Новини

18 лютого 2019, 21:03

Ірина Геращенко: Парламент має розширити повноваження Комітету з питань європейської інтеграції для пришвидшення виконання Україною зобов’язань по Угоді про асоціацію

докладніше
18 лютого 2019, 16:39

Відбувся особистий прийом громадян головою Комітету у закордонних справах Ганною Гопко

докладніше
18 лютого 2019, 16:00

Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи підтримав зміни до Закону про поводження з відпрацьованим ядерним паливом щодо розміщення, проектування та будівництва ЦСВЯП

докладніше
18 лютого 2019, 13:02

Голова Комітету у закордонних справах Ганна Гопко взяла участь у 55-ій Мюнхенській конференції з безпеки

докладніше
18 лютого 2019, 11:14

Комітет з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення ініціює проведення парламентських слухань на тему: "Детінізація заробітної плати"

докладніше
18 лютого 2019, 09:47

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон про внесення змін до Земельного кодексу України щодо продовження заборони відчуження сільськогосподарських земель

докладніше
15 лютого 2019, 18:04

А.Парубій: «Не було б України, якби не така підтримка Литви на шляху нашої незалежності і на шляху до Євросоюзу"

докладніше
15 лютого 2019, 17:29

Андрій Парубій взяв участь у церемонії відкриття Порталів Акта проголошення незалежності України та Конституції України у Верховній Раді України

докладніше
15 лютого 2019, 16:50

Андрій Парубій: Втручання Росії у виборчий процес в Україні вже відбувається у всіх сферах

докладніше
15 лютого 2019, 15:37

Андрій Парубій: Цивілізований світ має спільно протистояти російській агресії

докладніше
15 лютого 2019, 15:35

Сироїд: Європа без України не є дійсною. Доки не буде цього розуміння, будемо в небезпеці

докладніше
15 лютого 2019, 15:17

Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування провів у місті Львів круглий стіл на тему: "Впровадження Закону України "Про співробітництво територіальних громад": стан та перспективи розвитку"

докладніше
15 лютого 2019, 14:24

Андрій Парубій: Закон про мову планується до розгляду у Верховній Раді наступного пленарного тижня, а Виборчий кодекс - протягом поточної сесії

докладніше
15 лютого 2019, 12:19

Андрій Парубій підписав Розпорядження про створення Офісу парламентської реформи

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
04 липня 2018, 15:06

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Ірина Геращенко закликала парламентаріїв ухвалити звернення до ОБСЄ щодо звільнення українських заручників та політв’язнів Кремля

 

4 липня під час виступу з трибуни Верховної Ради України, Перший заступник Голови Верховної Ради України, представник гуманітарної підгрупи ТКГ Ірина Геращенко напередодні важливих міжнародних зустрічей високого рівня та, зокрема, засідання Парламентської Асамблеї ОБСЄ закликала народних депутатів України ухвалити звернення до ОБСЄ щодо звільнення українських заручників та політв’язнів Кремля.
Перший віце-спікер поінформувала, що, на жаль, з тимчасово окупованих територій України та з РФ продовжує надходити тривожна інформація стосовно погіршення стану здоров’я, застосування фізичного, психологічного насильства та тортур до громадян України, які утримуються за політичними мотивами в РФ та на тимчасово окупованих територіях України. Так, політик поінформувала про Павла Гриба, якому нанесли фізичні травми під час його етапування, про Станіслава Клиха, який нині знаходиться в психіатричній тюремній лікарні м.Магнітогорськ в Росії, про знущання над кримчанином Володимиром Балухом, який утримується в окупованому Криму та про Олега Сенцова, безстрокове голодування якого триває вже 52-ий день.
«До Олега Сенцова не допускають ні консулів, ні Омбудсмена України, ні представників міжнародних місій. У нас є всі підстави вважати, що його стан здоров’я, як і стан здоров’я інших українців, критичний. Незважаючи на безстрокове голодування, Олега можуть примусово годувати сумішшю невідомого походження», - повідомила І. Геращенко.  
Інформуючи про зусилля щодо звільнення незаконно утримуваних громадян України, політик нагадала, що 28 червня ц.р. під час засідання третьої частини сесії  ПАРЄ-2018 у м. Страсбург, Франція, 77 голосами "за" була підтримана резолюція щодо громадян України, затриманих за політичними мотивами Російською Федерацією. Політик зауважила, що резолюція ПАРЄ вимагає від РФ негайно звільнити українців, містить вичерпний перелік прізвищ політв’язнів Кремля, а також зазначається, що РФ несе повну відповідальність за стан здоров’я незаконно утримуваних українців.
Крім того, представник гуманітарної підгрупи ТКГ зауважила, що 2 липня за дорученням Глави держави було озвучено прізвища 23 громадян РФ, засуджених або затриманих за підозрою у здійсненні злочинів проти територіальної цілісності України, яких українська сторона готова звільнити при дзеркальному звільненні Росією політичних в’язнів Кремля. 
«Цей список із 23 громадян РФ ми неодноразово передавали представнику РФ у ТКГ Б.Гризлову в Мінську і в рамках переговорів учасників нормандського формату - Міністру закордонних справ РФ С.Лаврову, але ми й досі не маємо жодної відповіді», - підкреслила І. Геращенко. 
Підсумовуючи свій виступ, політик повідомила, що найближчим часом відбудуться важливі міжнародні зустрічі, зокрема  Саміт Україна-ЄС, зустріч Президентів США та РФ, а також засідання сесії ПА ОБСЄ у ФРН.
«Ми апелюємо до усіх наших міжнародних партнерів з проханням, щоб безпекові та гуманітарні питання, зокрема, питання звільнення заручників та політв’язнів були ключовими у порядку денному цих зустрічей. Також напередодні засідання ПА ОБСЄ у Берліні, де серед іншого будуть представники й Росії, прошу вас підтримати звернення Верховної Ради України до ОБСЄ щодо негайного звільнення українських заручників та політв’язнів», - наголосила І. Геращенко.