Новини

27 лютого 2020, 11:30

Комітет з питань правоохоронної діяльності рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо посилення відповідальності за завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян

докладніше
26 лютого 2020, 17:11

У Верховній Раді відбулася координаційна зустріч проектів та програм міжнародної технічної допомоги (ІРТАС)

докладніше
26 лютого 2020, 16:44

Україна готова розширювати співпрацю з Естонією на міжнародній арені, - Дмитро Разумков

докладніше
26 лютого 2020, 15:53

Голова Верховної Ради України зустрівся з Міністром оборони Естонії

докладніше
26 лютого 2020, 15:08

Позиції Естонії та України співпадають у питаннях щодо розвитку демократії й досягнення миру, - Дмитро Разумков

докладніше
26 лютого 2020, 14:00

Голова Комітету з прав людини Дмитро Лубінець: «Реінтеграція Криму – це захист людей»

докладніше
26 лютого 2020, 12:28

Комітет з питань молоді і спорту заслухав інформацію щодо результатів діяльності Державної спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву» та показників виконання житлових програм у 2019 році

докладніше
26 лютого 2020, 12:10

Для створення ефективної «Держави у смартфоні» важливо використовувати найкращий світовий досвід, - Дмитро Разумков

докладніше
26 лютого 2020, 10:03

У Комітеті з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування створено Робочу групу з питань підготовки до проведення парламентських слухань на тему: "Захист інвестицій в житлову нерухомість та шляхи вирішення проблем постраждалих інвесторів"

докладніше
25 лютого 2020, 19:00

Досвід Естонії з електронного урядування та кібербезпеки є дуже цінним для України, - Дмитро Разумков

докладніше
25 лютого 2020, 18:30

У Комітеті з питань екологічної політики та природокористування обговорили шляхи вирішення екологічних проблем на території та об’єктах колишнього ВАТ «Радикал» у м. Києві

докладніше
25 лютого 2020, 18:00

Голова Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Андрій Клочко: реформа децентралізації має бути і буде продовжена

докладніше
25 лютого 2020, 17:54

Голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев провів особистий прийом громадян

докладніше
25 лютого 2020, 16:32

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков 25 лютого розпочав офіційний візит до Естонії

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
25 лютого 2019, 17:17

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Ірина Геращенко запропонувала розпочинати Погоджувальну раду із заслуховування інформації від керівників комітетів Парламенту щодо стану виконання Угоди про асоціацію

 
Під час засідання Погоджувальної Ради у понеділок, 25 лютого, Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко закликала керівників депутатських фракцій утриматись від популістських заяв і зосередитись на пріоритетних питаннях порядку денного сесії.

Перший віце-спікер нагадала основні тези, на яких наголошував Президент Європейської Ради, виступаючи на засіданні Верховної Ради України у зв’язку з п’ятою річницею з початку збройної агресії Російської Федерації проти України.

«Єдність, боротьба з популізмом, підтримка демократії, продовження боротьби з корупцією та підтримка молоді мають бути нашими пріоритетами. На жаль, мало хто, у тому числі з кандидатів на пост Президента України, дослухався до цих мудрих порад», - зауважила І. Геращенко.

Ірина Геращенко нагадала, що цього року українці вшановують п’яту річницю від перемоги Революції Гідності. Політик звернула увагу на недостатність уваги з боку держави щодо забезпечення й відновлення прав учасників Революції Гідності.

Одночасно вона акцентувала на необхідності забезпечення невідворотності покарання для осіб, причетних до організації та здійснення масових розстрілів на Майдані. У цьому контексті І.Геращенко запропонувала звернутись до Міністерства юстиції України із запитанням, чи направлено запит до Російської Федерації щодо екстрадиції Віктора Януковича, який був засуджений до позбавлення волі строком на 13 років.

Перший заступник Голови Верховної Ради також наголосила на ефективності законодавства про заочне засудження, яке довело свою перевагу при винесенні обвинувального вироку В. Януковичу.

Перший віце-спікер закликала зосередитись перш за все на виконанні завдань, передбачених євроінтеграційними зобов’язаннями, які взяла на себе Україна. Зокрема, політик запропонувала розпочинати засідання Погоджувальної ради із заслуховування інформації керівників комітетів парламенту щодо стану виконання Угоди про асоціацію та розгляду пріоритетних законопроектів у цій сфері. 

Окрім того, Перший віце-спікер закликала перейняти досвід країн-членів ЄС та посилити на законодавчому рівні функції парламентського Комітету з питань європейської інтеграції. «Жоден законопроект не повинен виноситися на голосування в парламенті без ретельного аналізу Комітетом з питань європейської інтеграції. Переконана, що такі дії будуть ефективними для реалізації нашої стратегічної мети – здобуття Україною членства в ЄС і НАТО», - зазначила І. Геращенко.

На її переконання, Український Парламент має продовжити реформування сектору безпеки та оборони. У цьому зв’язку Ірина Геращенко закликала розглянути законопроект №10067 «Про схвалення рішення Президента України про допуск підрозділів збройних сил інших держав на територію України у 2019 році для участі у багатонаціональних навчаннях». 

Під час виступу І. Геращенко також підтримала необхідність  розгляду питання щодо призначення дострокових виборів до об’єднаних територіальних громад.