Новини

22 березня 2019, 19:29

І.Геращенко: «Знешкоджені російські БПЛА на Донбасі - черговий доказ військової агресії РФ проти України, і ми вимагаємо жорсткої реакції від ОБСЄ, учасників «Нормандського формату» та міжнародних партнерів»

докладніше
22 березня 2019, 18:52

Ірина Геращенко: «Вимагаємо РФ припинити тортури над Павлом Грибом та звільнити 25 українців в обмін на 25 громадян РФ, затриманих в Україні»

докладніше
22 березня 2019, 18:45

І.Геращенко: У Парламенті зареєстровані законопроекти у сфері євроатлантичної інтеграції України та посилення сектору безпеки (№№10180, 10181)

докладніше
22 березня 2019, 18:32

Ірина Геращенко: 24 березня українська сторона має намір відкрити КПВВ «Золоте» в Луганській області

докладніше
22 березня 2019, 17:36

У Верховній Раді України відбулася зустріч з учасниками делегації лідерів думок з країн ЄС

докладніше
22 березня 2019, 16:54

Перший заступник голови Комітету з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту та туризму Микола Величкович провів особистий прийом громадян

докладніше
22 березня 2019, 16:30

Голова Комітету з прав людини Григорій Немиря провів зустріч з Послом Франції Ізабель Дюмон

докладніше
22 березня 2019, 15:10

Протягом тижня народні депутати працювали на пленарних засіданнях, у комітетах, взяли участь в інших заходах

докладніше
22 березня 2019, 14:32

Голова підкомітету з питань місцевих органів виконавчої влади та територіального устрою Микола Федорук взяв участь у круглому столі на тему: "Моделювання спроможного районного рівня: набутий досвід та перспективи"

докладніше
22 березня 2019, 14:10

Відбулося засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
22 березня 2019, 14:06

Ірина Геращенко зустрілась із родичами військовополонених моряків, які відвідали експозицію «Повернення додому» у Верховній Раді України

докладніше
22 березня 2019, 11:57

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Постанову попередній звіт ТСК Верховної Ради для проведення розслідування відомостей щодо нападів на Катерину Гандзюк та інших громадських активістів

докладніше
22 березня 2019, 11:17

"Година запитань до Уряду" (відео)

докладніше
22 березня 2019, 10:10

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій: «Я впевнений, що Україна буде членом Європейського Союзу, а наше завдання – наполегливо працювати!»

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
21 грудня 2018, 10:04

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

«Звільнення заручників та політв’язнів, демілітаризація Азово-Чорноморського регіону та одностороннє звільнення 24 військовополонених залишається у центрі уваги українських переговорників у Мінську», - наголосила Перший заступник Голови Верховної Ради України І. Геращенко під час спільного брифінгу із представником України в ТКГ Євгеном Марчуком

 


20 грудня у Парламенті за участі представників різних фракцій та груп під головуванням Першого заступника Голови Верховної Ради України, представника України в гуманітарій підгрупі Тристоронньої контактної групи з мирного врегулювання ситуації на сході України Ірини Геращенко відбулося засідання неформальної групи «Мінська платформа» за участі представника України в ТКГ Євгена Марчука.

Учасники засідання обговорили актуальні питання мінського процесу та детально зупинились на результатах останнього у 2018 році, 101 раунду переговорів. Ірина Геращенко та Євген Марчук поінформували, що 19 грудня ц.р. представники України вчергове запропонували провести звільнення заручників, які утримуються на окупованому Донбасі, у форматі «66 на 19», а також передати представникам РФ у присутності консулів РФ 23 громадянина Росії, затриманих за злочини проти України, задля звільнення 23 політв’язнів Кремля. Однак, за словами переговорників, російська сторона відмовилась від зазначеної ініціативи. 

За словами І.Геращенко, російська сторона у Мінську також заблокувала й інші запропоновані ініціативи щодо звільнення осіб, які мають проблеми зі здоров’ям. 

«Ми закликали звільнити Станіслава Клиха, стан здоров’я якого різко погіршився, та пропонували різні варіанти іншій стороні, однак всі пропозиції залишились заблокованими», - наголосила І. Геращенко. 

Перший віце-спікер зазначила, що представників РФ не цікавить доля своїх громадян та розповіла про засудженого в Україні громадянина РФ В. Іванова, який помер  у виправній колонії на Львівщині, однак консули РФ відмовились забирати його тіло. 

Під час дискусії українські переговорники також зауважили, що проведення т.зв. «позачергових виборів» 11 листопада ц.р. на окупованому Донбасі, які не визнаються у світі, значно ускладнили і без того важкий політико-дипломатичний діалог у Мінську. 

Учасники засідання також обговорили безпекову ситуацію в Азовському морі, блокування роботи портів у Маріуполі та Бердянську. Українська  сторона наполягає на негайному  звільненні  24 українських військовополонених.   

Євген Марчук зауважив, що українська делегація в Мінську поставила вимогу щодо демілітаризації Азовського та Чорного морів, а також Керченської протоки й  пропонує встановити постійний пункт моніторингу СММ ОБСЄ в Керчі.

Євген Марчук також детально розповів про всі складнощі домовленостей у безпековій підгрупі ТКГ у частині розведення сил та засобів і запровадження режиму тиші на Донбасі.  

За його словами, 27 грудня ц.р. відбудеться відеоконференція безпекової підгрупи, на якій обговорять встановлення режиму тиші до новорічних та різдвяних свят. 

У засіданні також взяли участь народні депутати України: О. Юринець, О. Біловол, О. Бригінець, Н. Веселова, В. Вовк, А. Геращенко, О. Єднак, Н. Кацер-Бучковська,  Л. Ємець, О. Білозір, Д. Лубінець, І. Луценкo, О. Масоріна, Б. Тарасюк, Р. Чубаров, Н. Шуфрич та інші.