Новини

22 березня 2019, 19:29

І.Геращенко: «Знешкоджені російські БПЛА на Донбасі - черговий доказ військової агресії РФ проти України, і ми вимагаємо жорсткої реакції від ОБСЄ, учасників «Нормандського формату» та міжнародних партнерів»

докладніше
22 березня 2019, 18:52

Ірина Геращенко: «Вимагаємо РФ припинити тортури над Павлом Грибом та звільнити 25 українців в обмін на 25 громадян РФ, затриманих в Україні»

докладніше
22 березня 2019, 18:45

І.Геращенко: У Парламенті зареєстровані законопроекти у сфері євроатлантичної інтеграції України та посилення сектору безпеки (№№10180, 10181)

докладніше
22 березня 2019, 18:32

Ірина Геращенко: 24 березня українська сторона має намір відкрити КПВВ «Золоте» в Луганській області

докладніше
22 березня 2019, 17:36

У Верховній Раді України відбулася зустріч з учасниками делегації лідерів думок з країн ЄС

докладніше
22 березня 2019, 16:54

Перший заступник голови Комітету з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту та туризму Микола Величкович провів особистий прийом громадян

докладніше
22 березня 2019, 16:30

Голова Комітету з прав людини Григорій Немиря провів зустріч з Послом Франції Ізабель Дюмон

докладніше
22 березня 2019, 15:10

Протягом тижня народні депутати працювали на пленарних засіданнях, у комітетах, взяли участь в інших заходах

докладніше
22 березня 2019, 14:32

Голова підкомітету з питань місцевих органів виконавчої влади та територіального устрою Микола Федорук взяв участь у круглому столі на тему: "Моделювання спроможного районного рівня: набутий досвід та перспективи"

докладніше
22 березня 2019, 14:10

Відбулося засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
22 березня 2019, 14:06

Ірина Геращенко зустрілась із родичами військовополонених моряків, які відвідали експозицію «Повернення додому» у Верховній Раді України

докладніше
22 березня 2019, 11:57

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Постанову попередній звіт ТСК Верховної Ради для проведення розслідування відомостей щодо нападів на Катерину Гандзюк та інших громадських активістів

докладніше
22 березня 2019, 11:17

"Година запитань до Уряду" (відео)

докладніше
22 березня 2019, 10:10

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій: «Я впевнений, що Україна буде членом Європейського Союзу, а наше завдання – наполегливо працювати!»

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
18 травня 2018, 16:01

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Ірина Геращенко переконана, що принцип гендерного квотування має бути враховано під час реформи виборчого законодавства

 

18 травня у місті Одесса за сприяння Міжфракційного об’єднання «Рівні можливості» (далі - МФО) відбувся перший регіональний Український Жіночий Конгрес, який зібрав  жінок-політиків, представниць бізнесу та неурядових організацій для дискусії щодо гендерної рівності.

Виступаючи на Конгресі, Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко зауважила, що нині Президент, український Парламент та Уряд приділяють особливу увагу питанню гендерної рівності. Вона повідомила, що зараз у Парламенті працює 52 жінки-парламентарія, дві жінки представлені у керівництві Верховної Ради, депутатки також очолюють ключові комітети ВР, вперше й представником Президента України у Верховній Раді призначено жінку. «Важливо, що сьогодні вплив жінок на прийняття державних рішень збільшився. В той же час, представництво жінок у владі є недостатнім і не відповідає потенціалу, високому професійному й освітньому рівню українок», - зазначила Перший віце-спікер.

На думку І.Геращенко, виборче законодавство потребує внесення змін і гендерної квоти, що сприятиме  активнішому залученню жінок у владу.

Представниця МФО «Рівні можливості» Ірина Геращенко відзначила велику роботу МФО у впровадженні гендерної рівності, руйнування стереотипів у суспільстві, проте зауважила, що у сфері безпеки та оборони й досі зберігається консерватизм щодо жінок в армії. Нині у Збройних силах України проходять службу 24 897 жінок-військовослужбовців, проте, на посадах офіцерів лише 3 068 осіб (12%), й це несправедливо.

Ірина Геращенко також повідомила, що на поточній сесії Парламенту буде ухвалено проект Закону «Про національну безпеку України» №8068 від 28.02.2018. Законопроект містить норму щодо призначення Міністром оборони цивільної особи. 

Представник гуманітарної підгрупи ТКГ Ірина Геращенко також відзначила важливу роботу жінок – членів родин заручників, політв’язнів, осіб, що вважаються зниклими безвісти у питаннях звільнення незаконно утримуваних громадян України на тимчасово окупованих територіях України та в РФ, в пошуку зниклих безвісти, питаннях мирного діалогу і мирних процесів.

Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово комунального господарства України Геннадій Зубко під час свого виступу поінформував про важливість впровадження гендерної рівності в об’єднаних територіальних громадах.

«Імплементація гендерної рівності у реформу децентралізації для нас є стратегічним завданням. Ми напрацювали чіткі інструменти і механізми, а також окреслили показники, яких ми досягнемо в результаті. А саме: збільшення представництва жінок у місцевому самоврядуванні до 30%., збільшення кількості гендерно-орієнтованих проектів регіонального розвитку. При досягненні цих показників, у результаті ми очікуємо підвищення індексу регіонального людського розвитку – головного результату реформи децентралізації», — наголосив Геннадій Зубко у своєму виступі.

Головна радниця і старша директорка НДІ в Україні Мері О’Хейген представила презентацію «Гендерна рівність як глобальний тренд у світі та Україні». Відповідаючи на питання учасників Конгресу, Мері О’Хейген наголосила, що гендерне квотування вже успішно імплементовано в понад 100 країнах. Представниця НДІ зауважила на необхідності проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи в українському суспільстві задля донесення усіх переваг імплементації гендерного квотування.

У дискусіях регіонального Українського Жіночого Конгресу також взяли участь народні депутати України: О.Кондратюк, М.Іонова, О.Мушак, А.Бабак, І.Луценко, С.Войцеховська, Голова Одеської обласної державної адміністрації М. Степанов, Голова офісу ООН Жінки в Україні А.Дівінська, експерти та представники громадських організацій.