Новини

20 вересня 2019, 17:56

Засідання Верховної Ради

докладніше
20 вересня 2019, 17:40

Народні депутати підтримали за основу проект Закону про внесення змін до Митного кодексу щодо захисту прав інтелектуальної власності під час переміщення товарів через митний кордон України

докладніше
20 вересня 2019, 17:27

Народні депутати підтримали за основу проект Закону про зміни до законодавства щодо застосування Збройними Силами України та Державною спецслужбою транспорту бойової техніки, зброї та спецзасобів в особливий період

докладніше
20 вересня 2019, 17:15

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Закону України «Про оборону України» щодо організації оборони держави»

докладніше
20 вересня 2019, 17:10

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання інвестиційної діяльності в Україні»

докладніше
20 вересня 2019, 16:58

Народні депутати підтримали за основу проект Закону про внесення змін до Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу»

докладніше
20 вересня 2019, 16:45

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Закону України «Про державну підтримку кінематографії в Україні»

докладніше
20 вересня 2019, 16:37

Проведено установче засідання Постійної делегації Верховної Ради України у Парламентській Асамблеї Ради Європи

докладніше
20 вересня 2019, 16:35

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг»

докладніше
20 вересня 2019, 16:10

У Верховній Раді відбулося перше засідання Книжкового клубу «Саміт з книгою»

докладніше
20 вересня 2019, 16:00

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки рекомендує Верховній Раді ухвалити в цілому зміни до Закону України "Про оборону України"

докладніше
20 вересня 2019, 15:58

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Закону «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг»

докладніше
20 вересня 2019, 15:30

Комітет з питань інтеграції України з Євросоюзом визнав низку законопроектів такими, що за своєю метою відповідають цілям Угоди про асоціацію, проте потребують доопрацювання з метою комплексного врахуванням норм Конвенції ООН проти корупції

докладніше
20 вересня 2019, 14:30

21 вересня буде проведено благодійний турнір з футболу «Кубок Верховної Ради України IX скликання»

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
15 січня 2019, 18:15

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Ірина Геращенко: «Ми вимагаємо від РФ негайного звільнення в односторонньому порядку 24 військовополонених моряків та апелюємо до США і країн-членів ЄС ввести «Азовський пакет санкцій» проти Росії»

 

Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко під час ранкового пленарного засідання Парламенту 15 січня звернула увагу парламентеріїв та чергове порушення прав українців в Російській Федерації та розповіла про сьогоднішній розгляд судових справ в Москві проти українських військовослужбовців, захоплених військовими РФ 25 листопада 2018 року в районі Керченської протоки.

«Сьогодні у Москві розпочалося судилище над нашими українськими моряками, які проявили нечувану мужність, гідність та патріотизм, зламавши всі сценарії Кремля», - заявила І.Геращенко.

Політик наголосила,  що усі 24 затримані українці відмовились надавати будь-які свідчення та визнали себе військовополоненими. Перший віце-спікер повідомила, що цими днями Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова разом із родичами незаконно затриманих моряків перебуває у Москві.

«На суди у Москві прийшли підтримати наших хлопців представники посольств країн-членів ЄС та США, омбудсмен України Людмила Денісова разом із рідними моряків та представники ЗМІ. Однак суди проходять у закритому режимі», - повідомила І.Геращенко.

Політик висловила переконання, що такими діями Кремль намагається приховати сценарій злочину, який мав місце 25 листопада 2018 року, коли по українським суднам було відкрито вогонь та захоплено українські судна та членів екіпажів. Ірина Геращенко нагадала, що Україна, між іншим,  й досі не отримала  інформації з незалежних та достовірних джерел про стан здоров’я трьох українських військових, які отримали поранення. 

Перший віце-спікер під час виступу поінформувала про копітку роботу, яка нині ведеться Президентом України Петром Порошенком щодо посилення санкційного тиску проти РФ шляхом запровадження «Азовського пакету санкцій» США та країнами-членами ЄС та розповіла, що вже наступного тижня під час засідання Парламентської Асамблеї Ради Європи представники української делегації наполягатимуть на проведенні спеціальних дебатів на тему провокації РФ в районі Керченської протоки. 

«Ми вимагаємо від РФ негайного звільнення в односторонньому порядку 24 військовополонених моряків без всяких обмінів, передумов та шантажу Кремля та апелюємо до США та країн-членів ЄС ввести «Азовський пакет санкцій» проти Росії», - наголосила І.Геращенко.

 Представник гуманітарної підгрупи ТКГ І.Геращенко також розповіла про зусилля українських переговорників щодо звільнення заручників та політв’язнів Кремля. Політик поінформувала, що минулого року представники України в гуманітарній підгрупі ТКГ неодноразово направляли пропозицію представникам РФ в ТКГ щодо дзеркального звільнення 23 громадян РФ, затриманих за злочини в України та 23 політв’язнів Кремля. За її словами, такі ж пропозиції були направлені дипломатичними каналами Міністерству закордонних справ РФ. Однак, за словами Першого віце-спікера, представники РФ не надали жодної відповіді на згадані офіційні пропозиції української сторони.    

«Ми ще раз звертаємось до Російської Федерації та підтверджуємо готовність негайно передати 22 засуджених росіян в Україні в обмін на 22 українців, утримуваних в РФ – О.Сенцова, Р.Сущенка, О.Кольченка, М.Карпюка, П.Гриба та інших», - заявила І. Геращенко.

Перший заступник Голови Верховної Ради України також закликала парламентаріїв розглянути зареєстровані у Парламенті законопроекти щодо врегулювання питань, пов'язаних зі статусом осіб, незаконно позбавлених особистої свободи, поточного пленарного тижня, у четвер, 17 січня, .