Новини

22 березня 2019, 19:29

І.Геращенко: «Знешкоджені російські БПЛА на Донбасі - черговий доказ військової агресії РФ проти України, і ми вимагаємо жорсткої реакції від ОБСЄ, учасників «Нормандського формату» та міжнародних партнерів»

докладніше
22 березня 2019, 18:52

Ірина Геращенко: «Вимагаємо РФ припинити тортури над Павлом Грибом та звільнити 25 українців в обмін на 25 громадян РФ, затриманих в Україні»

докладніше
22 березня 2019, 18:45

І.Геращенко: У Парламенті зареєстровані законопроекти у сфері євроатлантичної інтеграції України та посилення сектору безпеки (№№10180, 10181)

докладніше
22 березня 2019, 18:32

Ірина Геращенко: 24 березня українська сторона має намір відкрити КПВВ «Золоте» в Луганській області

докладніше
22 березня 2019, 17:36

У Верховній Раді України відбулася зустріч з учасниками делегації лідерів думок з країн ЄС

докладніше
22 березня 2019, 16:54

Перший заступник голови Комітету з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту та туризму Микола Величкович провів особистий прийом громадян

докладніше
22 березня 2019, 16:30

Голова Комітету з прав людини Григорій Немиря провів зустріч з Послом Франції Ізабель Дюмон

докладніше
22 березня 2019, 15:10

Протягом тижня народні депутати працювали на пленарних засіданнях, у комітетах, взяли участь в інших заходах

докладніше
22 березня 2019, 14:32

Голова підкомітету з питань місцевих органів виконавчої влади та територіального устрою Микола Федорук взяв участь у круглому столі на тему: "Моделювання спроможного районного рівня: набутий досвід та перспективи"

докладніше
22 березня 2019, 14:10

Відбулося засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
22 березня 2019, 14:06

Ірина Геращенко зустрілась із родичами військовополонених моряків, які відвідали експозицію «Повернення додому» у Верховній Раді України

докладніше
22 березня 2019, 11:57

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Постанову попередній звіт ТСК Верховної Ради для проведення розслідування відомостей щодо нападів на Катерину Гандзюк та інших громадських активістів

докладніше
22 березня 2019, 11:17

"Година запитань до Уряду" (відео)

докладніше
22 березня 2019, 10:10

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій: «Я впевнений, що Україна буде членом Європейського Союзу, а наше завдання – наполегливо працювати!»

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
05 червня 2018, 09:34

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Ірина Геращенко: Україна продовжує відчайдушно боротися за звільнення всіх своїх незаконно утримуваних громадян, зокрема і журналіста Асєєва

 


4 червня 2018 року відбулась презентація книги «В ізоляції»,  журналіста Станіслава Асєєва, який незаконно утримується в окупованому Донецьку з червня 2017 року.

Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко подякувала ініціаторам заходу за участь у боротьбі за звільнення незаконно утримуваних українців, які утримуються як на окупованих територіях України, так і в Російській Федерації. Представник гуманітарної підгрупи ТКГ нагадала, що наразі підтверджено місце утримання лише 20 українців, серед яких і Станіслав Асєєв.

Вона зауважила, що за чотири роки представники Міжнародного Комітету Червоного Хреста не мали доступу до в'язниць на тимчасово окупованих територіях України, де незаконно утримуються українські громадяни, серед яких є цивільні і військові.

«Ми маємо разом боротись за фундаментальні права, на яких будується цивілізований світ, і вимагати від міжнародних гуманітарних місій, зокрема і МКЧХ, виконувати повноваження відповідно до мандату, що розповсюджується й на невіддільні тимчасово окуповані території України», - наголосила Перший віце-спікер. За її словами, відсутність реакції міжнародної спільноти та міжнародних організацій на методи гібридної війни проти України «руйнує фундаментальні принципи та цінності цих організацій».

Ірина Геращенко підкреслила, що наразі немає жодного контакту зі Станіславом Асєєвим та з іншими незаконно утримуваними українцями, вона закликала міжнародну спільноту напередодні світового чемпіонату з футболу консолідувати зусилля з метою посилення тиску на РФ. І.Геращенко нагадала, що українські політв’язні Олег Сенцов, Володимир Балух, Олександр Кольченко, Олександр Шумков продовжують безстрокове голодування. За її словами, нині  у тюрмах РФ незаконно утримується понад 60 українців, серед яких й представники кримськотатарського народу.

«Ми продовжуємо відчайдушно боротися за звільнення всіх українців і перебуваємо на постійному контакті з родичами незаконно ув’язнених», - розповіла І.Геращенко.

Представник гуманітарної підгрупи ТКГ Ірина Геращенко підкреслила, що під час чергового засідання підгрупи 30 травня 2018 року представники України вчергове поінформували про готовність звільнення 23 громадян РФ, засуджених в Україні за злочини проти територіальної цілісності України з метою розблокування процесу звільнення українських політв’язнів О. Сенцова,  О. Кольченка, М. Карпюка, С.Клиха, В.Виговського, заручників С. Асєєва, І. Деєєва, Б. Пантюшенка, С.Глондара О.Коренькова та інших. 

І. Геращенко закликала консолідувати зусилля задля посилення тиску на РФ напередодні Чемпіонату світу з футболу 2018 та закликала громадян України не їхати до країни-агресора, де існує пряма загроза їхній безпеці та свободі.

Політик повідомила, що звільнення незаконно утримуваних українців порушуються на всіх рівнях, зокрема й на найвищому. Вона нагадала, що 1 червня ц.р. Президент України Петро Порошенко під час телефонної розмови з Держсекретарем США Майком  Помпео порушив питання щодо звільнення українських заручників та політв’язнів та наголосив на важливості продовження тиску на Росію.