Новини

20 лютого 2020, 19:03

У Книжковому клубі Верховної Ради України презентовано книжку "(Не)відомі українці, які змінили історію"

докладніше
20 лютого 2020, 18:01

Пленарні засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
20 лютого 2020, 15:33

До Міжнародного дня рідної мови Національний музей літератури України презентував фотовиставку «Українська мова: від заборон до утвердження»

докладніше
20 лютого 2020, 14:54

До Міжнародного дня рідкісних захворювань, який у світі відзначають в останній день лютого, у Верховній Раді України розгорнуто одноденну фотовиставку «Зірки на підтримку орфанних»

докладніше
20 лютого 2020, 14:43

Відбулася презентація фотовиставки «Вихід до Світла. Історії 40 Не святих»

докладніше
20 лютого 2020, 14:00

Комітет з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України розглянув законопроект про внесення змін до Регламенту щодо підстав для відсутності народного депутата на пленарних засіданнях або засіданнях комітетів

докладніше
20 лютого 2020, 13:46

Комітет з питань антикорупційної політики заслухав голову НАЗК про перебіг перезавантаження органу та хід виконання законодавства щодо викривачів корупції

докладніше
20 лютого 2020, 12:28

Комітет з питань молоді і спорту рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо запровадження державної допомоги дитині на майбутнє

докладніше
20 лютого 2020, 10:50

Комітет з питань інтеграції України з Європейським Союзом розглянув низку законопроектів на відповідність їхніх положень законодавству ЄС, міжнародно-правовим зобов’язанням України в рамках Угоди про асоціацію

докладніше
20 лютого 2020, 10:40

Пам’ятаємо Героїв Небесної Сотні!

докладніше
20 лютого 2020, 09:08

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки заслухав інформацію щодо подій, що сталися 18 лютого в районі проведення операції Об’єднаних сил

докладніше
20 лютого 2020, 09:00

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на черговому пленарному засіданні 20 лютого

докладніше
19 лютого 2020, 20:21

Голова підкомітету з питань забезпечення епідемічної безпеки, боротьби із ВІЛ/СНІД та соціально небезпечними захворюваннями Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Лада Булах провела особистий прийом громадян

докладніше
19 лютого 2020, 19:07

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики взяв до відома звіти Міністерства культури, молоді та спорту і Міністерства соціальної політики щодо виконання Програми діяльності Уряду

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
15 січня 2019, 18:15

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Ірина Геращенко: «Ми вимагаємо від РФ негайного звільнення в односторонньому порядку 24 військовополонених моряків та апелюємо до США і країн-членів ЄС ввести «Азовський пакет санкцій» проти Росії»

 

Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко під час ранкового пленарного засідання Парламенту 15 січня звернула увагу парламентеріїв та чергове порушення прав українців в Російській Федерації та розповіла про сьогоднішній розгляд судових справ в Москві проти українських військовослужбовців, захоплених військовими РФ 25 листопада 2018 року в районі Керченської протоки.

«Сьогодні у Москві розпочалося судилище над нашими українськими моряками, які проявили нечувану мужність, гідність та патріотизм, зламавши всі сценарії Кремля», - заявила І.Геращенко.

Політик наголосила,  що усі 24 затримані українці відмовились надавати будь-які свідчення та визнали себе військовополоненими. Перший віце-спікер повідомила, що цими днями Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова разом із родичами незаконно затриманих моряків перебуває у Москві.

«На суди у Москві прийшли підтримати наших хлопців представники посольств країн-членів ЄС та США, омбудсмен України Людмила Денісова разом із рідними моряків та представники ЗМІ. Однак суди проходять у закритому режимі», - повідомила І.Геращенко.

Політик висловила переконання, що такими діями Кремль намагається приховати сценарій злочину, який мав місце 25 листопада 2018 року, коли по українським суднам було відкрито вогонь та захоплено українські судна та членів екіпажів. Ірина Геращенко нагадала, що Україна, між іншим,  й досі не отримала  інформації з незалежних та достовірних джерел про стан здоров’я трьох українських військових, які отримали поранення. 

Перший віце-спікер під час виступу поінформувала про копітку роботу, яка нині ведеться Президентом України Петром Порошенком щодо посилення санкційного тиску проти РФ шляхом запровадження «Азовського пакету санкцій» США та країнами-членами ЄС та розповіла, що вже наступного тижня під час засідання Парламентської Асамблеї Ради Європи представники української делегації наполягатимуть на проведенні спеціальних дебатів на тему провокації РФ в районі Керченської протоки. 

«Ми вимагаємо від РФ негайного звільнення в односторонньому порядку 24 військовополонених моряків без всяких обмінів, передумов та шантажу Кремля та апелюємо до США та країн-членів ЄС ввести «Азовський пакет санкцій» проти Росії», - наголосила І.Геращенко.

 Представник гуманітарної підгрупи ТКГ І.Геращенко також розповіла про зусилля українських переговорників щодо звільнення заручників та політв’язнів Кремля. Політик поінформувала, що минулого року представники України в гуманітарній підгрупі ТКГ неодноразово направляли пропозицію представникам РФ в ТКГ щодо дзеркального звільнення 23 громадян РФ, затриманих за злочини в України та 23 політв’язнів Кремля. За її словами, такі ж пропозиції були направлені дипломатичними каналами Міністерству закордонних справ РФ. Однак, за словами Першого віце-спікера, представники РФ не надали жодної відповіді на згадані офіційні пропозиції української сторони.    

«Ми ще раз звертаємось до Російської Федерації та підтверджуємо готовність негайно передати 22 засуджених росіян в Україні в обмін на 22 українців, утримуваних в РФ – О.Сенцова, Р.Сущенка, О.Кольченка, М.Карпюка, П.Гриба та інших», - заявила І. Геращенко.

Перший заступник Голови Верховної Ради України також закликала парламентаріїв розглянути зареєстровані у Парламенті законопроекти щодо врегулювання питань, пов'язаних зі статусом осіб, незаконно позбавлених особистої свободи, поточного пленарного тижня, у четвер, 17 січня, .