Новини

14 червня 2019, 17:23

Голова Верховної Ради: «У тривожні періоди змін в країні корисно згадувати про свою історію»

докладніше
14 червня 2019, 16:43

А.Парубій: «Збереження національної ідентичності, вступ в НАТО і вступ в ЄС – ключові етапи програми розвитку України»

докладніше
14 червня 2019, 15:55

Андрій Парубій «Завдання Форуму «VIA CARPATIA» – побудова спільної з європейськими країнами стратегії розвитку»

докладніше
14 червня 2019, 15:24

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій передав до Конституційного Суду України документ про чисельність складу фракцій, які входили до коаліції

докладніше
14 червня 2019, 14:42

У №24 «Відомостей Верховної Ради України» опубліковано ряд постанов Верховної Ради України

докладніше
14 червня 2019, 13:17

«Вкрай важливо бути об’єднаними і згуртованими перед викликами, які стоять перед Україною», - Голова Верховної Ради України Андрій Парубій на Форумі країн Центральної та Східної Європи «VIA CARPATIA»

докладніше
14 червня 2019, 09:30

Огляд головних тем «Голосу України» від 14 червня

докладніше
13 червня 2019, 17:34

Делегація Комітету у закордонних справах перебуває з візитом у м. Вашингтон (США)

докладніше
13 червня 2019, 13:15

Голова Верховної Ради Андрій Парубій підписав Закон України «Про тимчасові слідчі комісії і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України» і передав його на підпис Президенту України

докладніше
13 червня 2019, 12:00

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій 14-15 червня 2019 року візьме участь у Міжнародній конференції «Коло Вінценза: Україна на переломі»

докладніше
13 червня 2019, 11:07

Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо вдосконалення порядку відшкодування шкоди, завданої громадянинові правоохоронними органами або судом, відповідно до практики Європейського суду з прав людини

докладніше
13 червня 2019, 09:46

Ірина Геращенко: «Збільшення представництва жінок у секторі безпеки та оборони та посилення їх ролі у миротворчих процесах - мета нової платформи «Безпека.Жінки.Мир»»

докладніше
13 червня 2019, 05:00

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій вітає жителів Маріуполя з п’ятою річницею звільнення міста від російської окупації

докладніше
12 червня 2019, 17:30

Відбувся тренінг "Основи громадянської парламентської освіти"

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
10 жовтня 2003, 16:36

Комітет з питань соціальної політики та праці рекомендував парламенту підтримати проект закону "Про статус та процесуальні і соціальні гарантії слідчих України"

Законопроектом пропонується визначити правовий статус слідчих з метою створення та забезпечення належних умов та гарантій їх діяльності під час провадження досудового слідства по кримінальним справам.

За словами автора законопроекту, народного депутата Юрія Кармазіна, необхідність у прийнятті Закону "Про статус та процесуальні і соціальні гарантії слідчих України" викликана вимогами статті 9 Перехідних положень Конституції України, згідно з якою необхідно сформувати систему досудового слідства в державі та ввести в дію закони, що регулюватимуть функціонування цієї системи. У зв'язку з цим назріла необхідність у законодавчому визначенні застосованого в Конституції України терміну "система органів досудового слідства". Для створення цієї системи недостатньо прийняття лише нового Кримінально-процесуального кодексу України. Необхідно додатково прийняти низку інших законів, зокрема, "Про статус та процесуальні і соціальні гарантії слідчих України" та нормативних актів, якими б визначалась чисельність слідчих апаратів, їх матеріальне забезпечення, регулювались би інші функції органів досудового слідства тощо.

Так, проектом передбачається змінити існуючий порядок підпорядкування слідчих працівників. При цьому керівники центральних слідчих апаратів відповідних відомств матимуть повноваження щодо зарахування слідчих на роботу (службу), їх звільнення, застосування дисциплінарної практики.

Перші заступники та заступники начальників центральних слідчих апаратів та керівники відповідних слідчих апаратів Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя та прирівняних до них підрозділів призначатимуться на посади та звільнятимуться з посад керівниками відповідних відомств за поданнями керівників центральних слідчих апаратів.

Всі інші керівники слідчих підрозділів та слідчі призначатимуться на посади і звільнятимуться з посад керівниками центральних слідчих апаратів за поданнями відповідних керівників слідчих підрозділів.

Тобто, працівники слідчих підрозділів будуть виведені з підпорядкування начальників міських, районних та лінійних органів, оперативних начальників та командирів, за якими залишиться лише функція організації взаємодії між слідчими та працівниками оперативних та інших служб. Керівництво слідчими буде здійснюватись лише по вертикалі - керівниками вищестоящих слідчих підрозділів. При цьому значно зросте як відповідальність керівників слідчих апаратів за підбір і розстановку кадрів, так і відповідальність кожного слідчого за кінцеві результати роботи.

Здійснений у відповідності до статті 27 Бюджетного кодексу України аналіз тих норм законопроекту, що стосуються матеріального забезпечення та соціального захисту слідчих працівників, які змінюються у зв'язку з прийняттям цього Закону, свідчить, що на реалізацію цього законопроекту додатково до існуючих видатків необхідно виділити із Державного бюджету України на утримання 11,7 тисячі слідчих працівників органів внутрішніх справ лише 30,8 млн. гривень, на утримання 966 слідчих податкової міліції - 2,7 млн. гривень, на утримання 600 слідчих СБУ 2 млн. грн., а всього - додатково 35,5 млн. грн.