Новини

20 вересня 2019, 17:56

Засідання Верховної Ради

докладніше
20 вересня 2019, 17:40

Народні депутати підтримали за основу проект Закону про внесення змін до Митного кодексу щодо захисту прав інтелектуальної власності під час переміщення товарів через митний кордон України

докладніше
20 вересня 2019, 17:27

Народні депутати підтримали за основу проект Закону про зміни до законодавства щодо застосування Збройними Силами України та Державною спецслужбою транспорту бойової техніки, зброї та спецзасобів в особливий період

докладніше
20 вересня 2019, 17:15

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Закону України «Про оборону України» щодо організації оборони держави»

докладніше
20 вересня 2019, 17:10

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання інвестиційної діяльності в Україні»

докладніше
20 вересня 2019, 16:58

Народні депутати підтримали за основу проект Закону про внесення змін до Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу»

докладніше
20 вересня 2019, 16:45

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Закону України «Про державну підтримку кінематографії в Україні»

докладніше
20 вересня 2019, 16:37

Проведено установче засідання Постійної делегації Верховної Ради України у Парламентській Асамблеї Ради Європи

докладніше
20 вересня 2019, 16:35

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг»

докладніше
20 вересня 2019, 16:10

У Верховній Раді відбулося перше засідання Книжкового клубу «Саміт з книгою»

докладніше
20 вересня 2019, 16:00

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки рекомендує Верховній Раді ухвалити в цілому зміни до Закону України "Про оборону України"

докладніше
20 вересня 2019, 15:58

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Закону «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг»

докладніше
20 вересня 2019, 15:30

Комітет з питань інтеграції України з Євросоюзом визнав низку законопроектів такими, що за своєю метою відповідають цілям Угоди про асоціацію, проте потребують доопрацювання з метою комплексного врахуванням норм Конвенції ООН проти корупції

докладніше
20 вересня 2019, 14:30

21 вересня буде проведено благодійний турнір з футболу «Кубок Верховної Ради України IX скликання»

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
21 грудня 2018, 10:04

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

«Звільнення заручників та політв’язнів, демілітаризація Азово-Чорноморського регіону та одностороннє звільнення 24 військовополонених залишається у центрі уваги українських переговорників у Мінську», - наголосила Перший заступник Голови Верховної Ради України І. Геращенко під час спільного брифінгу із представником України в ТКГ Євгеном Марчуком

 


20 грудня у Парламенті за участі представників різних фракцій та груп під головуванням Першого заступника Голови Верховної Ради України, представника України в гуманітарій підгрупі Тристоронньої контактної групи з мирного врегулювання ситуації на сході України Ірини Геращенко відбулося засідання неформальної групи «Мінська платформа» за участі представника України в ТКГ Євгена Марчука.

Учасники засідання обговорили актуальні питання мінського процесу та детально зупинились на результатах останнього у 2018 році, 101 раунду переговорів. Ірина Геращенко та Євген Марчук поінформували, що 19 грудня ц.р. представники України вчергове запропонували провести звільнення заручників, які утримуються на окупованому Донбасі, у форматі «66 на 19», а також передати представникам РФ у присутності консулів РФ 23 громадянина Росії, затриманих за злочини проти України, задля звільнення 23 політв’язнів Кремля. Однак, за словами переговорників, російська сторона відмовилась від зазначеної ініціативи. 

За словами І.Геращенко, російська сторона у Мінську також заблокувала й інші запропоновані ініціативи щодо звільнення осіб, які мають проблеми зі здоров’ям. 

«Ми закликали звільнити Станіслава Клиха, стан здоров’я якого різко погіршився, та пропонували різні варіанти іншій стороні, однак всі пропозиції залишились заблокованими», - наголосила І. Геращенко. 

Перший віце-спікер зазначила, що представників РФ не цікавить доля своїх громадян та розповіла про засудженого в Україні громадянина РФ В. Іванова, який помер  у виправній колонії на Львівщині, однак консули РФ відмовились забирати його тіло. 

Під час дискусії українські переговорники також зауважили, що проведення т.зв. «позачергових виборів» 11 листопада ц.р. на окупованому Донбасі, які не визнаються у світі, значно ускладнили і без того важкий політико-дипломатичний діалог у Мінську. 

Учасники засідання також обговорили безпекову ситуацію в Азовському морі, блокування роботи портів у Маріуполі та Бердянську. Українська  сторона наполягає на негайному  звільненні  24 українських військовополонених.   

Євген Марчук зауважив, що українська делегація в Мінську поставила вимогу щодо демілітаризації Азовського та Чорного морів, а також Керченської протоки й  пропонує встановити постійний пункт моніторингу СММ ОБСЄ в Керчі.

Євген Марчук також детально розповів про всі складнощі домовленостей у безпековій підгрупі ТКГ у частині розведення сил та засобів і запровадження режиму тиші на Донбасі.  

За його словами, 27 грудня ц.р. відбудеться відеоконференція безпекової підгрупи, на якій обговорять встановлення режиму тиші до новорічних та різдвяних свят. 

У засіданні також взяли участь народні депутати України: О. Юринець, О. Біловол, О. Бригінець, Н. Веселова, В. Вовк, А. Геращенко, О. Єднак, Н. Кацер-Бучковська,  Л. Ємець, О. Білозір, Д. Лубінець, І. Луценкo, О. Масоріна, Б. Тарасюк, Р. Чубаров, Н. Шуфрич та інші.