацій, без втручання адмінресурсу. Вона також повідомила, що на виборах Президента України працювала рекордна кількість міжнародних спостерігачів від міжнародних організацій, всі вони визнали українські вибори чесними, демократичними, транспарентними.

Співрозмовники також обговорили важливість передвиборчих дебатів між кандидатами - аби виборці могли зробити усвідомлений вибір.