Новини

25 травня 2019, 16:52

Ірина Геращенко: «Ми не можемо допустити призупинення руху України до ЄС і НАТО, і разом із громадськістю маємо надалі працювати для реалізації стратегічного курсу нашої Держави»

докладніше
25 травня 2019, 16:39

Ірина Геращенко та інші представники і експерти гуманітарної підгрупи ТКГ обговорили питання роботи підгрупи із Президентом України

докладніше
24 травня 2019, 16:00

Голова Комітету у закордонних справах Ганна Гопко наголосила на значній ролі культурної дипломатії у просуванні інтересів держави

докладніше
24 травня 2019, 09:37

Огляд головних тем «Голосу України» від 24 травня

докладніше
24 травня 2019, 09:00

У Комітеті з питань європейської інтеграції відбулася зустріч з депутатами Парламенту Швеції

докладніше
23 травня 2019, 16:30

У Верховній Раді України розпочався практикум з розробки законодавства для посадових осіб місцевого самоврядування з питань освіти

докладніше
23 травня 2019, 15:06

Ірина Геращенко: «Ми розраховуємо на спільну зі шведською делегацією позицію в ПАРЄ: делегація Росії може повернутися тільки за умови виконання резолюцій Асамблеї»

докладніше
23 травня 2019, 14:58

Голова Комітету у закордонних справах Ганна Гопко: До грудневого саміту НАТО новий Парламент має ухвалити пакет законів у сфері цивільної безпеки

докладніше
23 травня 2019, 14:31

«Східне партнерство виходить на новий рівень співпраці», - Петро Боднар

докладніше
23 травня 2019, 09:36

Огляд головних тем «Голосу України» від 23 травня

докладніше
23 травня 2019, 05:00

Вітання Голови Верховної Ради України Андрія Парубія з Днем морської піхоти України

докладніше
22 травня 2019, 19:50

Ірина Геращенко виступила проти закритих виборчих списків та закликала запровадити гендерні квоти у виборчому законодавстві

докладніше
22 травня 2019, 18:40

Голова Комітету у закордонних справах Ганна Гопко виступила на Форумі "Відповідальність, довіра, інклюзивність: бачення реформ завтрашнього дня. Пропозиції громадянського суспільства"

докладніше
22 травня 2019, 17:49

Ірина Геращенко нагородила цінним подарунком Голови Парламенту талановитого учня, рекордсмена шкільних олімпіад - 6-класника Андрія Куделю

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
20 березня 2019, 08:45

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Ірина Геращенко: «Країна-агресор РФ має усвідомити, що санкційний тиск за збройну агресію проти України лише зростатиме»

 

Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко  на відкритті експозиції «Повернення додому» у Верховній Раді України наголосила, що вже 115-й день Російська Федерація незаконно утримує 24 військовослужбовця ВМС ЗСУ.

Інформуючи про зусилля української влади щодо звільнення незаконно утримуваних громадян України в Російській Федерації, Ірина Геращенко заявила, що сьогодні, на жаль, немає жодного позитивного сигналу від РФ щодо готовності звільнити 24 військовополонених. Політик висловила переконання, що Росія блокуватиме процес звільнення українців до проведення президентських виборів в Україні.

«Під час засідань робочої підгрупи з гуманітарних питань та ТКГ у Мінську українська сторона наполягає на односторонньому звільненні 24 військовополонених та закликає звільнити 25 політв’язнів Кремля в обмін на 25 затриманих в Україні громадян РФ. Незважаючи на деструктивну позицію російської сторони, ми наполягаємо, що це питання є предметом розгляду переговорів у Мінську», - заявила І.Геращенко.

Політик відзначила копітку роботу Президента України П.Порошенка, українських дипломатів, родичів та громадських активістів стосовно докладених зусиль задля посилення санкційного тиску на Російську Федерацію. Ірина Геращенко привітала запровадження «Азовського пакету» санкцій з боку міжнародної спільноти – ЄС, США та Канади. Разом з тим, політик висловила переконання, що наявний перелік політичних та економічних обмежень є недостатнім.

За словами Першого віце-спікера, обстріли та захоплення суден і членів екіпажів, недопуск представників міжнародних місій ОБСЄ і МКЧХ та українського омбудсмена до військовополонених, блокування навігації по Керченській протоці і в Азовському морі потребують введення не лише персональних санкцій з боку ЄС, але й секторальних санкцій.

«Країна-агресор РФ має усвідомити, що санкційний тиск за збройну агресію в Україні з часом лише зростатиме. Ми розраховуємо на запровадження секторальних санкцій проти РФ, зокрема з боку Європейського Союзу», - наголосила І. Геращенко.

Ірина Геращенко підкреслила важливість підтримки родин військовополонених та відзначила рішення Уряду щодо виплат матеріальної допомоги рідним незаконно утримуваних громадян України.

Співорганізатори виставки, батьки наймолодшого із 24 військовополонених Євгенія та Дмитро Ейдери, розповіли про представлені на виставці роботи. Євгенія Ейдер зазначила, що за приклад була взята картина Беати Куркуль «Маленький кораблик, повертайся додому», намальована у перші дні захоплення українців. За її словами, художники створили «копії», але у своєму стилі.

Євгенія Ейдер також закликала написати листи підтримки 24 військовополоненим, які будуть передані в СІЗО «Лефортово».

У відкритті виставки взяли участь заступник начальника штабу командування ВМС ЗС України з питань євроатлантичної інтеграції, капітан 1-го рангу Андрій Риженко, рідні військовополонених, громадські активісти та волонтери.

Ознайомитись із виставкою можна до 22 березня 2019 року в кулуарах  другого поверху будинку Верховної Ради України (вул. М. Грушевського,5).