Новини

20 вересня 2019, 17:56

Засідання Верховної Ради

докладніше
20 вересня 2019, 17:40

Народні депутати підтримали за основу проект Закону про внесення змін до Митного кодексу щодо захисту прав інтелектуальної власності під час переміщення товарів через митний кордон України

докладніше
20 вересня 2019, 17:27

Народні депутати підтримали за основу проект Закону про зміни до законодавства щодо застосування Збройними Силами України та Державною спецслужбою транспорту бойової техніки, зброї та спецзасобів в особливий період

докладніше
20 вересня 2019, 17:15

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Закону України «Про оборону України» щодо організації оборони держави»

докладніше
20 вересня 2019, 17:10

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання інвестиційної діяльності в Україні»

докладніше
20 вересня 2019, 16:58

Народні депутати підтримали за основу проект Закону про внесення змін до Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу»

докладніше
20 вересня 2019, 16:45

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Закону України «Про державну підтримку кінематографії в Україні»

докладніше
20 вересня 2019, 16:37

Проведено установче засідання Постійної делегації Верховної Ради України у Парламентській Асамблеї Ради Європи

докладніше
20 вересня 2019, 16:35

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг»

докладніше
20 вересня 2019, 16:10

У Верховній Раді відбулося перше засідання Книжкового клубу «Саміт з книгою»

докладніше
20 вересня 2019, 16:00

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки рекомендує Верховній Раді ухвалити в цілому зміни до Закону України "Про оборону України"

докладніше
20 вересня 2019, 15:58

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Закону «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг»

докладніше
20 вересня 2019, 15:30

Комітет з питань інтеграції України з Євросоюзом визнав низку законопроектів такими, що за своєю метою відповідають цілям Угоди про асоціацію, проте потребують доопрацювання з метою комплексного врахуванням норм Конвенції ООН проти корупції

докладніше
20 вересня 2019, 14:30

21 вересня буде проведено благодійний турнір з футболу «Кубок Верховної Ради України IX скликання»

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
07 березня 2019, 13:11

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Оксана Сироїд: Безпека Європи залежить від ефективної співпраці між Україною та Польщею

 

Заступник Голови Верховної Ради України Оксана Сироїд відкрила роботу Одинадцятої сесії Парламентської асамблеї України і Республіки Польща. Захід відбувається у Верховній Раді у м.Києві 7 березня.

О.Сироїд, звертаючись до членів української та польської делегацій, запропонувала обговорити причини та наслідки військової агресії Росії проти України, загрозу функціонування Північного потоку-2, зміцнення світової безпекової ситуації і роль у цьому процесі України.

Співголова Асамблеї повідомила, що напередодні відкриття сесії Асамблеї у Києві, 5 та 6 березня польська та українська делегації відвідали східний регіон України, зокрема, Харків та Краматорськ, а також побували на КПВВ Майорське.

За словами О.Сироїд, ця поїздка надала можливість «відчути причини, перебіг і можливі наслідки війни і агресії, яку Росія веде проти України». Також, зауважила вона, експозиція українських шедеврів Харківського художнього музею, яку побачили делегації, продемонструвала ті «традиції, які треба знати і якими треба пишатися». О.Сироїд пояснила, що «питання ідентичності напряму пов’язано з необхідністю її боронити, оскільки Україна наразі перебуває у часі формування національної ідентичності та інституційної спроможності держави».

О.Сироїд нагадала історію, коли гітлерівсько-сталінські домовленості про співпрацю «призвели до величезної трагедії в Україні та Європі: прихід нацистів до влади, голод в Україні, Другу Світову Війну, яка забрала 70 мільйонів життів у світі». Віце-спікер пояснила, що, на її переконання, «те, що сьогодні відбувається у співпраці між Росією та Німеччиною, дуже сильно нагадує про співпрацю у 20-х роках минулого сторіччя між Радянським Союзом та Німеччиною». За її словами, «сьогодні сценарій той самий – переділ України та переділ центральної та східної Європи».

«Росія налаштована на агресію на Захід, оскільки їй потрібні контроль за Балтійським та Чорним морями для того, щоб мати той вплив, на який вона претендує. І побудова Північного потоку-2 спрямована на намагання контролювати Балтійське море. Те ж саме стосується і анексії Криму. Це відбулося не для того, щоб забрати шматок землі у України, а для того, щоб контролювати акваторію Чорного і Середземного морів», - наголосила Заступник Голови Верховної Ради і зауважила, що багато країн розуміють загрозу, яка насувається.

«Я вірю і усвідомлюю, що безпека Європи, а можливо й світу, залежить від того, наскільки Україна, Польща і ще декілька країн Європи, а також США та Канада - всі ті країни, які усвідомлюють російську загрозу, зможуть обєднатися і, переконана що Польща в цьому має особливу місію», - сказала Співголова Асамблеї.

Коментуючи ситуацію навколо нецільового використання грошей Державним концерном «Укроборонпром», О.Сироїд підкреслила необхідність мати прозорі оборонно-мілітарні бюджети, які мають бути підконтрольними і, зокрема, «роль парламенту в цьому має бути особливою».

Торкаючись питання наслідків війни на сході України для людей, О.Сироїд зауважила, що люди хочуть миру, утім розуміють, що «непокаране зло, пробачення і примирення без покарання буде мати наслідком тільки заохочення агресії». Тому, сказала вона, «ми маємо думати про гуманітарні наслідки війни і пам’ятати про причини гуманітарних трагедій».

Співголова Асамблеї подякувала польській парламентській делегації за публічну і масштабну підтримку України проти військових злочинів Росії. «Ця робота є надзвичайно важливою, бо не дає людям забути про причини та наслідки російської агресії та ставить за мету відновлення суверенітету і територіальної цілісності України», - наголосила Заступник Голови Верховної Ради України Оксана Сироїд.