Новини

03 липня 2020, 17:07

Позачергове пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
03 липня 2020, 17:05

Прийнято за основу проект Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення умов підтримки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії»

докладніше
03 липня 2020, 17:02

Прийнято Закон "Про внесення змін до Закону України "Про державну службу" щодо кандидатського резерву"

докладніше
03 липня 2020, 16:58

Прийнято Закон "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік»""

докладніше
03 липня 2020, 16:50

Прийнято за основу проект Закону «Про реабілітацію осіб з обмеженнями життєдіяльності»

докладніше
03 липня 2020, 16:43

Прийнято Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань організації освітнього процесу в сфері охорони здоров'я»

докладніше
03 липня 2020, 16:40

Прийнято Постанову "Про звільнення Терентьєва Ю.О. з посади Голови Антимонопольного комітету України"

докладніше
03 липня 2020, 16:18

Прийнято Постанову "Про звільнення Смолія Я.В. з посади Голови Національного банку України"

докладніше
03 липня 2020, 15:16

Прийнято Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік""

докладніше
03 липня 2020, 14:50

Прийнято Постанову «Про урочисте засідання Верховної Ради України з нагоди 30-ї річниці прийняття Декларації про державний суверенітет України»

докладніше
03 липня 2020, 14:36

Прийнято Закон "Про внесення змін до Закону України "Про вищу освіту" щодо особливостей вступу до закладів вищої освіти осіб з тимчасово окупованих територій Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, Донецької та Луганської областей"

докладніше
03 липня 2020, 14:04

Ранкове пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
03 липня 2020, 13:45

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков підписав Розпорядження про скликання позачергового пленарного засідання Верховної Ради України дев’ятого скликання

докладніше
03 липня 2020, 10:43

Комітет з питань свободи слова розглянув звернення представників ЗМІ

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
10 жовтня 2003, 16:36

Комітет з питань соціальної політики та праці рекомендував парламенту підтримати проект закону "Про статус та процесуальні і соціальні гарантії слідчих України"

Законопроектом пропонується визначити правовий статус слідчих з метою створення та забезпечення належних умов та гарантій їх діяльності під час провадження досудового слідства по кримінальним справам.

За словами автора законопроекту, народного депутата Юрія Кармазіна, необхідність у прийнятті Закону "Про статус та процесуальні і соціальні гарантії слідчих України" викликана вимогами статті 9 Перехідних положень Конституції України, згідно з якою необхідно сформувати систему досудового слідства в державі та ввести в дію закони, що регулюватимуть функціонування цієї системи. У зв'язку з цим назріла необхідність у законодавчому визначенні застосованого в Конституції України терміну "система органів досудового слідства". Для створення цієї системи недостатньо прийняття лише нового Кримінально-процесуального кодексу України. Необхідно додатково прийняти низку інших законів, зокрема, "Про статус та процесуальні і соціальні гарантії слідчих України" та нормативних актів, якими б визначалась чисельність слідчих апаратів, їх матеріальне забезпечення, регулювались би інші функції органів досудового слідства тощо.

Так, проектом передбачається змінити існуючий порядок підпорядкування слідчих працівників. При цьому керівники центральних слідчих апаратів відповідних відомств матимуть повноваження щодо зарахування слідчих на роботу (службу), їх звільнення, застосування дисциплінарної практики.

Перші заступники та заступники начальників центральних слідчих апаратів та керівники відповідних слідчих апаратів Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя та прирівняних до них підрозділів призначатимуться на посади та звільнятимуться з посад керівниками відповідних відомств за поданнями керівників центральних слідчих апаратів.

Всі інші керівники слідчих підрозділів та слідчі призначатимуться на посади і звільнятимуться з посад керівниками центральних слідчих апаратів за поданнями відповідних керівників слідчих підрозділів.

Тобто, працівники слідчих підрозділів будуть виведені з підпорядкування начальників міських, районних та лінійних органів, оперативних начальників та командирів, за якими залишиться лише функція організації взаємодії між слідчими та працівниками оперативних та інших служб. Керівництво слідчими буде здійснюватись лише по вертикалі - керівниками вищестоящих слідчих підрозділів. При цьому значно зросте як відповідальність керівників слідчих апаратів за підбір і розстановку кадрів, так і відповідальність кожного слідчого за кінцеві результати роботи.

Здійснений у відповідності до статті 27 Бюджетного кодексу України аналіз тих норм законопроекту, що стосуються матеріального забезпечення та соціального захисту слідчих працівників, які змінюються у зв'язку з прийняттям цього Закону, свідчить, що на реалізацію цього законопроекту додатково до існуючих видатків необхідно виділити із Державного бюджету України на утримання 11,7 тисячі слідчих працівників органів внутрішніх справ лише 30,8 млн. гривень, на утримання 966 слідчих податкової міліції - 2,7 млн. гривень, на утримання 600 слідчих СБУ 2 млн. грн., а всього - додатково 35,5 млн. грн.