Новини

20 лютого 2020, 19:03

У Книжковому клубі Верховної Ради України презентовано книжку "(Не)відомі українці, які змінили історію"

докладніше
20 лютого 2020, 18:01

Пленарні засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
20 лютого 2020, 15:33

До Міжнародного дня рідної мови Національний музей літератури України презентував фотовиставку «Українська мова: від заборон до утвердження»

докладніше
20 лютого 2020, 14:54

До Міжнародного дня рідкісних захворювань, який у світі відзначають в останній день лютого, у Верховній Раді України розгорнуто одноденну фотовиставку «Зірки на підтримку орфанних»

докладніше
20 лютого 2020, 14:43

Відбулася презентація фотовиставки «Вихід до Світла. Історії 40 Не святих»

докладніше
20 лютого 2020, 14:00

Комітет з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України розглянув законопроект про внесення змін до Регламенту щодо підстав для відсутності народного депутата на пленарних засіданнях або засіданнях комітетів

докладніше
20 лютого 2020, 13:46

Комітет з питань антикорупційної політики заслухав голову НАЗК про перебіг перезавантаження органу та хід виконання законодавства щодо викривачів корупції

докладніше
20 лютого 2020, 12:28

Комітет з питань молоді і спорту рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо запровадження державної допомоги дитині на майбутнє

докладніше
20 лютого 2020, 10:50

Комітет з питань інтеграції України з Європейським Союзом розглянув низку законопроектів на відповідність їхніх положень законодавству ЄС, міжнародно-правовим зобов’язанням України в рамках Угоди про асоціацію

докладніше
20 лютого 2020, 10:40

Пам’ятаємо Героїв Небесної Сотні!

докладніше
20 лютого 2020, 09:08

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки заслухав інформацію щодо подій, що сталися 18 лютого в районі проведення операції Об’єднаних сил

докладніше
20 лютого 2020, 09:00

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на черговому пленарному засіданні 20 лютого

докладніше
19 лютого 2020, 20:21

Голова підкомітету з питань забезпечення епідемічної безпеки, боротьби із ВІЛ/СНІД та соціально небезпечними захворюваннями Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Лада Булах провела особистий прийом громадян

докладніше
19 лютого 2020, 19:07

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики взяв до відома звіти Міністерства культури, молоді та спорту і Міністерства соціальної політики щодо виконання Програми діяльності Уряду

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
24 січня 2019, 16:53

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Ірина Геращенко під час дебатів у ПАРЄ закликала посилити санкційний тиск проти Кремля та запровадити «Азовський пакет санкцій»

Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко взяла участь у дебатах «Відкрита російська агресія проти України: порушення мирного процесу та загроза європейській безпеці» 24 січня у Страсбурзі у рамках засіданні першої частини  сесії ПАРЄ-2019.

Перший віце-спікер наголосила, що 25 листопада 2018 року Російська Федерація здійснила відкриту військову агресію проти українських суден та членів екіпажів. Політик звернула увагу учасників дебатів на обставини, за яких 24 військовослужбовця, захоплених РФ, судили у Москві у закритому режимі. «Під час розгляду справ українських моряків до суду не пустили родичів моряків, європейських дипломатів, журналістів та українського омбудсмена», - повідомила вона.  

Ірина Геращенко також зазначила, що Уповноважений з прав людини в РФ Т. Москалькова була відсутня під час розгляду судових справ, та повідомила,  що Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Л. Денісова та Т. Москалькова мали провести робочу зустріч у Москві, однак за годину до зустрічі Т. Москалькова скасувала її, аргументуючи  терміновим відрядженням.  «Згідно з Третьою Женевською конвенцією про поводження з військовополоненими 24 українські моряки мають статус військовополонених. Ми вимагаємо від Росії поводитися з моряками відповідно до їх статусу та негайно допустити до них представників Міжнародного Комітету Червоного Хреста», - наголосила Перший віце-спікер та додала, що РФ порушила щонайменше 5 статей Європейської конвенції з прав людини.

Перший заступник Голови Верховної Ради заявила, що Україна вимагає негайного звільнення 24 військовополонених в односторонньому порядку, без всяких передумов та обмінів.

Разом з тим, представник Робочої підгрупи з гуманітарних питань ТКГ І. Геращенко зазначила, що в рамках консультацій в Мінську, українська сторона готова передати 25 громадян РФ, засуджених в Україні за злочини проти територіальної цілісності задля одночасного звільнення політв’язнів Кремля – Олега Сенцова та інших бранців. 

Український політик повідомила, що у 2018 році задля розблокування процесу звільнення політв’язнів представникам РФ у Робочій підгрупі з гуманітарних питань  ТКГ та представникам РФ в ТКГ було направлено 13 офіційних звернень з пропозицією одночасного звільнення засуджених в Україні росіян та політв’язнів Кремля. Окрім того, за словами І. Геращенко, Міністерству закордонних справ РФ було скеровано ноту МЗС України із пропозицією з цього питання. Однак РФ не направила жодної відповіді на офіційні пропозиції української сторони.  

«Росія не лише блокує процес звільнення, але хапає та ув’язнює нових заручників. До списку 70 українських політв’язнів додалися 24 військовополонені моряки», - заявила І. Геращенко.

Перший заступник Голови Верховної Ради поінформувала, що у зв’язку із загостренням безпекової ситуації в Азово-Чорноморському регіоні під час засідань у Мінську українська сторона наполягає на запровадженні постійно діючої СММ ОБСЄ у Керчі. Однак, за словами політика, представники РФ також блокують це питання.     

«ОБСЄ відповідно до мандату має здійснювати спостереження на всій території України - як в Криму, так і в  Азово-Чорноморському регіоні», - підкреслила І. Геращенко та запросила представників ПАРЄ відвідати місто Маріуполь.

«Ми закликаємо наших міжнародних партнерів посилити санкційний тиск проти Кремля та запровадити «Азовський пакет санкцій», проти РФ та росіян, причетних до цієї провокації», - наголосила І. Геращенко.

 


Відео з перекладом на російську мову можна подивитись за посиланням.