Новини

18 лютого 2019, 21:03

Ірина Геращенко: Парламент має розширити повноваження Комітету з питань європейської інтеграції для пришвидшення виконання Україною зобов’язань по Угоді про асоціацію

докладніше
18 лютого 2019, 16:39

Відбувся особистий прийом громадян головою Комітету у закордонних справах Ганною Гопко

докладніше
18 лютого 2019, 16:00

Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи підтримав зміни до Закону про поводження з відпрацьованим ядерним паливом щодо розміщення, проектування та будівництва ЦСВЯП

докладніше
18 лютого 2019, 13:02

Голова Комітету у закордонних справах Ганна Гопко взяла участь у 55-ій Мюнхенській конференції з безпеки

докладніше
18 лютого 2019, 11:14

Комітет з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення ініціює проведення парламентських слухань на тему: "Детінізація заробітної плати"

докладніше
18 лютого 2019, 09:47

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон про внесення змін до Земельного кодексу України щодо продовження заборони відчуження сільськогосподарських земель

докладніше
15 лютого 2019, 18:04

А.Парубій: «Не було б України, якби не така підтримка Литви на шляху нашої незалежності і на шляху до Євросоюзу"

докладніше
15 лютого 2019, 17:29

Андрій Парубій взяв участь у церемонії відкриття Порталів Акта проголошення незалежності України та Конституції України у Верховній Раді України

докладніше
15 лютого 2019, 16:50

Андрій Парубій: Втручання Росії у виборчий процес в Україні вже відбувається у всіх сферах

докладніше
15 лютого 2019, 15:37

Андрій Парубій: Цивілізований світ має спільно протистояти російській агресії

докладніше
15 лютого 2019, 15:35

Сироїд: Європа без України не є дійсною. Доки не буде цього розуміння, будемо в небезпеці

докладніше
15 лютого 2019, 15:17

Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування провів у місті Львів круглий стіл на тему: "Впровадження Закону України "Про співробітництво територіальних громад": стан та перспективи розвитку"

докладніше
15 лютого 2019, 14:24

Андрій Парубій: Закон про мову планується до розгляду у Верховній Раді наступного пленарного тижня, а Виборчий кодекс - протягом поточної сесії

докладніше
15 лютого 2019, 12:19

Андрій Парубій підписав Розпорядження про створення Офісу парламентської реформи

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
05 липня 2018, 15:53

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Ірина Геращенко: Закликаємо інституції ЄС поглибити співробітництво з Україною у питанні імплементації Угоди про асоціацію та розраховуємо на підтримку ЄС у вирішенні безпекових та гуманітарних проблем «Ми закликаємо інституції ЄС поглибити співробітництво з Україною у питанні імплементації Угоди про асоціацію та розраховуємо на підтримку ЄС у вирішенні безпекових та гуманітарних проблем, спричинених агресією РФ в Україні», - заявила Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко під час розгляду Проекту Постанови «Про Звернення Верховної Ради України до інституцій ЄС щодо поглиблення співробітництва між Україною та Європейським Союзом», № 8551 від 04.07.2018.
Ірина Геращенко подякувала Комітету з питань європейської інтеграції за ініціативу з напрацювання важливого сигналу Парламенту напередодні 20-го ювілейного Саміту Україна-ЄС, який відбудеться 9 липня у  Брюсселі.   
Перший віце-спікер І. Геращенко зауважила, що цією Постановою Верховна Рада України підтверджує незворотній шлях європейської інтеграції України та фіксує зобов’язання, які Верховна Рада України у співпраці із Кабінетом Міністрів України мають імплементувати найближчим часом для отримання позитивного сигналу щодо членства нашої Держави в ЄС.
У той же час, політик зауважила, що цією Постановою Парламент України також звертає увагу ЄС на певні зобов’язання з боку ЄС, зокрема, щодо питання протидії реалізації політичного проекту РФ – «Північний потік -2», гуманітарних та безпекових питань, пов’язаних із агресією РФ в Україні.
«Ми закликаємо ЄС посилити санкції проти РФ до повного виконання Мінських домовленостей - реінтеграції окупованого Донбасу і Криму та звільнення усіх заручників та політв’язнів Кремля», - наголосила І. Геращенко.
Представник гуманітарної підгрупи ТКГ зауважила, що в Російській Федерації та на тимчасово окупованій території АР Крим та м. Севастополь незаконно утримуються понад 60 громадян України, за її словами, десятки українців утримуються на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей.   
«Російська Федерація несе відповідальність за безпеку українців, які утримуються на окупованих територіях України та в Росії. Ми вимагаємо від РФ їх негайного звільнення та розраховуємо на підтримку у цьому питанні ЄС», - зазначила політик.
На переконання Ірини Геращенко,  Постанова слугуватиме додатковим інструментом для українських дипломатів, а також підсилить позицію делегації України на Саміті Україна-ЄС наступного тижня.   
Заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції Марія Іонова детально поінформувала парламентаріїв про важливість зазначеної Постанови для подальшої спільної роботи щодо імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.
«Цим зверненням до інституцій ЄС Парламент України закликає до посилення співробітництва щодо інтеграції України до енергетичного ринку ЄС, поглиблення співробітництва у сфері цифрової економіки, активізації взаємодії у митній сфері, а також у сфері юстиції, свободи і безпеки. Закликаємо інституції ЄС сприяти максимальному використанню можливостей інтеграції України до внутрішнього ринку Європейського Союзу у сферах, які становлять спільний інтерес та охоплюються Угодою про асоціацію», - наголосила М. Іонова.
В обговоренні Проекту Постанови взяли участь керівники та представники різних депутатських фракцій та груп Парламенту: О. Сотник, М. Бурбак, С. Соболєв та О. Ляшко.
За результатами голосування  Проект Постанови «Про Звернення Верховної Ради України до інституцій ЄС щодо поглиблення співробітництва між Україною та Європейським Союзом» № 8551 від 04.07.2018 був підтриманий 233 голосами «за».