Новини

18 лютого 2019, 21:03

Ірина Геращенко: Парламент має розширити повноваження Комітету з питань європейської інтеграції для пришвидшення виконання Україною зобов’язань по Угоді про асоціацію

докладніше
18 лютого 2019, 16:39

Відбувся особистий прийом громадян головою Комітету у закордонних справах Ганною Гопко

докладніше
18 лютого 2019, 16:00

Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи підтримав зміни до Закону про поводження з відпрацьованим ядерним паливом щодо розміщення, проектування та будівництва ЦСВЯП

докладніше
18 лютого 2019, 13:02

Голова Комітету у закордонних справах Ганна Гопко взяла участь у 55-ій Мюнхенській конференції з безпеки

докладніше
18 лютого 2019, 11:14

Комітет з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення ініціює проведення парламентських слухань на тему: "Детінізація заробітної плати"

докладніше
18 лютого 2019, 09:47

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон про внесення змін до Земельного кодексу України щодо продовження заборони відчуження сільськогосподарських земель

докладніше
15 лютого 2019, 18:04

А.Парубій: «Не було б України, якби не така підтримка Литви на шляху нашої незалежності і на шляху до Євросоюзу"

докладніше
15 лютого 2019, 17:29

Андрій Парубій взяв участь у церемонії відкриття Порталів Акта проголошення незалежності України та Конституції України у Верховній Раді України

докладніше
15 лютого 2019, 16:50

Андрій Парубій: Втручання Росії у виборчий процес в Україні вже відбувається у всіх сферах

докладніше
15 лютого 2019, 15:37

Андрій Парубій: Цивілізований світ має спільно протистояти російській агресії

докладніше
15 лютого 2019, 15:35

Сироїд: Європа без України не є дійсною. Доки не буде цього розуміння, будемо в небезпеці

докладніше
15 лютого 2019, 15:17

Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування провів у місті Львів круглий стіл на тему: "Впровадження Закону України "Про співробітництво територіальних громад": стан та перспективи розвитку"

докладніше
15 лютого 2019, 14:24

Андрій Парубій: Закон про мову планується до розгляду у Верховній Раді наступного пленарного тижня, а Виборчий кодекс - протягом поточної сесії

докладніше
15 лютого 2019, 12:19

Андрій Парубій підписав Розпорядження про створення Офісу парламентської реформи

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
19 червня 2018, 10:29

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

І.Геращенко: розгляд законопроектів у сфері децентралізації об’єднує всі депутатські фракції та групи Парламенту


 

18 червня 2018 року, за участі Президента України Петра Порошенка, Першого заступника Голови Верховної Ради України Ірини Геращенко, Київського міського голови,  Голови Асоціації міст України Віталія Кличка відбувся XIV Український муніципальний форум.

Захід відбувся у  Національному спортивному комплексі  «Олімпійський» та об’єднав понад 400 учасників: керівників громад-членів Асоціації міст України (АМУ), представників парламенту, уряду та профільних міністерств, а також керівників проектів міжнародної технічної допомоги – партнерів АМУ, експертного середовища для обговорення теми реформи децентралізації в Україні.

Вітаючи учасників форуму, Президент України наголосив, що нині фінансові можливості громад значно розширилися в результаті проведення реформи децентралізації. Глава держави закликав до їх ефективного використання на місцях.

«Хочу навести одну дуже промовисту цифру, яка, на мою думку, яскраво демонструє досягнення децентралізації з фінансової точки зору. Нарешті частка місцевих бюджетів з трансфертами у зведеному бюджеті України за підсумками поточного року буде складати 51,5%». «Ніколи такого не було, щоб більшість державних грошей було в об’єднаних громадах», - підкреслив Президент.

Президент нагадав, що починаючи 2014 року державна підтримка на розвиток територіальних громад та розбудову їхньої інфраструктури зросла в 39 разів.

За словами Глави держави, загалом, згідно з планом перспективного розвитку добровільного формування громад, передбачено створення 1200 об’єднаних територіальних громад. «І їхні гроші вже зараз чекають – об’єднуйтесь і беріть», - сказав Президент.

Президент України також додав, що поступово громади та обрані ними органи місцевого самоврядування вчаться ефективно використовувати надані їм додаткові ресурси та розширенні повноваження.

Київський міський голова  Голова Асоціації міст України Віталій Кличко у вітальному слові закликав внести зміни до Конституції України, чинного законодавства та ухвалити нові законодавчі ініціативи у цій сфері аби зробити децентралізацію та її досягнення незворотними.

Він також звернувся до Президента Петра Порошенка із проханням сприяти прискореному розгляду й ухваленню законопроекту «Про засади адміністративно-територіального устрою України».

«Ми сподіваємося, що це забезпечить умови для логічного завершення реформи. Одним із найгарячіших питань залишається й ухвалення нового закону «Про службу в органах місцевого самоврядування». Новий проект розроблений за участі АМУ та нещодавно зареєстрований. Він містить підходи, які мають забезпечити нову якість нашої роботи для громадян, – заявив Віталій Кличко. «Крім того, він дозволить владі на місцях, залежно від можливостей, визначати привабливі умови праці для залучення найкращих фахівців на роботу. Новий закон «Про державну службу» вже два роки, як набув чинності, і зволікання з ухваленням прогресивного закону для місцевого самоврядування виглядає несправедливим», - заявив В. Кличко.

Своєю чергою, Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко подякувала Віце-прем'єр-міністру - Міністру регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Г. Зубку та представникам Асоціації міст України, керівникам об’єднаних територіальних громад, міжнародним партнерам України за просування та імплементацію реформи децентралізації.

Політик підкреслила, що незважаючи на вражаючі здобутки реформи, Парламент має ухвалити ще ряд законопроектів у цій сфері. У той же час, І. Геращенко зауважила, що розгляд у Залі Верховної Ради України законодавчих ініціатив у сфері децентралізації підтримується усіма фракціями.

Ірина Геращенко також зачитала вітання від Голови Верховної Ради України А. Парубія.

«Вірю, що у тісній співпраці парламенту, органів влади, місцевого самоврядування та громадськості викристалізуються ефективні рішення, яких сьогодні потребує українське суспільство», - йдеться у вітанні А. Парубія.