Новини

03 липня 2020, 17:07

Позачергове пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
03 липня 2020, 17:05

Прийнято за основу проект Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення умов підтримки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії»

докладніше
03 липня 2020, 17:02

Прийнято Закон "Про внесення змін до Закону України "Про державну службу" щодо кандидатського резерву"

докладніше
03 липня 2020, 16:58

Прийнято Закон "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік»""

докладніше
03 липня 2020, 16:50

Прийнято за основу проект Закону «Про реабілітацію осіб з обмеженнями життєдіяльності»

докладніше
03 липня 2020, 16:43

Прийнято Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань організації освітнього процесу в сфері охорони здоров'я»

докладніше
03 липня 2020, 16:40

Прийнято Постанову "Про звільнення Терентьєва Ю.О. з посади Голови Антимонопольного комітету України"

докладніше
03 липня 2020, 16:18

Прийнято Постанову "Про звільнення Смолія Я.В. з посади Голови Національного банку України"

докладніше
03 липня 2020, 15:16

Прийнято Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік""

докладніше
03 липня 2020, 14:50

Прийнято Постанову «Про урочисте засідання Верховної Ради України з нагоди 30-ї річниці прийняття Декларації про державний суверенітет України»

докладніше
03 липня 2020, 14:36

Прийнято Закон "Про внесення змін до Закону України "Про вищу освіту" щодо особливостей вступу до закладів вищої освіти осіб з тимчасово окупованих територій Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, Донецької та Луганської областей"

докладніше
03 липня 2020, 14:04

Ранкове пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
03 липня 2020, 13:45

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков підписав Розпорядження про скликання позачергового пленарного засідання Верховної Ради України дев’ятого скликання

докладніше
03 липня 2020, 10:43

Комітет з питань свободи слова розглянув звернення представників ЗМІ

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
25 лютого 2019, 17:17

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Ірина Геращенко запропонувала розпочинати Погоджувальну раду із заслуховування інформації від керівників комітетів Парламенту щодо стану виконання Угоди про асоціацію

 
Під час засідання Погоджувальної Ради у понеділок, 25 лютого, Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко закликала керівників депутатських фракцій утриматись від популістських заяв і зосередитись на пріоритетних питаннях порядку денного сесії.

Перший віце-спікер нагадала основні тези, на яких наголошував Президент Європейської Ради, виступаючи на засіданні Верховної Ради України у зв’язку з п’ятою річницею з початку збройної агресії Російської Федерації проти України.

«Єдність, боротьба з популізмом, підтримка демократії, продовження боротьби з корупцією та підтримка молоді мають бути нашими пріоритетами. На жаль, мало хто, у тому числі з кандидатів на пост Президента України, дослухався до цих мудрих порад», - зауважила І. Геращенко.

Ірина Геращенко нагадала, що цього року українці вшановують п’яту річницю від перемоги Революції Гідності. Політик звернула увагу на недостатність уваги з боку держави щодо забезпечення й відновлення прав учасників Революції Гідності.

Одночасно вона акцентувала на необхідності забезпечення невідворотності покарання для осіб, причетних до організації та здійснення масових розстрілів на Майдані. У цьому контексті І.Геращенко запропонувала звернутись до Міністерства юстиції України із запитанням, чи направлено запит до Російської Федерації щодо екстрадиції Віктора Януковича, який був засуджений до позбавлення волі строком на 13 років.

Перший заступник Голови Верховної Ради також наголосила на ефективності законодавства про заочне засудження, яке довело свою перевагу при винесенні обвинувального вироку В. Януковичу.

Перший віце-спікер закликала зосередитись перш за все на виконанні завдань, передбачених євроінтеграційними зобов’язаннями, які взяла на себе Україна. Зокрема, політик запропонувала розпочинати засідання Погоджувальної ради із заслуховування інформації керівників комітетів парламенту щодо стану виконання Угоди про асоціацію та розгляду пріоритетних законопроектів у цій сфері. 

Окрім того, Перший віце-спікер закликала перейняти досвід країн-членів ЄС та посилити на законодавчому рівні функції парламентського Комітету з питань європейської інтеграції. «Жоден законопроект не повинен виноситися на голосування в парламенті без ретельного аналізу Комітетом з питань європейської інтеграції. Переконана, що такі дії будуть ефективними для реалізації нашої стратегічної мети – здобуття Україною членства в ЄС і НАТО», - зазначила І. Геращенко.

На її переконання, Український Парламент має продовжити реформування сектору безпеки та оборони. У цьому зв’язку Ірина Геращенко закликала розглянути законопроект №10067 «Про схвалення рішення Президента України про допуск підрозділів збройних сил інших держав на територію України у 2019 році для участі у багатонаціональних навчаннях». 

Під час виступу І. Геращенко також підтримала необхідність  розгляду питання щодо призначення дострокових виборів до об’єднаних територіальних громад.