Новини

28 травня 2020, 16:30

У Верховній Раді України вдосконалюють планування законопроектної роботи

докладніше
28 травня 2020, 15:27

Україну та Австрію ще більше зблизив гуманітарний коридор, - віцеспікерка Олена Кондратюк

докладніше
28 травня 2020, 15:22

Книжки Парламентського видавництва стали лауреатами III Всеукраїнського бібліотечного «Біографічного рейтингу»

докладніше
28 травня 2020, 12:30

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо соціального захисту населення в період карантину, пов’язаного з запобіганням виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)

докладніше
28 травня 2020, 12:00

Комітет з питань екологічної політики та природокористування підтримав пропозиції до законопроекту про управління відходами

докладніше
28 травня 2020, 10:55

Голова Верховної Ради України вніс зміни до Розпорядження «Про додаткові заходи із попередження виникнення гострої респіраторної хвороби» від 12 березня 2020 року, №151

докладніше
28 травня 2020, 09:46

Огляд головних тем «Голосу України» від 28 травня

докладніше
27 травня 2020, 18:59

Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування розглянув ряд проблемних питань медичної галузі

докладніше
27 травня 2020, 15:57

Комітет з питань освіти, науки та інновацій рекомендує Верховній Раді відправити на доопрацювання законопроект про покращення соціально-економічного становища студентів

докладніше
27 травня 2020, 15:43

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо окремих питань діяльності професійних спілок (відео)

докладніше
27 травня 2020, 15:00

Комітет з питань аграрної та земельної політики рекомендує ухвалити у другому читанні і в цілому законопроект про внесення змін до Закону про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження

докладніше
27 травня 2020, 10:30

Президент Парламентської асамблеї НАТО та українська делегація обговорили ситуацію щодо пандемії COVID-19 та триваючу агресію з боку Росії

докладніше
27 травня 2020, 09:34

Огляд головних тем «Голосу України» від 27 травня

докладніше
26 травня 2020, 12:52

Комітет з питань правової політики рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо обов'язку виконавця проводити індексацію розміру аліментів, визначеного судом у твердій грошовій сумі

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
20 березня 2019, 08:45

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Ірина Геращенко: «Країна-агресор РФ має усвідомити, що санкційний тиск за збройну агресію проти України лише зростатиме»

 

Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко  на відкритті експозиції «Повернення додому» у Верховній Раді України наголосила, що вже 115-й день Російська Федерація незаконно утримує 24 військовослужбовця ВМС ЗСУ.

Інформуючи про зусилля української влади щодо звільнення незаконно утримуваних громадян України в Російській Федерації, Ірина Геращенко заявила, що сьогодні, на жаль, немає жодного позитивного сигналу від РФ щодо готовності звільнити 24 військовополонених. Політик висловила переконання, що Росія блокуватиме процес звільнення українців до проведення президентських виборів в Україні.

«Під час засідань робочої підгрупи з гуманітарних питань та ТКГ у Мінську українська сторона наполягає на односторонньому звільненні 24 військовополонених та закликає звільнити 25 політв’язнів Кремля в обмін на 25 затриманих в Україні громадян РФ. Незважаючи на деструктивну позицію російської сторони, ми наполягаємо, що це питання є предметом розгляду переговорів у Мінську», - заявила І.Геращенко.

Політик відзначила копітку роботу Президента України П.Порошенка, українських дипломатів, родичів та громадських активістів стосовно докладених зусиль задля посилення санкційного тиску на Російську Федерацію. Ірина Геращенко привітала запровадження «Азовського пакету» санкцій з боку міжнародної спільноти – ЄС, США та Канади. Разом з тим, політик висловила переконання, що наявний перелік політичних та економічних обмежень є недостатнім.

За словами Першого віце-спікера, обстріли та захоплення суден і членів екіпажів, недопуск представників міжнародних місій ОБСЄ і МКЧХ та українського омбудсмена до військовополонених, блокування навігації по Керченській протоці і в Азовському морі потребують введення не лише персональних санкцій з боку ЄС, але й секторальних санкцій.

«Країна-агресор РФ має усвідомити, що санкційний тиск за збройну агресію в Україні з часом лише зростатиме. Ми розраховуємо на запровадження секторальних санкцій проти РФ, зокрема з боку Європейського Союзу», - наголосила І. Геращенко.

Ірина Геращенко підкреслила важливість підтримки родин військовополонених та відзначила рішення Уряду щодо виплат матеріальної допомоги рідним незаконно утримуваних громадян України.

Співорганізатори виставки, батьки наймолодшого із 24 військовополонених Євгенія та Дмитро Ейдери, розповіли про представлені на виставці роботи. Євгенія Ейдер зазначила, що за приклад була взята картина Беати Куркуль «Маленький кораблик, повертайся додому», намальована у перші дні захоплення українців. За її словами, художники створили «копії», але у своєму стилі.

Євгенія Ейдер також закликала написати листи підтримки 24 військовополоненим, які будуть передані в СІЗО «Лефортово».

У відкритті виставки взяли участь заступник начальника штабу командування ВМС ЗС України з питань євроатлантичної інтеграції, капітан 1-го рангу Андрій Риженко, рідні військовополонених, громадські активісти та волонтери.

Ознайомитись із виставкою можна до 22 березня 2019 року в кулуарах  другого поверху будинку Верховної Ради України (вул. М. Грушевського,5).