Новини

17 липня 2019, 17:06

Голова Верховної Ради України заявив, що скликання позачергової сесії має відбуватись у відповідності до чинного законодавства

докладніше
17 липня 2019, 11:15

Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності за час роботи десятої сесії Верховної Ради України восьмого скликання провів 10 засідань, на яких розглянуто 60 питань

докладніше
17 липня 2019, 09:39

Огляд головних тем «Голосу України» від 17 липня

докладніше
16 липня 2019, 15:30

Комітет з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки провів круглий стіл: "Запуск оптового ринку електричної енергії: перші результати та виклики" (відео)

докладніше
16 липня 2019, 13:29

У першому півріччі 2019 року до Верховної Ради надійшло 32,4 тисячі пропозицій, заяв і скарг громадян

докладніше
16 липня 2019, 10:43

Комітет з питань бюджету підбив підсумки роботи протягом десятої сесії

докладніше
16 липня 2019, 09:43

Огляд головних тем «Голосу України» від 16 липня

докладніше
15 липня 2019, 16:35

Відбулось заключне засідання Комітету з питань європейської інтеграції

докладніше
15 липня 2019, 15:15

Про початок конкурсу для відбору кандидатур на посаду судді Конституційного Суду України та початок прийому пропозицій депутатських фракцій (депутатських груп) щодо кандидатів на посаду судді Конституційного Суду України

докладніше
15 липня 2019, 11:51

У Комітеті з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму відбулася презентація спортивного проекту: "Діджиталізація спорту в Україні" (відео)

докладніше
15 липня 2019, 10:03

У №28 «Відомостей Верховної Ради України» опубліковано закон щодо імплементації актів законодавства ЄС у сфері технічного регулювання

докладніше
12 липня 2019, 17:50

Голова Парламенту Андрій Парубій підбив підсумки роботи Верховної Ради України VIII скликання

докладніше
12 липня 2019, 16:43

І.Геращенко: «Новий Виборчий кодекс містить важливі зміни і дає надію на створення в Україні справжніх партій - з чітко окресленою ідеологією»

докладніше
12 липня 2019, 15:39

Протягом тижня народні депутати працювали на пленарних засіданнях, у комітетах, взяли участь в інших заходах

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
20 березня 2019, 08:45

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Ірина Геращенко: «Країна-агресор РФ має усвідомити, що санкційний тиск за збройну агресію проти України лише зростатиме»

 

Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко  на відкритті експозиції «Повернення додому» у Верховній Раді України наголосила, що вже 115-й день Російська Федерація незаконно утримує 24 військовослужбовця ВМС ЗСУ.

Інформуючи про зусилля української влади щодо звільнення незаконно утримуваних громадян України в Російській Федерації, Ірина Геращенко заявила, що сьогодні, на жаль, немає жодного позитивного сигналу від РФ щодо готовності звільнити 24 військовополонених. Політик висловила переконання, що Росія блокуватиме процес звільнення українців до проведення президентських виборів в Україні.

«Під час засідань робочої підгрупи з гуманітарних питань та ТКГ у Мінську українська сторона наполягає на односторонньому звільненні 24 військовополонених та закликає звільнити 25 політв’язнів Кремля в обмін на 25 затриманих в Україні громадян РФ. Незважаючи на деструктивну позицію російської сторони, ми наполягаємо, що це питання є предметом розгляду переговорів у Мінську», - заявила І.Геращенко.

Політик відзначила копітку роботу Президента України П.Порошенка, українських дипломатів, родичів та громадських активістів стосовно докладених зусиль задля посилення санкційного тиску на Російську Федерацію. Ірина Геращенко привітала запровадження «Азовського пакету» санкцій з боку міжнародної спільноти – ЄС, США та Канади. Разом з тим, політик висловила переконання, що наявний перелік політичних та економічних обмежень є недостатнім.

За словами Першого віце-спікера, обстріли та захоплення суден і членів екіпажів, недопуск представників міжнародних місій ОБСЄ і МКЧХ та українського омбудсмена до військовополонених, блокування навігації по Керченській протоці і в Азовському морі потребують введення не лише персональних санкцій з боку ЄС, але й секторальних санкцій.

«Країна-агресор РФ має усвідомити, що санкційний тиск за збройну агресію в Україні з часом лише зростатиме. Ми розраховуємо на запровадження секторальних санкцій проти РФ, зокрема з боку Європейського Союзу», - наголосила І. Геращенко.

Ірина Геращенко підкреслила важливість підтримки родин військовополонених та відзначила рішення Уряду щодо виплат матеріальної допомоги рідним незаконно утримуваних громадян України.

Співорганізатори виставки, батьки наймолодшого із 24 військовополонених Євгенія та Дмитро Ейдери, розповіли про представлені на виставці роботи. Євгенія Ейдер зазначила, що за приклад була взята картина Беати Куркуль «Маленький кораблик, повертайся додому», намальована у перші дні захоплення українців. За її словами, художники створили «копії», але у своєму стилі.

Євгенія Ейдер також закликала написати листи підтримки 24 військовополоненим, які будуть передані в СІЗО «Лефортово».

У відкритті виставки взяли участь заступник начальника штабу командування ВМС ЗС України з питань євроатлантичної інтеграції, капітан 1-го рангу Андрій Риженко, рідні військовополонених, громадські активісти та волонтери.

Ознайомитись із виставкою можна до 22 березня 2019 року в кулуарах  другого поверху будинку Верховної Ради України (вул. М. Грушевського,5).