Новини

20 вересня 2019, 09:03

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на черговому пленарному засіданні 20 вересня

докладніше
19 вересня 2019, 18:28

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів обговорив низку законодавчих ініціатив щодо підвищення розміру прожиткового мінімуму

докладніше
19 вересня 2019, 18:13

Засідання Верховної Ради

докладніше
19 вересня 2019, 17:26

Голова Верховної Ради України обговорив з Головою Представництва НАТО в Україні можливості підтримки та розширення співпраці

докладніше
19 вересня 2019, 16:40

Верховна Рада призначила Дмитра Сенниченка головою Фонду державного майна України

докладніше
19 вересня 2019, 16:20

Члени Комітету з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, м. Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин провели особистий прийом громадян

докладніше
19 вересня 2019, 15:34

Відбулося організаційне засідання депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків зі США

докладніше
19 вересня 2019, 14:03

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо перезавантаження влади»

докладніше
19 вересня 2019, 14:00

Обрано керівництво депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків з Японією

докладніше
19 вересня 2019, 13:12

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо подання єдиної звітності з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування і податку на доходи фізичних осіб»

докладніше
19 вересня 2019, 13:11

Відбулося організаційне засідання депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків з Канадою

докладніше
19 вересня 2019, 13:10

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»

докладніше
19 вересня 2019, 13:07

До складу міжфракційного об’єднання «Українці в світі» увійшли 49 народних депутатів

докладніше
19 вересня 2019, 13:02

Розпочне роботу Книжковий клуб Верховної Ради України «Саміт з книгою»

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
20 березня 2019, 08:45

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Ірина Геращенко: «Країна-агресор РФ має усвідомити, що санкційний тиск за збройну агресію проти України лише зростатиме»

 

Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко  на відкритті експозиції «Повернення додому» у Верховній Раді України наголосила, що вже 115-й день Російська Федерація незаконно утримує 24 військовослужбовця ВМС ЗСУ.

Інформуючи про зусилля української влади щодо звільнення незаконно утримуваних громадян України в Російській Федерації, Ірина Геращенко заявила, що сьогодні, на жаль, немає жодного позитивного сигналу від РФ щодо готовності звільнити 24 військовополонених. Політик висловила переконання, що Росія блокуватиме процес звільнення українців до проведення президентських виборів в Україні.

«Під час засідань робочої підгрупи з гуманітарних питань та ТКГ у Мінську українська сторона наполягає на односторонньому звільненні 24 військовополонених та закликає звільнити 25 політв’язнів Кремля в обмін на 25 затриманих в Україні громадян РФ. Незважаючи на деструктивну позицію російської сторони, ми наполягаємо, що це питання є предметом розгляду переговорів у Мінську», - заявила І.Геращенко.

Політик відзначила копітку роботу Президента України П.Порошенка, українських дипломатів, родичів та громадських активістів стосовно докладених зусиль задля посилення санкційного тиску на Російську Федерацію. Ірина Геращенко привітала запровадження «Азовського пакету» санкцій з боку міжнародної спільноти – ЄС, США та Канади. Разом з тим, політик висловила переконання, що наявний перелік політичних та економічних обмежень є недостатнім.

За словами Першого віце-спікера, обстріли та захоплення суден і членів екіпажів, недопуск представників міжнародних місій ОБСЄ і МКЧХ та українського омбудсмена до військовополонених, блокування навігації по Керченській протоці і в Азовському морі потребують введення не лише персональних санкцій з боку ЄС, але й секторальних санкцій.

«Країна-агресор РФ має усвідомити, що санкційний тиск за збройну агресію в Україні з часом лише зростатиме. Ми розраховуємо на запровадження секторальних санкцій проти РФ, зокрема з боку Європейського Союзу», - наголосила І. Геращенко.

Ірина Геращенко підкреслила важливість підтримки родин військовополонених та відзначила рішення Уряду щодо виплат матеріальної допомоги рідним незаконно утримуваних громадян України.

Співорганізатори виставки, батьки наймолодшого із 24 військовополонених Євгенія та Дмитро Ейдери, розповіли про представлені на виставці роботи. Євгенія Ейдер зазначила, що за приклад була взята картина Беати Куркуль «Маленький кораблик, повертайся додому», намальована у перші дні захоплення українців. За її словами, художники створили «копії», але у своєму стилі.

Євгенія Ейдер також закликала написати листи підтримки 24 військовополоненим, які будуть передані в СІЗО «Лефортово».

У відкритті виставки взяли участь заступник начальника штабу командування ВМС ЗС України з питань євроатлантичної інтеграції, капітан 1-го рангу Андрій Риженко, рідні військовополонених, громадські активісти та волонтери.

Ознайомитись із виставкою можна до 22 березня 2019 року в кулуарах  другого поверху будинку Верховної Ради України (вул. М. Грушевського,5).