Новини

28 травня 2020, 16:30

У Верховній Раді України вдосконалюють планування законопроектної роботи

докладніше
28 травня 2020, 15:27

Україну та Австрію ще більше зблизив гуманітарний коридор, - віцеспікерка Олена Кондратюк

докладніше
28 травня 2020, 15:22

Книжки Парламентського видавництва стали лауреатами III Всеукраїнського бібліотечного «Біографічного рейтингу»

докладніше
28 травня 2020, 12:30

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо соціального захисту населення в період карантину, пов’язаного з запобіганням виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)

докладніше
28 травня 2020, 12:00

Комітет з питань екологічної політики та природокористування підтримав пропозиції до законопроекту про управління відходами

докладніше
28 травня 2020, 10:55

Голова Верховної Ради України вніс зміни до Розпорядження «Про додаткові заходи із попередження виникнення гострої респіраторної хвороби» від 12 березня 2020 року, №151

докладніше
28 травня 2020, 09:46

Огляд головних тем «Голосу України» від 28 травня

докладніше
27 травня 2020, 18:59

Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування розглянув ряд проблемних питань медичної галузі

докладніше
27 травня 2020, 15:57

Комітет з питань освіти, науки та інновацій рекомендує Верховній Раді відправити на доопрацювання законопроект про покращення соціально-економічного становища студентів

докладніше
27 травня 2020, 15:43

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо окремих питань діяльності професійних спілок (відео)

докладніше
27 травня 2020, 15:00

Комітет з питань аграрної та земельної політики рекомендує ухвалити у другому читанні і в цілому законопроект про внесення змін до Закону про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження

докладніше
27 травня 2020, 10:30

Президент Парламентської асамблеї НАТО та українська делегація обговорили ситуацію щодо пандемії COVID-19 та триваючу агресію з боку Росії

докладніше
27 травня 2020, 09:34

Огляд головних тем «Голосу України» від 27 травня

докладніше
26 травня 2020, 12:52

Комітет з питань правової політики рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо обов'язку виконавця проводити індексацію розміру аліментів, визначеного судом у твердій грошовій сумі

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
13 листопада 2018, 18:49

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

І.Геращенко: Українська сторона наполягає на проведенні позачергового засідання ТКГ для обговорення нелегітимних виборів на окупованому Донбасі

13 листопада Перший заступник Голови Верховної Ради України, представник гуманітарної підгрупи ТКГ Ірина Геращенко взяла участь у круглому столі на тему: «Ув’язнені Україною – утримувані в ОРДЛО. Права позбавлених волі, що залишились на тимчасово окупованій території Донбасу», організованого Секретаріатом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. 

Ірина Геращенко наголосила, що проведенні Кремлем 11 листопада на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей так звані «вибори» суттєво ускладнюють мирний переговорний процес. За її словами, Росія прагне легітимізувати так звані «республіки» і примусити  Київ до  прямого діалогу із так званими «представниками ОРДЛО». У цьому зв’язку І. Геращенко нагадала, що Мінські домовленості передбачають тристоронній формат переговорів,  за участі представників України, Росії та ОБСЄ.

Вона наголосила й на інших ризиках, які несуть у собі так звані «вибори», зокрема, до ескалації на фронті, серйозної дестабілізації безпекової і політичної ситуації. І. Геращенко нагадала  трагічні події 2014 року, коли після проведення нелегітимних виборів на Донбасі відбулась ескалація конфлікту. 

Перший заступник також зауважила, що  РФ прагне дестабілізувати політичну ситуацію в Україні напередодні президентських та парламентських виборів у 2019 році.

«Ми вимагаємо позачергового засідання ТКГ для обговорення ситуації із проведенням Росією нелегітимних виборів на окупованому Донбасі», - наголосила І. Геращенко. 

Політик повідомила, що серед заблокованих питань гуманітарної підгрупи ТКГ - процес звільнення заручників та політв’язнів Кремля.  

«Україна не отримала жодної  відповіді  щодо пропозиції передати  засуджених громадян РФ в Україні в обмін на наших політв’язнів. Також Україна вже 2 роки вимагає звільнення  підлітків, незаконно затриманих на окупованому Донбасі в 2016 році», - заявила І. Геращенко.

Політик зауважила, що українська сторона готова помилувати більше 60 сепаратистів задля звільнення українських військових і  цивільних, утримуваних на окупованому Донбасі. 

Перший віце-спікер також звернулась до представників міжнародних гуманітарних місій ОБСЄ, ООН та МКЧХ із закликом  вимагати повного та безперешкодного доступу до незаконно утримуваних на окупованому Донбасі та в Криму.

Представник гуманітарної підгрупи ТКГ Ірина Геращенко також повідомила, що українська сторона наполягає на вирішенні питання переміщення осіб, засуджених до 2014 року на Донбасі на підконтрольну Уряду України територію. Вона зауважила, що представники Офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини готові сприяти переведенню  майже тисячі таких осіб.

«У Мінську українська сторона неодноразово заявляла про готовність перемістити таких ув’язнених для відбування покарань в українських тюрмах», - повідомила І. Геращенко. 

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова наголосила, що статус осіб, засуджених до 2014 року на Донбасі має бути врегульовано на законодавчому рівні. Для цього у Парламенті триває робота над проектом Закону «Про врегулювання правового статусу осіб, стосовно яких порушено законодавство України про кримінальну відповідальність, кримінальне процесуальне, кримінально-виконавче законодавство України внаслідок збройної агресії, збройного конфлікту, тимчасової окупації території України» №8560 від 05.07.2018. Згаданий законопроект розглядатиметься на Комітеті з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності 21 листопада ц.р.

Окрім того, Л.Денісова закликала створити єдиний реєстр осіб, засуджених до 2014 року на Донбасі. За її словами, відповідні кошти на цей напрям були закладені до проекту Закону «Про Державний бюджет України на 2019 рік».