Новини

17 вересня 2019, 19:12

Комітет з питань антикорупційної політики рекомендує Верховній Раді прийняти в цілому зміни до Закону України «Про Вищий антикорупційний суд» щодо початку роботи суду

докладніше
17 вересня 2019, 18:26

«Прогнозованість та стабільність України стануть запорукою привабливості для інвестицій», - Дмитро Разумков

докладніше
17 вересня 2019, 18:00

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики рекомендує Верховній Раді ухвалити у першому читанні за основу і в цілому зміни до Закону про Національну раду з питань телерадіомовлення щодо вдосконалення процедури звільнення та призначення членів Нацради

докладніше
17 вересня 2019, 16:30

Секретар Комітету з питань свободи слова Сергій Швець провів особистий прийом громадян

докладніше
17 вересня 2019, 15:29

Комітет з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та АР Крим, м. Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин проведе виїзні засідання у Краматорську і Сєвєродонецьку (відео)

докладніше
17 вересня 2019, 09:31

Огляд головних тем «Голосу України» від 17 вересня

докладніше
16 вересня 2019, 18:10

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки провів круглий стіл на тему: «Законодавче забезпечення реформування та розвитку оборонно-промислового комплексу та реформування системи оборонних закупівель»

докладніше
16 вересня 2019, 16:59

Представники New Leaders Initiative (м. Тбілісі, Грузія) ознайомилися з роботою Українського парламенту

докладніше
16 вересня 2019, 16:10

Заступник голови Комітету з питань бюджету Олександр Трухін провів особистий прийом громадян

докладніше
16 вересня 2019, 12:12

Засідання Погоджувальної ради депутатських фракцій і груп (відео)

докладніше
16 вересня 2019, 12:00

Комітет з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України розглянув проект Постанови про скасування рішення парламенту від 10 вересня

докладніше
16 вересня 2019, 11:18

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів рекомендував парламенту прийняти за основу законопроект про верифікацію та моніторинг державних виплат (відео)

докладніше
16 вересня 2019, 10:33

«Головне завдання, яке ставить перед собою парламент, - зробити Україну щасливою», - Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков

докладніше
14 вересня 2019, 12:32

«Конструктивні відносини між Україною та Сполученими Штатами Америки зберігатимуться і надалі», - Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
25 лютого 2019, 17:17

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Ірина Геращенко запропонувала розпочинати Погоджувальну раду із заслуховування інформації від керівників комітетів Парламенту щодо стану виконання Угоди про асоціацію

 
Під час засідання Погоджувальної Ради у понеділок, 25 лютого, Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко закликала керівників депутатських фракцій утриматись від популістських заяв і зосередитись на пріоритетних питаннях порядку денного сесії.

Перший віце-спікер нагадала основні тези, на яких наголошував Президент Європейської Ради, виступаючи на засіданні Верховної Ради України у зв’язку з п’ятою річницею з початку збройної агресії Російської Федерації проти України.

«Єдність, боротьба з популізмом, підтримка демократії, продовження боротьби з корупцією та підтримка молоді мають бути нашими пріоритетами. На жаль, мало хто, у тому числі з кандидатів на пост Президента України, дослухався до цих мудрих порад», - зауважила І. Геращенко.

Ірина Геращенко нагадала, що цього року українці вшановують п’яту річницю від перемоги Революції Гідності. Політик звернула увагу на недостатність уваги з боку держави щодо забезпечення й відновлення прав учасників Революції Гідності.

Одночасно вона акцентувала на необхідності забезпечення невідворотності покарання для осіб, причетних до організації та здійснення масових розстрілів на Майдані. У цьому контексті І.Геращенко запропонувала звернутись до Міністерства юстиції України із запитанням, чи направлено запит до Російської Федерації щодо екстрадиції Віктора Януковича, який був засуджений до позбавлення волі строком на 13 років.

Перший заступник Голови Верховної Ради також наголосила на ефективності законодавства про заочне засудження, яке довело свою перевагу при винесенні обвинувального вироку В. Януковичу.

Перший віце-спікер закликала зосередитись перш за все на виконанні завдань, передбачених євроінтеграційними зобов’язаннями, які взяла на себе Україна. Зокрема, політик запропонувала розпочинати засідання Погоджувальної ради із заслуховування інформації керівників комітетів парламенту щодо стану виконання Угоди про асоціацію та розгляду пріоритетних законопроектів у цій сфері. 

Окрім того, Перший віце-спікер закликала перейняти досвід країн-членів ЄС та посилити на законодавчому рівні функції парламентського Комітету з питань європейської інтеграції. «Жоден законопроект не повинен виноситися на голосування в парламенті без ретельного аналізу Комітетом з питань європейської інтеграції. Переконана, що такі дії будуть ефективними для реалізації нашої стратегічної мети – здобуття Україною членства в ЄС і НАТО», - зазначила І. Геращенко.

На її переконання, Український Парламент має продовжити реформування сектору безпеки та оборони. У цьому зв’язку Ірина Геращенко закликала розглянути законопроект №10067 «Про схвалення рішення Президента України про допуск підрозділів збройних сил інших держав на територію України у 2019 році для участі у багатонаціональних навчаннях». 

Під час виступу І. Геращенко також підтримала необхідність  розгляду питання щодо призначення дострокових виборів до об’єднаних територіальних громад.