Новини

20 лютого 2020, 19:03

У Книжковому клубі Верховної Ради України презентовано книжку "(Не)відомі українці, які змінили історію"

докладніше
20 лютого 2020, 18:01

Пленарні засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
20 лютого 2020, 15:33

До Міжнародного дня рідної мови Національний музей літератури України презентував фотовиставку «Українська мова: від заборон до утвердження»

докладніше
20 лютого 2020, 14:54

До Міжнародного дня рідкісних захворювань, який у світі відзначають в останній день лютого, у Верховній Раді України розгорнуто одноденну фотовиставку «Зірки на підтримку орфанних»

докладніше
20 лютого 2020, 14:43

Відбулася презентація фотовиставки «Вихід до Світла. Історії 40 Не святих»

докладніше
20 лютого 2020, 14:00

Комітет з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України розглянув законопроект про внесення змін до Регламенту щодо підстав для відсутності народного депутата на пленарних засіданнях або засіданнях комітетів

докладніше
20 лютого 2020, 13:46

Комітет з питань антикорупційної політики заслухав голову НАЗК про перебіг перезавантаження органу та хід виконання законодавства щодо викривачів корупції

докладніше
20 лютого 2020, 12:28

Комітет з питань молоді і спорту рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо запровадження державної допомоги дитині на майбутнє

докладніше
20 лютого 2020, 10:50

Комітет з питань інтеграції України з Європейським Союзом розглянув низку законопроектів на відповідність їхніх положень законодавству ЄС, міжнародно-правовим зобов’язанням України в рамках Угоди про асоціацію

докладніше
20 лютого 2020, 10:40

Пам’ятаємо Героїв Небесної Сотні!

докладніше
20 лютого 2020, 09:08

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки заслухав інформацію щодо подій, що сталися 18 лютого в районі проведення операції Об’єднаних сил

докладніше
20 лютого 2020, 09:00

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на черговому пленарному засіданні 20 лютого

докладніше
19 лютого 2020, 20:21

Голова підкомітету з питань забезпечення епідемічної безпеки, боротьби із ВІЛ/СНІД та соціально небезпечними захворюваннями Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Лада Булах провела особистий прийом громадян

докладніше
19 лютого 2020, 19:07

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики взяв до відома звіти Міністерства культури, молоді та спорту і Міністерства соціальної політики щодо виконання Програми діяльності Уряду

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
12 березня 2019, 11:14

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Ірина Геращенко: «Необхідно привести українське законодавство у відповідність до європейського у частині технічних регламентів»


Перший заступник Голови Верховної Ради Ірина Геращенко та В.о. голови Чернівецької обласної державної адміністрації Михайло Павлюк під час зустрічі 11 березня обговорили стан соціально-економічного розвитку області та впровадження ключових реформ. На зустрічі було також акцентовано увагу на соціальному захисті військових - учасників бойових дій, зокрема медичній, психологічній та соціальній реабілітації.

Уповноважений Президента України з мирного врегулювання ситуації у Донецькій та Луганській областях Ірина Геращенко, перебуваючи з робочим візитом у Чернівецькій області, відвідала приватне підприємство «Артон», яке спеціалізується на виробництві протипожежного електронного обладнання. Майже 70% виробленої продукції підприємство поставляє на експорт до 35 країн світу, зокрема і в країни-ЄС.  Під час зустрічі з колективом підприємства Ірина Геращенко обговорила стан виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС та звернула особливу увагу на необхідність приведення українського законодавства до права ЄС в частині технічних регламентів та оцінки відповідності до законодавства ЄС.

Перший віце-спікер зауважила, що задля укладення Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислової продукції (АСАА) та виходу українських підприємств на європейські ринки у Парламенті було зареєстровано проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо технічних регламентів та оцінки відповідності» №6235 від 24.03.2017. Разом з тим, І. Геращенко поінформувала, що 28 лютого ц.р. парламентарії не підтримали згаданий законопроект, і наразі вітчизняні підприємства змушені платити по 50 тис. євро за сертифікацію продукції.  

«Парламент до кінця скликання має повернутись до розгляду питання щодо врегулювання технічних регламентів та оцінки відповідності для того, аби зробити експорт українських підприємств на ринок ЄС простішим і дешевшим», - зауважила  І. Геращенко.

У місті Чернівці Ірина Геращенко завітала до Буковинського державного медичного університету, де під час зустрічі із студентами та викладацьким складом обговорила виконання Угоди про асоціацію і продовження реформ щодо євроатлантичної інтеграції, реформу сектору безпеки та оборони, реформи у сфері освіти, медицини, протидії корупції та впровадження гендерної рівності.

Перебуваючи у селі Шипинці, Перший віце-спікер І. Геращенко разом із народним депутатом України І. Рибаком взяли участь у відкритті шкільного басейну у закладі загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Кіцманської міської ради. Під час урочистостей І. Геращенко зазначила, що нинішня подія дає можливість побачити конкретний результат реформи децентралізації і ефективної взаємодії центральної та місцевої влади. Ірина Геращенко підкреслила, що з розвитком науково-технічного прогресу та появою різноманітних гаджетів надзвичайно важливим завданням Держави залишається популяризація спорту та активного способу життя. Політик висловила переконання, що поряд із розвитком молодіжної політики та спорту надзвичайно важливо приділяти увагу й підтримці української культури, українських книговидавців та кінематографів.

У рамках візиту Перший віце-спікер також відвідала місто Заставна та зустрілась із представниками громадських організацій, місцевими жителями, військовослужбовцями, учасниками АТО/ООС. Під час зустрічі І. Геращенко відповіла на питання щодо стану впровадження та проблемних питань реформ децентралізації, освіти, медицини, соціального та пенсійного забезпечення.

Ірина Геращенко та В.о. голови Чернівецької обласної державної адміністрації Михайло Павлюк вшанували пам’ять і поклали лампадки перед стендами пам'яті Героїв Небесної Сотні та 96 буковинських військовослужбовців, світлини яких розміщені у Чернівецькій облдержадміністрації.