Новини

25 травня 2019, 16:52

Ірина Геращенко: «Ми не можемо допустити призупинення руху України до ЄС і НАТО, і разом із громадськістю маємо надалі працювати для реалізації стратегічного курсу нашої Держави»

докладніше
25 травня 2019, 16:39

Ірина Геращенко та інші представники і експерти гуманітарної підгрупи ТКГ обговорили питання роботи підгрупи із Президентом України

докладніше
24 травня 2019, 16:00

Голова Комітету у закордонних справах Ганна Гопко наголосила на значній ролі культурної дипломатії у просуванні інтересів держави

докладніше
24 травня 2019, 09:37

Огляд головних тем «Голосу України» від 24 травня

докладніше
24 травня 2019, 09:00

У Комітеті з питань європейської інтеграції відбулася зустріч з депутатами Парламенту Швеції

докладніше
23 травня 2019, 16:30

У Верховній Раді України розпочався практикум з розробки законодавства для посадових осіб місцевого самоврядування з питань освіти

докладніше
23 травня 2019, 15:06

Ірина Геращенко: «Ми розраховуємо на спільну зі шведською делегацією позицію в ПАРЄ: делегація Росії може повернутися тільки за умови виконання резолюцій Асамблеї»

докладніше
23 травня 2019, 14:58

Голова Комітету у закордонних справах Ганна Гопко: До грудневого саміту НАТО новий Парламент має ухвалити пакет законів у сфері цивільної безпеки

докладніше
23 травня 2019, 14:31

«Східне партнерство виходить на новий рівень співпраці», - Петро Боднар

докладніше
23 травня 2019, 09:36

Огляд головних тем «Голосу України» від 23 травня

докладніше
23 травня 2019, 05:00

Вітання Голови Верховної Ради України Андрія Парубія з Днем морської піхоти України

докладніше
22 травня 2019, 19:50

Ірина Геращенко виступила проти закритих виборчих списків та закликала запровадити гендерні квоти у виборчому законодавстві

докладніше
22 травня 2019, 18:40

Голова Комітету у закордонних справах Ганна Гопко виступила на Форумі "Відповідальність, довіра, інклюзивність: бачення реформ завтрашнього дня. Пропозиції громадянського суспільства"

докладніше
22 травня 2019, 17:49

Ірина Геращенко нагородила цінним подарунком Голови Парламенту талановитого учня, рекордсмена шкільних олімпіад - 6-класника Андрія Куделю

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
22 березня 2019, 19:29

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

І.Геращенко: «Знешкоджені російські БПЛА на Донбасі - черговий доказ військової агресії РФ проти України, і ми вимагаємо жорсткої реакції від ОБСЄ, учасників «Нормандського формату» та міжнародних партнерів»


22 березня відбулося засідання неформальної депутатської групи «Мінська платформа» з вироблення стратегії мирного врегулювання ситуації на сході України під головування Першого віце-спікера Ірини Геращенко за участі представника України в ТКГ Євгена Марчука. У ході засідання начальник Головного командного центру – заступник начальника Об’єднаного оперативного штабу ЗСУ генерал-майор Богдана Бондар продемонстрував два безпілотних літальних апарати (БПЛА) російського виробництва, які нещодавно були збиті на Донбасі.

Богдан Боднар повідомив, що обидва БПЛА («Орлан – 10» і « Еленор -3СВ») виготовляються лише в Російській Федерації та не експортуються, що є однозначним, черговим доказом російської військової агресії на Донбасі. Він також уточнив, що обидва БПЛА є розвідувальними, призначеними для коригування вогню по позиціям ЗСУ та населених пунктів Донбасу.

Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко додала, що російські БПЛА продемонстрували місії ОБСЄ 22 березня.

«Ми вимагаємо жорсткої реакції від ОБСЄ, учасників «Нормандського формату» та міжнародних партнерів на ці чергові, очевидні докази російської військової агресії проти України. Ми також порушимо це питання під час засідання парламентських асамблей НАТО, ОБСЄ та Ради Європи», – заявила І. Геращенко.

Представник України в ТКГ Євген Марчук наголосив, що Мінські угоди забороняють використання таких БПЛА та передбачають використання лише БПЛА ОБСЄ. Разом з тим, Є. Марчук зазначив, що російські війська не лише використовують свої БПЛА, але і збивають БПЛА, що належать ОБСЄ.

Євген Марчук також повідомив, що російська сторона систематично порушує режим тиші. За його словами, з часу оголошення нового режиму тиші (з 8 березня 2019 року) на Донбасі загинули п’ять військовослужбовців. 

Представник України в ТКГ також поінформував про інші проблемні безпекові питання на Донбасі, зокрема, щодо блокування російською стороною доступу СММ ОБСЄ. За його словами, за п’ять років російські окупаційні війська жодного разу не допустили патрулі СММ ОБСЄ на територію, яка має бути звільнена від важких озброєнь.