Новини

20 вересня 2019, 17:56

Засідання Верховної Ради

докладніше
20 вересня 2019, 17:40

Народні депутати підтримали за основу проект Закону про внесення змін до Митного кодексу щодо захисту прав інтелектуальної власності під час переміщення товарів через митний кордон України

докладніше
20 вересня 2019, 17:27

Народні депутати підтримали за основу проект Закону про зміни до законодавства щодо застосування Збройними Силами України та Державною спецслужбою транспорту бойової техніки, зброї та спецзасобів в особливий період

докладніше
20 вересня 2019, 17:15

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Закону України «Про оборону України» щодо організації оборони держави»

докладніше
20 вересня 2019, 17:10

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання інвестиційної діяльності в Україні»

докладніше
20 вересня 2019, 16:58

Народні депутати підтримали за основу проект Закону про внесення змін до Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу»

докладніше
20 вересня 2019, 16:45

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Закону України «Про державну підтримку кінематографії в Україні»

докладніше
20 вересня 2019, 16:37

Проведено установче засідання Постійної делегації Верховної Ради України у Парламентській Асамблеї Ради Європи

докладніше
20 вересня 2019, 16:35

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг»

докладніше
20 вересня 2019, 16:10

У Верховній Раді відбулося перше засідання Книжкового клубу «Саміт з книгою»

докладніше
20 вересня 2019, 16:00

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки рекомендує Верховній Раді ухвалити в цілому зміни до Закону України "Про оборону України"

докладніше
20 вересня 2019, 15:58

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Закону «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг»

докладніше
20 вересня 2019, 15:30

Комітет з питань інтеграції України з Євросоюзом визнав низку законопроектів такими, що за своєю метою відповідають цілям Угоди про асоціацію, проте потребують доопрацювання з метою комплексного врахуванням норм Конвенції ООН проти корупції

докладніше
20 вересня 2019, 14:30

21 вересня буде проведено благодійний турнір з футболу «Кубок Верховної Ради України IX скликання»

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
24 січня 2019, 16:53

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Ірина Геращенко під час дебатів у ПАРЄ закликала посилити санкційний тиск проти Кремля та запровадити «Азовський пакет санкцій»

Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко взяла участь у дебатах «Відкрита російська агресія проти України: порушення мирного процесу та загроза європейській безпеці» 24 січня у Страсбурзі у рамках засіданні першої частини  сесії ПАРЄ-2019.

Перший віце-спікер наголосила, що 25 листопада 2018 року Російська Федерація здійснила відкриту військову агресію проти українських суден та членів екіпажів. Політик звернула увагу учасників дебатів на обставини, за яких 24 військовослужбовця, захоплених РФ, судили у Москві у закритому режимі. «Під час розгляду справ українських моряків до суду не пустили родичів моряків, європейських дипломатів, журналістів та українського омбудсмена», - повідомила вона.  

Ірина Геращенко також зазначила, що Уповноважений з прав людини в РФ Т. Москалькова була відсутня під час розгляду судових справ, та повідомила,  що Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Л. Денісова та Т. Москалькова мали провести робочу зустріч у Москві, однак за годину до зустрічі Т. Москалькова скасувала її, аргументуючи  терміновим відрядженням.  «Згідно з Третьою Женевською конвенцією про поводження з військовополоненими 24 українські моряки мають статус військовополонених. Ми вимагаємо від Росії поводитися з моряками відповідно до їх статусу та негайно допустити до них представників Міжнародного Комітету Червоного Хреста», - наголосила Перший віце-спікер та додала, що РФ порушила щонайменше 5 статей Європейської конвенції з прав людини.

Перший заступник Голови Верховної Ради заявила, що Україна вимагає негайного звільнення 24 військовополонених в односторонньому порядку, без всяких передумов та обмінів.

Разом з тим, представник Робочої підгрупи з гуманітарних питань ТКГ І. Геращенко зазначила, що в рамках консультацій в Мінську, українська сторона готова передати 25 громадян РФ, засуджених в Україні за злочини проти територіальної цілісності задля одночасного звільнення політв’язнів Кремля – Олега Сенцова та інших бранців. 

Український політик повідомила, що у 2018 році задля розблокування процесу звільнення політв’язнів представникам РФ у Робочій підгрупі з гуманітарних питань  ТКГ та представникам РФ в ТКГ було направлено 13 офіційних звернень з пропозицією одночасного звільнення засуджених в Україні росіян та політв’язнів Кремля. Окрім того, за словами І. Геращенко, Міністерству закордонних справ РФ було скеровано ноту МЗС України із пропозицією з цього питання. Однак РФ не направила жодної відповіді на офіційні пропозиції української сторони.  

«Росія не лише блокує процес звільнення, але хапає та ув’язнює нових заручників. До списку 70 українських політв’язнів додалися 24 військовополонені моряки», - заявила І. Геращенко.

Перший заступник Голови Верховної Ради поінформувала, що у зв’язку із загостренням безпекової ситуації в Азово-Чорноморському регіоні під час засідань у Мінську українська сторона наполягає на запровадженні постійно діючої СММ ОБСЄ у Керчі. Однак, за словами політика, представники РФ також блокують це питання.     

«ОБСЄ відповідно до мандату має здійснювати спостереження на всій території України - як в Криму, так і в  Азово-Чорноморському регіоні», - підкреслила І. Геращенко та запросила представників ПАРЄ відвідати місто Маріуполь.

«Ми закликаємо наших міжнародних партнерів посилити санкційний тиск проти Кремля та запровадити «Азовський пакет санкцій», проти РФ та росіян, причетних до цієї провокації», - наголосила І. Геращенко.

 


Відео з перекладом на російську мову можна подивитись за посиланням.