Новини

20 вересня 2019, 17:56

Засідання Верховної Ради

докладніше
20 вересня 2019, 17:40

Народні депутати підтримали за основу проект Закону про внесення змін до Митного кодексу щодо захисту прав інтелектуальної власності під час переміщення товарів через митний кордон України

докладніше
20 вересня 2019, 17:27

Народні депутати підтримали за основу проект Закону про зміни до законодавства щодо застосування Збройними Силами України та Державною спецслужбою транспорту бойової техніки, зброї та спецзасобів в особливий період

докладніше
20 вересня 2019, 17:15

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Закону України «Про оборону України» щодо організації оборони держави»

докладніше
20 вересня 2019, 17:10

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання інвестиційної діяльності в Україні»

докладніше
20 вересня 2019, 16:58

Народні депутати підтримали за основу проект Закону про внесення змін до Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу»

докладніше
20 вересня 2019, 16:45

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Закону України «Про державну підтримку кінематографії в Україні»

докладніше
20 вересня 2019, 16:37

Проведено установче засідання Постійної делегації Верховної Ради України у Парламентській Асамблеї Ради Європи

докладніше
20 вересня 2019, 16:35

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг»

докладніше
20 вересня 2019, 16:10

У Верховній Раді відбулося перше засідання Книжкового клубу «Саміт з книгою»

докладніше
20 вересня 2019, 16:00

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки рекомендує Верховній Раді ухвалити в цілому зміни до Закону України "Про оборону України"

докладніше
20 вересня 2019, 15:58

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Закону «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг»

докладніше
20 вересня 2019, 15:30

Комітет з питань інтеграції України з Євросоюзом визнав низку законопроектів такими, що за своєю метою відповідають цілям Угоди про асоціацію, проте потребують доопрацювання з метою комплексного врахуванням норм Конвенції ООН проти корупції

докладніше
20 вересня 2019, 14:30

21 вересня буде проведено благодійний турнір з футболу «Кубок Верховної Ради України IX скликання»

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
25 січня 2019, 12:40

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

«Ми готові негайно передати 25 росіян, засуджених в Україні, задля звільнення 25 політичних в’язнів Кремля», - наголосила І. Геращенко у Страсбурзі, де відбувається зимова сесія ПАРЄ

 

24 січня після дебатів ПАРЄ «Відкрита російська агресія проти України: порушення мирного процесу та загроза європейській безпеці», 103 голосами «за» було підтримано резолюцію ПАРЄ, в якій закріплено вимогу до Російської Федерації поводитися із 24 українськими військовослужбовцями, захопленими у районі Керченської протоки, відповідно до Женевської конвенції про поводження з військовополоненими.

У резолюції Асамблея закликає РФ негайно звільнити українських військовослужбовців та забезпечити їм необхідну медичну, правову та/або консульську допомогу згідно з відповідними положеннями міжнародного гуманітарного права – такими, як Женевська конвенція. Також Асамблея закликає РФ забезпечити вільне проходження Азовським морем і Керченською протокою.

Перебуваючи в кулуарах, до представників української делегації в ПАРЄ звернулись  журналісти російських медіа щодо надання коментарів з ухваленої резолюції.

Представники Постійної делегації Верховної Ради України у Парламентській асамблеї Ради Європи відмовились надавати коментарі російським медіа, нагадавши, що Російська Федерація з 2014 року несе відповідальність за окупацію частини територій України, вбивства тисяч військових та цивільних громадян України та незаконне утримування українців як на окупованих територіях України, так і в Росії.

Користуючись нагодою, представник України в Робочій підгрупі з гуманітарних питань ТКГ Ірина Геращенко зачитала список із 25 громадян РФ, засуджених в Україні, яких українська сторона в рамках консультацій в Мінську готова передати Росії задля звільнення 25 політв’язнів Кремля – О. Сенцова, Р. Сущенка, О. Кольченка, Є. Панова, М. Карпюка, С. Клиха, П. Гриба та інших.  

Ірина Геращенко наголосила, що у рамках мінської підгрупи російській стороні в підгрупі ТКГ та в ТКГ було направлено 13 звернень із пропозицією одночасного звільнення 25 росіян та політв’язнів Кремля. Політик також додала, що Міністерству закордонних справ РФ було направлено ноту із цього питання.

Однак, за словами політика, усі пропозиції української сторони були проігноровані. Перший віце-спікер розповіла про скасування Омбудсменом РФ домовленої зустрічі із Л. Денісовою, темою якої мало бути звільнення незаконно утримуваних українців.

Ірина Геращенко підкреслила, що такими діями російська влада демонструє повну незацікавленість у поверненні на Батьківщину своїх громадян.

«Користуючись нагодою, звернулася до сімей 25 засуджених росіян в Україні, яких ми готові передати Росії з проханням - вимагати від президента РФ розглянути офіційні пропозиції української сторони та провести звільнення у форматі «25 на 25»», - повідомила Перший заступник Голови Верховної Ради України.