Новини

20 вересня 2019, 17:56

Засідання Верховної Ради

докладніше
20 вересня 2019, 17:40

Народні депутати підтримали за основу проект Закону про внесення змін до Митного кодексу щодо захисту прав інтелектуальної власності під час переміщення товарів через митний кордон України

докладніше
20 вересня 2019, 17:27

Народні депутати підтримали за основу проект Закону про зміни до законодавства щодо застосування Збройними Силами України та Державною спецслужбою транспорту бойової техніки, зброї та спецзасобів в особливий період

докладніше
20 вересня 2019, 17:15

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Закону України «Про оборону України» щодо організації оборони держави»

докладніше
20 вересня 2019, 17:10

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання інвестиційної діяльності в Україні»

докладніше
20 вересня 2019, 16:58

Народні депутати підтримали за основу проект Закону про внесення змін до Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу»

докладніше
20 вересня 2019, 16:45

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Закону України «Про державну підтримку кінематографії в Україні»

докладніше
20 вересня 2019, 16:37

Проведено установче засідання Постійної делегації Верховної Ради України у Парламентській Асамблеї Ради Європи

докладніше
20 вересня 2019, 16:35

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг»

докладніше
20 вересня 2019, 16:10

У Верховній Раді відбулося перше засідання Книжкового клубу «Саміт з книгою»

докладніше
20 вересня 2019, 16:00

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки рекомендує Верховній Раді ухвалити в цілому зміни до Закону України "Про оборону України"

докладніше
20 вересня 2019, 15:58

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Закону «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг»

докладніше
20 вересня 2019, 15:30

Комітет з питань інтеграції України з Євросоюзом визнав низку законопроектів такими, що за своєю метою відповідають цілям Угоди про асоціацію, проте потребують доопрацювання з метою комплексного врахуванням норм Конвенції ООН проти корупції

докладніше
20 вересня 2019, 14:30

21 вересня буде проведено благодійний турнір з футболу «Кубок Верховної Ради України IX скликання»

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
04 лютого 2019, 15:36

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Ірина Геращенко закликала розглянути законопроекти щодо врегулюванням питань, пов’язаних зі статусом осіб, незаконно позбавлених особистої свободи - військовополонених, заручників та політв’язнів Кремля

 


 4 лютого під час засідання Погоджувальної ради Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко поінформувала парламентаріїв про роботу української делегації на зимовій сесії в Парламентській Асамблеї Ради Європи. У ході сесії було ухвалено резолюцію, в якій закріплено вимогу до Російської Федерації поводитися із 24 українськими військовослужбовцями, захопленими у районі Керченської протоки, відповідно до Женевської конвенції про поводження з військовополоненими.

«Український Парламент має також прийняти ряд законопроектів, присвячених врегулюванню питань, пов’язаних зі статусом осіб, незаконно позбавлених особистої свободи, – військовополонених, заручників та політв’язнів Кремля. Прошу включити їх до порядку денного», - наголосила І. Геращенко.

Перший віце-спікер підкреслила необхідність розгляду Проекту Закону «Про внесення змін до статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (щодо забезпечення прав військовослужбовців Військово-морських сил та Повітряних сил Збройних Сил України на отримання статусу учасника бойових дій)» № 9478 від 16.01.2019. «На необхідності ухвалення законопроекту № 9478 наполягають рідні та побратими 24 військовополонених. Ні в кого немає сумніву, що вони були на передовій, коли росіяни відкрили вогонь. Українські моряки заслуговують на отримання статусу учасника бойових дій», - наголосила І. Геращенко.

Також Перший віце-спікер на прохання українських військових та Міністра у справах ветеранів України І. Фріз  закликала розглянути проект Закону «Про внесення змін до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» щодо Єдиного державного реєстру ветеранів війни» №9508 від 28.01.2019 задля створення  спеціального Реєстру, який дасть можливість забезпечити автоматизований облік ветеранів, а також адміністрування їхніх потреб.

Перший віце-спікер прокоментувала виступи представників окремих депутатських фракцій та груп парламенту стосовно президентських та парламентських виборів у 2019 році. Політик нагадала, що у 2014 році українська влада забезпечила чи не єдині чесні та прозорі вибори. Ірина Геращенко висловила переконання, що у 2019 році вдасться організувати так само демократичні та прозорі як президентські, так і парламентські вибори.

Перший віце-спікер поінформувала про запрошення міжнародних спостерігачів з різних країн для моніторингу виборів. Разом з тим І. Геращенко підтримала позицію Міністерства закордонних справ України щодо неможливості участі представників Російської Федерації у моніторингу за виборами в Україні.  

 «Російська Федерація – країна агресор, і її спостерігачі не можуть моніторити вибори в Україні. Переконана, що цю позицію має підтримати і український Парламент», - наголосила І. Геращенко.

 Перший віце-спікер також висловила сподівання, що силові структури, які зобов’язані розслідувати будь-які спроби порушення виборчого законодавства, будуть діяти аполітично і без подвійних стандартів.