Новини

18 лютого 2019, 21:03

Ірина Геращенко: Парламент має розширити повноваження Комітету з питань європейської інтеграції для пришвидшення виконання Україною зобов’язань по Угоді про асоціацію

докладніше
18 лютого 2019, 16:39

Відбувся особистий прийом громадян головою Комітету у закордонних справах Ганною Гопко

докладніше
18 лютого 2019, 16:00

Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи підтримав зміни до Закону про поводження з відпрацьованим ядерним паливом щодо розміщення, проектування та будівництва ЦСВЯП

докладніше
18 лютого 2019, 13:02

Голова Комітету у закордонних справах Ганна Гопко взяла участь у 55-ій Мюнхенській конференції з безпеки

докладніше
18 лютого 2019, 11:14

Комітет з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення ініціює проведення парламентських слухань на тему: "Детінізація заробітної плати"

докладніше
18 лютого 2019, 09:47

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон про внесення змін до Земельного кодексу України щодо продовження заборони відчуження сільськогосподарських земель

докладніше
15 лютого 2019, 18:04

А.Парубій: «Не було б України, якби не така підтримка Литви на шляху нашої незалежності і на шляху до Євросоюзу"

докладніше
15 лютого 2019, 17:29

Андрій Парубій взяв участь у церемонії відкриття Порталів Акта проголошення незалежності України та Конституції України у Верховній Раді України

докладніше
15 лютого 2019, 16:50

Андрій Парубій: Втручання Росії у виборчий процес в Україні вже відбувається у всіх сферах

докладніше
15 лютого 2019, 15:37

Андрій Парубій: Цивілізований світ має спільно протистояти російській агресії

докладніше
15 лютого 2019, 15:35

Сироїд: Європа без України не є дійсною. Доки не буде цього розуміння, будемо в небезпеці

докладніше
15 лютого 2019, 15:17

Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування провів у місті Львів круглий стіл на тему: "Впровадження Закону України "Про співробітництво територіальних громад": стан та перспективи розвитку"

докладніше
15 лютого 2019, 14:24

Андрій Парубій: Закон про мову планується до розгляду у Верховній Раді наступного пленарного тижня, а Виборчий кодекс - протягом поточної сесії

докладніше
15 лютого 2019, 12:19

Андрій Парубій підписав Розпорядження про створення Офісу парламентської реформи

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
21 червня 2018, 09:32

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Ірина Геращенко: «Україна та Латвія зацікавлені у розширенні співпраці та обміні досвідом у сфері безпеки та оборони»


         

20 червня 2018 року відбулася зустріч Першого заступника Голови Верховної Ради України Ірини Геращенко з Міністром закордонних справ Латвійської Республіки Едгарсом Рінкевичсом.

         Під час зустрічі Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко подякувала за підтримку Латвійською Республікою суверенітету й територіальної цілісності України, а також за допомогу в лікуванні  українських військовослужбовців. 

         Латвійський міністр запевнив, що Рига готова продовжити  програми медичної допомоги військовим, у тому числі, психологічної. Він також висловив сподівання на активізацію співпраці щодо цієї проблематики після створення в Україні міністерства у справах ветеранів.

      

  Під час зустрічі Ірина Геращенко також детально зупинилась на  гуманітарній та безпековій ситуації на сході України.  Гостро стоїть проблема звільнення заручників та політв’язнів через абсолютно деструктивну   позицію Російської Федерації. Незаконно  затримані громадяни України на тимчасово окупованих територіях утримуються у повній ізоляції. «За чотири роки представники Міжнародного Комітету Червоного Хреста жодного разу не відвідали українців, які утримуються у в’язницях на тимчасово окупованих територіях України», - наголосила І.Геращенко.

         Окрім того, у ході дискусії було обговорено питання Криму і порушення там прав людини, зокрема, заборону Меджлісу окупаційною владою, масові арешти кримських татар і українців за політичними мотивами.

         Перший заступник Голови Верховної Ради України розповіла про зусилля, які вживаються на всіх рівнях задля звільнення українців, зокрема і на найвищому.

        

Політик поінформувала також про план роботи парламенту. Вона повідомила, що 21 червня Парламент розгляне законопроект щодо утворення  Вищого антикорупційного суду в Україні (№8497 від 19.06.2018), також І. Геращенко поінформувала, що в цей день передбачається й розгляд проекту Закону України «Про національну безпеку України» №8068 від 28.02.2018.

         Своєю чергою, Е. Рінкевичс запевнив у рішучій підтримці кроків України у встановленні сталого миру на Донбасі, а також висловив солідарність у протидії російській агресії. Також сторони обговорили спільну протидію  пропаганді і гібридним викликам.