Новини

16 вересня 2019, 18:10

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки провів круглий стіл на тему: «Законодавче забезпечення реформування та розвитку оборонно-промислового комплексу та реформування системи оборонних закупівель»

докладніше
16 вересня 2019, 16:59

Представники New Leaders Initiative (м. Тбілісі, Грузія) ознайомилися з роботою Українського парламенту

докладніше
16 вересня 2019, 16:10

Заступник голови Комітету з питань бюджету Олександр Трухін провів особистий прийом громадян

докладніше
16 вересня 2019, 12:12

Засідання Погоджувальної ради депутатських фракцій і груп (відео)

докладніше
16 вересня 2019, 12:00

Комітет з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України розглянув проект Постанови про скасування рішення парламенту від 10 вересня

докладніше
16 вересня 2019, 11:18

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів рекомендував парламенту прийняти за основу законопроект про верифікацію та моніторинг державних виплат (відео)

докладніше
16 вересня 2019, 10:33

«Головне завдання, яке ставить перед собою парламент, - зробити Україну щасливою», - Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков

докладніше
14 вересня 2019, 12:32

«Конструктивні відносини між Україною та Сполученими Штатами Америки зберігатимуться і надалі», - Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков

докладніше
14 вересня 2019, 10:00

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано постанови Верховної Ради про включення до порядку денного другої сесії законопроектів про внесення змін до Конституції України і направлення їх до Конституційного Суду

докладніше
13 вересня 2019, 19:45

«Взаємодія між Україною та Фінляндською Республікою стане ефективнішою», - Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков

докладніше
13 вересня 2019, 15:33

Дмитро Разумков та Мірослав Лайчак обговорили питання подальшої взаємодії Верховної Ради України з ОБСЄ

докладніше
13 вересня 2019, 14:23

Ранкове засідання Верховної Ради (відео)

докладніше
13 вересня 2019, 14:20

Народні депутати схвалили за основу законопроект про зміни до Податкового кодексу щодо єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (відео)

докладніше
13 вересня 2019, 14:02

Народні депутати схвалили за основу проект Закону про внесення змін до законодавства щодо єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (відео)

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
07 лютого 2019, 18:16

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

«Ми чекаємо на спостерігачів за виборами з парламентських асамблей НАТО, ОБСЄ, РЄ, але росіян там не може бути апріорі», - І. Геращенко під час розгляду законопроекту №9524

Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко відзначила важливість ухвалення проекту Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо спостереження за виборчим процесом в Україні» №9524 (від 04.02.2019) , спрямованого на недопущення участі громадян держави-агресора та окупанта – Російської Федерації - у спостереженні за виборами в Україні.

Коментуючи заяви міжнародних партнерів України та БДІПЛ ОБСЄ щодо позиції України з цього питання, Ірина Геращенко нагадала про сфальсифіковані вибори президента РФ та депутатів до  Державної думи РФ, які відбувались на окупованій території України – АР Крим та м. Севастополь.

Політик підкреслила, що цей факт, на жаль, не був відображений у звітах ОБСЄ, «і український Парламент висловлює глибоке занепокоєння, що БДІПЛ ОБСЄ у звіті щодо виборів президента РФ і Держдуми не вказали жодного слова про те, що результати цих виборів були сфальсифіковані, бо їх незаконно проводили в анексованому Криму, де, між іншим, не було представників БДІПЛ ОБСЄ».

«Як ви вважаєте, чи пустила би Великобританія спостерігачів РФ на вибори мера в Солсбері? Очевидно, що ні! Тому треба уникати подвійних стандартів», - заявила І. Геращенко.

Вона також нагадала, що більшість політичних діячів України включені до санкційного списку РФ та не можуть відвідувати Росію. Політик назвала не справедливими вимоги до української влади включити до складу спостерігачів громадян РФ у той час, як українські депутати не можуть поїхати до Москви задля підтримки на «судилищах» українських моряків.

Уповноважений Президента України з мирного врегулювання ситуації в Донецькій та Луганській областях І. Геращенко зауважила, що Україна шанує підтримку міжнародних партнерів, однак має намір захищати національні інтереси.

«Кого ми маємо включити до складу спостерігачів? Депутатів Держдуми, які голосували за введення військ в Крим та Донбас? Ми вимагаємо від Держдуми проголосувати за скасування цих рішень - вивести війська і повернути Крим і Донбас, - заявила І. Геращенко і додала. - Ми чекаємо на спостерігачів за виборами з парламентських асамблей НАТО, ОБСЄ, РЄ, але росіян там не може бути апріорі. Це принципове та остаточне рішення українського парламенту».

За результатом розгляду, проект Закону №№9524  був підтриманий 232 голосами «за».