Новини

20 лютого 2020, 18:01

Пленарні засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
20 лютого 2020, 15:33

До Міжнародного дня рідної мови Національний музей літератури України презентував фотовиставку «Українська мова: від заборон до утвердження»

докладніше
20 лютого 2020, 14:54

До Міжнародного дня рідкісних захворювань, який у світі відзначають в останній день лютого, у Верховній Раді України розгорнуто одноденну фотовиставку «Зірки на підтримку орфанних»

докладніше
20 лютого 2020, 14:43

Відбулася презентація фотовиставки «Вихід до Світла. Історії 40 Не святих»

докладніше
20 лютого 2020, 14:00

Комітет з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України розглянув законопроект про внесення змін до Регламенту щодо підстав для відсутності народного депутата на пленарних засіданнях або засіданнях комітетів

докладніше
20 лютого 2020, 13:46

Комітет з питань антикорупційної політики заслухав голову НАЗК про перебіг перезавантаження органу та хід виконання законодавства щодо викривачів корупції

докладніше
20 лютого 2020, 12:28

Комітет з питань молоді і спорту рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо запровадження державної допомоги дитині на майбутнє

докладніше
20 лютого 2020, 10:50

Комітет з питань інтеграції України з Європейським Союзом розглянув низку законопроектів на відповідність їхніх положень законодавству ЄС, міжнародно-правовим зобов’язанням України в рамках Угоди про асоціацію

докладніше
20 лютого 2020, 10:40

Пам’ятаємо Героїв Небесної Сотні!

докладніше
20 лютого 2020, 09:08

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки заслухав інформацію щодо подій, що сталися 18 лютого в районі проведення операції Об’єднаних сил

докладніше
20 лютого 2020, 09:00

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на черговому пленарному засіданні 20 лютого

докладніше
19 лютого 2020, 20:21

Голова підкомітету з питань забезпечення епідемічної безпеки, боротьби із ВІЛ/СНІД та соціально небезпечними захворюваннями Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Лада Булах провела особистий прийом громадян

докладніше
19 лютого 2020, 19:07

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики взяв до відома звіти Міністерства культури, молоді та спорту і Міністерства соціальної політики щодо виконання Програми діяльності Уряду

докладніше
19 лютого 2020, 18:06

Комітет з питань цифрової трансформації позитивно оцінив роботу Міністерства цифрової трансформації з виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів у 2019 році

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
07 березня 2019, 13:11

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Оксана Сироїд: Безпека Європи залежить від ефективної співпраці між Україною та Польщею

 

Заступник Голови Верховної Ради України Оксана Сироїд відкрила роботу Одинадцятої сесії Парламентської асамблеї України і Республіки Польща. Захід відбувається у Верховній Раді у м.Києві 7 березня.

О.Сироїд, звертаючись до членів української та польської делегацій, запропонувала обговорити причини та наслідки військової агресії Росії проти України, загрозу функціонування Північного потоку-2, зміцнення світової безпекової ситуації і роль у цьому процесі України.

Співголова Асамблеї повідомила, що напередодні відкриття сесії Асамблеї у Києві, 5 та 6 березня польська та українська делегації відвідали східний регіон України, зокрема, Харків та Краматорськ, а також побували на КПВВ Майорське.

За словами О.Сироїд, ця поїздка надала можливість «відчути причини, перебіг і можливі наслідки війни і агресії, яку Росія веде проти України». Також, зауважила вона, експозиція українських шедеврів Харківського художнього музею, яку побачили делегації, продемонструвала ті «традиції, які треба знати і якими треба пишатися». О.Сироїд пояснила, що «питання ідентичності напряму пов’язано з необхідністю її боронити, оскільки Україна наразі перебуває у часі формування національної ідентичності та інституційної спроможності держави».

О.Сироїд нагадала історію, коли гітлерівсько-сталінські домовленості про співпрацю «призвели до величезної трагедії в Україні та Європі: прихід нацистів до влади, голод в Україні, Другу Світову Війну, яка забрала 70 мільйонів життів у світі». Віце-спікер пояснила, що, на її переконання, «те, що сьогодні відбувається у співпраці між Росією та Німеччиною, дуже сильно нагадує про співпрацю у 20-х роках минулого сторіччя між Радянським Союзом та Німеччиною». За її словами, «сьогодні сценарій той самий – переділ України та переділ центральної та східної Європи».

«Росія налаштована на агресію на Захід, оскільки їй потрібні контроль за Балтійським та Чорним морями для того, щоб мати той вплив, на який вона претендує. І побудова Північного потоку-2 спрямована на намагання контролювати Балтійське море. Те ж саме стосується і анексії Криму. Це відбулося не для того, щоб забрати шматок землі у України, а для того, щоб контролювати акваторію Чорного і Середземного морів», - наголосила Заступник Голови Верховної Ради і зауважила, що багато країн розуміють загрозу, яка насувається.

«Я вірю і усвідомлюю, що безпека Європи, а можливо й світу, залежить від того, наскільки Україна, Польща і ще декілька країн Європи, а також США та Канада - всі ті країни, які усвідомлюють російську загрозу, зможуть обєднатися і, переконана що Польща в цьому має особливу місію», - сказала Співголова Асамблеї.

Коментуючи ситуацію навколо нецільового використання грошей Державним концерном «Укроборонпром», О.Сироїд підкреслила необхідність мати прозорі оборонно-мілітарні бюджети, які мають бути підконтрольними і, зокрема, «роль парламенту в цьому має бути особливою».

Торкаючись питання наслідків війни на сході України для людей, О.Сироїд зауважила, що люди хочуть миру, утім розуміють, що «непокаране зло, пробачення і примирення без покарання буде мати наслідком тільки заохочення агресії». Тому, сказала вона, «ми маємо думати про гуманітарні наслідки війни і пам’ятати про причини гуманітарних трагедій».

Співголова Асамблеї подякувала польській парламентській делегації за публічну і масштабну підтримку України проти військових злочинів Росії. «Ця робота є надзвичайно важливою, бо не дає людям забути про причини та наслідки російської агресії та ставить за мету відновлення суверенітету і територіальної цілісності України», - наголосила Заступник Голови Верховної Ради України Оксана Сироїд.